مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ۲۵ خرداد

گزیده ای از اخبار مهم رسانه ها در روز دوشنبه ۲۵ خرداد ۹۴:

کارگاه دفاع سایبر نورثروپ گرومن برای عربستان

سایبربان: شرکت تجهیزات نظامی نورثروپ گرومن جلساتی برای دانشجویان سعودی برگزار کرد. هدف از برگزاری این کارگاه که دو روز طول کشید، افزایش علاقه و انگیزه در زمینه‌ی دفاع سایبر برای دانشجویان بود. شرکت‌کنندگان، این کارگاه را یک فرصت مناسب برای اثبات مهارت‌های خود می‌دانستند. لازم به ذکر است که چندی پیش شرکت ریتیون به‌عنوان یکی از پشتیبانان کارگاه امنیت سایبر در ریاض بود. همکاری این دو شرکت بزرگ در عربستان نشان می‌دهد که آمریکا در تلاش است که از ضعف سعودی‌ها در امنیت سایبر سوءاستفاده کند و این کشور را پایگاهی برای ادامه‌ی درگیرهای خود در فضای سایبری با ایران قرار دهد. چنان‌که قبلاً نیز ریتیون با همکاری استونی سعی کرد از طریق این کشور به درگیری خود با روسیه ادامه دهد.

NORTH

افتتاح مرکز امنیت سایبر آلمان در اسرائیل

سایبریان: یک شرکت بزرگ امنیتی آلمان، مرکزی در اسرائیل تشکیل می‌دهد تا با همکاری اسرائیل امنیت سایبر زیرساخت‌های حیاتی و نرم‌افزارها را تقویت کنند. آلمان مرکز تحقیق و توسعه‌ی امنیت سایبر در اسرائیل افتتاح می‌کند. موافقت برای افتتاح این مرکز اخیرا در ملاقات سفیر اسرائیل با رئیس مؤسسه‌ی فرانهوفر آلمان (Fraunhofer) صورت گرفت. مؤسسه‌ی فرانهوفر آلمان  که یک مرکز فناوری اطلاعات و امنیتی است، در اواخر ماه ژوئن مرکز جدید امنیت سایبری را در اسرائیل تأسیس می‌کند. موسسه فرانهوفر در حقیقت یک مرکز بزرگ برای آزمایش امنیت سایبر و بدافزارهاست.

 

 

 

germany & israel

 

دولت تدبیر، شبکه‌های اجتماعی

ایستنا: چندی پس از این ماجرا زمان انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۹۲ فرارسید و انتخابات بحث داغ شبکه‌های اجتماعی شد. برای من به‌عنوان یک شهروند علاقه‌مند به پیگیری موضوع انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۹۲ از طریق شبکه‌های اجتماعی، توییتر شبکه اجتماعی بسیار جذاب‌تری از دیگر شبکه‌ها از جمله فیس‌بوک بود. ترجیح می‌دادم مناظره‌های تلویزیونی کاندیداهای انتخاباتی را از زاویه دید کاربران توییتر دنبال کنم تا اینکه پای تلویزیون بنشینم. با دنبال‌کردن مناظره‌ها از طریق توییتر هم به‌صورت ویژه در جریان نکات مهم مناظرها قرار می‌گرفتم و هم اینکه به‌صورت هم‌زمان در معرض حجم وسیعی از نظرات تأمل‌برانگیز کاربران در مورد گفته‌های کاندیداها در مناظره‌ها. حسن روحانی، محمدرضا عارف و سعید جلیلی به نسبت دیگر کاندیداها حضور چشمگیرتری در شبکه اجتماعی ۱۴۰ کاراکتری توییتر داشتند، به‌خصوص حساب منتسب به حسن روحانی در آن زمان که بعدها روحانی گفت توسط «دوستان»ش اداره می‌شود. عملکرد آن حساب روحانی در توییتر چه به‌ لحاظ کار ساختاری و چه به لحاظ کار محتوایی در آن سطح عالی بود و اظهارنظرهای روحانی در مناظره‌های تلویزیونی به زبان انگلیسی و با کیفیت بالایی، حتی بالاتر از شبکه‌های انگلیسی‌زبانی که مناظره‌ها را «پوشش زنده توییتری» می‌دادند، توییت می‌شد. حساب توییتر روحانی برنامه و استراتژی داشت و یک کار تیمی منسجم بود. این‌طور نبود که دست روی دست بگذارند و منتظر شوند تا یک خبرگزاری متن حرف‌های حسن روحانی را منتشر کند، بعد تیتر حرف‌های روحانی را پس از کپی‌پیست توییت کند. شاید بتوان به‌جرئت گفت در شب‌های حساس مذاکرات هسته‌ای ایران منابع خبری برای دریافت خبر چشم به حساب توییتر ظریف دارند.

 

فرمانده قرارگاه سایبری ستاد کل نیروهای مسلح:

داعش برخی مناطق را به وسیله «پیامک» تصرف کرد/ تمامی اطلاعات «وایبر» در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرد

مشرق: سردار بهروز اثباتی فرمانده قرارگاه سایبری ستاد کل نیروهای مسلح: با اشراف جریانات آمریکایی و اروپایی، از دل مدیریت مغزافزاری، داعش شکل گرفته است. آن‌ها تئوری «موازنه وحشت» را مبنا قرار می‌دهند و این‌گونه می‌شود که داعش برخی از مناطق را با پیامک تصرف کرد. یعنی به چند نفر پیامک زدند که ما داریم می‌آییم؛ و نه‌تنها مردم، بلکه نظامیان هم فرار کردند. موضوع موازنه وحشت، مدیریت مغزافزاری است و به سخت‌افزار مربوط نمی‌شود. آمریکایی‌ها فرماندهی سایبری را به معنای تشکیل یک نیروی مستقل که خود می‌تواند تصمیم‌سازی و عملیات کند، را تشکیل داده‌اند. این نیز به خوی استکباری که در ذات آنهاست برمی‌گردد. مدل‌های امنیتی آنان نیز مبتنی بر تهدید و تخریب است. در نقطه مقابل آن‌ها ما دقیقا مبتنی بر تعامل و بسیج توان ملی عمل می‌کنیم؛ پس می‌توانیم قرارگاهی عمل کنیم، و قرار نیست رفتاری غیر از رفتار عمومی ملت و امت داشته باشیم، و لذا همان را بسیج می‌کنیم. ما مدل قرارگاهی را انتخاب کردیم که این تفاوت ما با آمریکا‌یی‌ها در عرصه فضای مجازی است. در اینترنت آن چیزی که می‌تواند به تهدید بدل شود، پیام‌سازی و مهندسی پیام است. امروز ما خبر داریم که آمریکایی‌ها در حوزه تحلیل و کاوش پیام‌ها فعالیت می‌کنند. آن‌ها امروز داده‌کاوی (Data Mining) را مطرح کرده‌اند که به معنای کشف روباتیک پیام از اطلاعات است. الان نظام‌های روباتیک و نرم‌افزارهای پیچیده‌ای که ساخته‌اند به شکل سیستماتیک اطلاعات را دسته‌بندی و تحلیل و برون‌دادها را در اختیار مسئولین قرار می‌دهد. . امروز آمریکایی‌ها تمام اطلاعات من را در اختیار دارند. الان وقتی شما ایکس‌باکس را روشن می‌کنید، آن‌ها من را در خانه‌ی شما رصد می‌کنند و فردا اسم شما وارد لیستی می‌شود که با من در ارتباط هستند.

1081235_851

تعیین مرزهای جغرافیایی رضایت شغلی در آمریکا از روی توییت

تحلیل توییت‌هایی که در یک سال اخیر در این شبکه اجتماعی ارسال شده است، نشان می‌دهد که یک مرز جغرافیایی میان کسانی که می‌گویند کارشان را دوست دارند و آنهایی که از کارشان متنفرند، وجود دارد. به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از CNet، تحقیقات روی توییت‌های مردم جهان نشان می‌دهد که بسیاری از مردم از شغل خود ناراضی هستند و فقط بعضی از افراد شغل خود را دوست دارند. طوری که می‌توان به این افراد راضی لقب «اقلیت» را داد. این اقلیت کسانی هستند که اکثر اوقات از کار خود راضی هستند و دوست دارند که به کار خود ادامه دهند. این تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که مردم مناطق خاصی از ایالات متحده آمریکا نسبت به مناطق دیگر نسبت به شغل شان راضی ترند. سایت جست وجوی کار Monster.com به همراه شرکت تحقیقاتی و تحلیلی Brandwatch در این تحقیق همکاری داشته اند و تمامی توییت‌های کاری را از ماه مارس ۲۰۱۴ تا مارس ۲۰۱۵ تحلیل کردند تا به یک الگوی خاص دست یابند. در گزارش این تحقیق آمده است که از هر ۱۰ نفر ۸ نفر از اهالی ایالات‌ هاوایی، یوتا، اورگان و کالیفرنیا از موقعیت شغلی خود راضی هستند. در واقع، بیشتر توییت‌های مردم این ایالات در مورد عشق به کارشان است. اما بیشتر ایالات شرقی آمریکا از وضعیت شغلی خود می‌نالند و این را می‌توان از توییت‌هایی که ارسال می‌کنند، فهمید. مردم فلوریدا کمترین رضایت را از مشاغل خود را دارند و این در حالی است که بهترین آب و هوا و شرایط زندگی را در اختیار دارند و این مفهوم پوچی را در زندگی افراد این ایالت می‌رساند.

635699222809439096

 

جاسوسی از مذاکرات و حمله سایبری گسترده ایران به اسرائیل!

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، پایگاه صهیونیستی آروتز شوا (Arutz Sheva) در گزارشی تحت عنوان “حمله سایبری بزرگ ایران، فاش شد”، مدعی شد ایران به صورت گسترده ای شرکت های صهیونیستی را هدف حمله سایبری قرار داده است. در این گزارش آمده است: «شرکت امنیت سایبر اسرائیلی “کیلییر اسکای” از حمله سایبری گسترده ایرانیان علیه اسرائیل در روز یکشنبه، پرده برداشت. این اقدام درست یک روز پس از متهم شدن اسرائیل به جاسوسی از مذاکرات هسته ای میان ایران و غرب صورت گرفته است. این پایگاه صهیونیستی در ادامه افزود: «”شرکت کیلییر اسکای” به رادیوی ارتش [اسرائیل] گفت که این حمله علیه ۴۰ هدف اسرائیلی و ۵۰۰ هدف دیگر در سراسر جهان صورت گرفته که شامل نهادهایی در ارتش، یک شرکت مشاوره امنیتی و مراکز تحقیقاتی است.» در ادامه این گزارش آمده است: «اهداف حملات سایبری ایران در خارج [از اسرائیل] نیز شامل وزارت دارایی یکی از کشورهای خاورمیانه، سفارت قطر در انگلستان و خبرنگاران و فعالان حقوق بشر بوده است.

IMG07482700

 

سرویس امنیت آلمان از همکاران خود جاسوسی کرده است

افکارنیوز: یک روزنامه آلمانی نوشت که سرویس امنیتی آلمان از همکاران خود هم جاسوسی کرده است. روزنامه آلمانی ‌«بیلد» نوشت در جریان همکاری با آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA)، سرویس امنیت آلمان از همکاران در ایستگاه اطلاعاتی باد آیبلینگ در ایالت بایرن آلمان جاسوسی کرده است. در ژانویه ۲۰۰۶ مشخص شد که آمریکا قصد دارد با کمک سرویس اطلاعات آلمان از شرکت‌های تسلیحاتی آلمانی – فرانسوی (EADS) و (Eurocopter) جاسوسی کند.

سرویس امنیت ملی آلمان هم در واکنش به این اقدام در فوریه ۲۰۰۶، تجهیزات فنی را در این ایستگاه مستقر کرده است تا بر روند انتقال اطلاعات به دست آمریکایی‌ها نظارت کند.این جاسوسی‌ها از کارکنان مخفی نگه داشته شده بود.

همکاری‌های جاسوسی سرویس امنیت ملی آلمان با آژانس امنیت ملی آمریکا مدتی است که خبرساز شده است. این انتقاد متوجه آلمان است که با وجودی که خود یکی از اهداف جاسوسی آمریکایی‌ها بوده، با این کشور همکاری گسترده جاسوسی داشته است.

هکرها در نقاب تصاویر اینترنتی

تسنیم: هکر ها با استفاده از روش Stegosploit کد های مخرب را در میان پیکسل های یک عکس پنهان کرده و اینگونه به سیستم شما حمله می کنند. این کد های مخرب از طریق روش های معمول مثل باز کردن ایمیل و یا ضمیمه کردن فایل ها وارد نمی شوند بلکه با بر تن کردن عکس های زیبا کاربران را فریب می دهند.

3278740_993

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا