مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ۲۱ آبان

حذف توئیت مرگ ابوبکر البغدادی

images

یک حساب کاربری وابسته به گروهک داعش، اعلام کرد خلیفه خودخوانده این گروهک کشته شده است و بزودی جانشین وی اعلام می‌شود اما این توئیت خود را سپس حذف کرد. تاکنون چندین بار خبر مرگ یا زخمی شدن البغدادی خلیفه خودخوانده داعش منتشر شده اما هیچ یک تاکنون تأیید نشده است. وزارت دفاع آمریکا در خصوص حمله جدید به یک کاروان داعش در عراق که در پی آن گفته شد، البغدادی زخمی شده است، اعلام کرد که جراحت وی را تأیید یا رد نمی‌کند، اما شب گذشته رسانه‌ها اعلام کردند که وزیر خارجه عراق در صفحه توئیتر خود اعلام کرده است که البغدادی بر اثر جراحات وارده کشته شده است.

اینستاگرام فیلتر هوشمند می‌شود

images

رمضانعلی سبحانی فر عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه از نتیجه جلسه روز گذشته کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در دادستانی: موضوع فیلتر اینستاگرام در جلسه روز گذشته کار گروه مصادیق مجرمانه مطرح شد اما رای نیاورد و با مخالفت رو به رو شد. مقرر شد ظرف مدت زمانی وزارت ارتباطات با هاست خارجی این شبکه اجتماعی مذاکره کند تا دسترسی آن در اختیار وزارت ارتباطات قرار گیرد. : اگر این اتفاق نیافتد و این هاست در اختیار وزارت ارتباطات خودمان قرار نگیرد، دوباره بحث فیلتر اینستاگرام مطرح خواهد شد وزارت ارتباطات ملزم شد تا رسیدن به این تفاهم فیلتر هوشمندی را فعال کند.

اپل بار دیگر مورد حمله هکر‌ها قرار گرفت

apple

محققان شرکت امنیت دیجیتال فایرآی (FireEye) حمله‌ای به اپل را فاش کردند که می‌تواند اپلیکیشن‌ها را طوری آپدیت کند که تبدیل به یک جاسوس شوند.در این حمله به نام «Masque Attack» که روی نسخه‌های iOS ۷ و iOS ۸ کار می‌کند (۹۵ درصد کل آیفون‌ها) اساس کار بسیار به حمله اخیر، WireLurker است. در حمله WireLurker کدهای مخرب از روی مک و ویندوز روی آیفون که با کابل به کامپیو‌تر وصل است نصب می‌شوند و آن را آلوده می‌کنند. اما خطر تهدید «ماسک اتک» بسیار بیشتر است. در این حمله اپلیکیشن‌های دروغین و خطرناک در ظاهری معتبر به جای اپلیکیشن‌های سالم می‌نشینند و اطلاعات کاربر را به سرقت می‌برند.این مشکل به دلیل اختلال در منطبق شدن گواهینامه‌های اپلیکیشن‌ها هنگام آپدیت شدن اتفاق می‌افتد. در واقع اپل هنگام آپدیت شدن این گواهینامه‌ها را به درستی چک نکرده یا اجباری برای انطباق آن‌ها هنگام ثبت در اپ استور ندارد.

مشکل خطرناک ویندوز

winxppro

ویندوز دچار بیماری وحشتناکی مثل خونریزی قلبی شده است. نکته بسیار بد این اتفاق این است که نسخه‌های مدرن ویندوز مانند ویندوز ۷ و ۸ را نیز در برمی گیرد. علاوه بر این، نسخه‌های ویندوز ویستا و RT نیز قابلیت آلودگی را دارند. هکر‌ها می‌توانند از راه دور کدهای مخربی را روی سیستم شما اجرا کنند و برای این کار به تایید شما احتیاجی ندارند. در واقع لایه اصلی تایید هویت و رمزگذاری در ویندوز، Schannel library، دچار مشکل شده است و این یعنی دروازه ورودی سیستم عامل به روی هکر‌ها باز شده و قلب سیستم بی‌دفاع باقی می‌ماند.

Bionic Bird، پرنده ای مصنوعی که با تلفن هوشمند کنترل می شود

birdy-820x420

به تازگی پرنده ای مصنوعی معرفی شده است که می تواند همراه شما باشد و توسط تلفن هوشمند شما کنترل شود… ویژگی مهم این پرنده ی مصنوعی که در وهله ی اول وقتی که آن را در آسمان مشاهده می کنید تصور می کنید یک پرنده است، بال های آن است و طبق گفته ی سازندگان، اولین در نوع خودش است.این پرنده ی مصنوعی به کمک یک کنترل، هدایت نمی شود و برای حرکت دادن آن، به یک تلفن هوشمند و نرم افزار مخصوص آن که Flying App نام دارد، نیاز دارید و می توانید آن را تا شعاع ۱۰۰ متر کنترل کنید. فرآیند شارژ شدن این پرنده ی مصنوعی که از فیبر کربن و فوم ساخته شده است ، به کمک یک تخم مرغ انجام می شود. این تخم مرغ در قسمت بالایی آن قرار دارد و می تواند با ۱۲ دقیقه شارژ شدن، حدود ۸ دقیقه پرواز کند.

انجمن اطفال آمریکا به والدین هشدار داد: مغز و روح کودکان اسیر دنیای مجازی

349769873a8a60b5ac5ce73376d5f7e9_M

در اروپا نیز دستورالعمل‌هایی مشابه وجود دارد؛ متخصصان آلمانی به والدین توصیه می‌کنند که اجازه استفاده از هر نوع تجهیزات دیجیتالی از قبیل رایانه، تلویزیون و تلفن هوشمند را به کودکان ندهند و اکثر والدین به این دستورات احترام می‌گذارند و از آن تبعیت می‌کنند. در اسپانیا و لهستان نیز اجازه خیره‌شدن به صفحه نمایش برای کودکان زیر دو‌سال به هیچ وجه وجود ندارد. تحقیقات انجام شده در دانشگاه ویرجینیا نشان می‌دهد اکثر کودکانی که از تجهیزات دیجیتالی استفاده می‌کنند، خطای مقیاس دارند؛ برای مثال نمی‌توانند به درستی ماشین اسباب بازی را از ماشین واقعی تفکیک کنند. در مقابل کودکانی مورد بررسی قرار گرفته‌اند که والدینشان برایشان کتاب می‌خوانند. دید این کودکان نسبت به رویدادهای مختلف واقعی‌تر است و واکنش‌های سنجیده‌تری دارند.

تولید لباس با سلیقه مشتری با چاپگر سه بعدی

196456821

محققان دانشگاه منچستر چاپگر‌های سه‌بعدی ساختند که قادر است لباس را در کوچک‌ترین الیاف و تار و پودش به صورت حلقه‌حلقه و متناسب با سلیقه شما بسازد، به‌طوری که همچنان انعطاف‌پذیری و قدرت خود را حفظ می‌کند.

نمایشگاه ۴۰۰۰ برنامه جاسوسی دولت آمریکا

174475_177

ترور پاگلن هنرمند آمریکایی در نمایشگاهی در نیویورک با نام ۴۰۰۰ برنامه جاسوسی دولت آمریکا به خصوص NSAرا همراه با توضیحات برای عموم مردم به نمایش گذاشته است.

تبدیل امواج به حس شادی

sobrador-figura-amable_CLAIMA20120913_0198_14

محققان دانشگاه آریزونا در استارت آپی بنام Thync دستگاهی را ساخته اند که بوسیله فشار یک دکمه توسط کاربر امواج الکتریسیته را از طریق حسگرهایی در سر به حس شادی برای او تبدیل میکند.

قابلیت کنترل کامل گوشی در محصول جدید نکسوس

ee2132b436fdf2551d3c9c5c8fd68b73_XL

گوشی Nexus 5 گوگل مجهز به نرم افزار Sesame شده است که قابلیت کنترل کامل این گوشی به وسیله حرکات دست و سر و صورت را برای کاربران معلول فراهم میکند.

نسل جدید بد افزار بدون هیچ فایل قابل شناسایی

440994_333

نسل جدیدی از بدافزار‌ها را شاهد هستیم که بدون ایجاد هیچ فایل و گذاشتن هیچ ردی از خود و تنها با استفاده از فضای حافظه RAM فعالیت و عملیات تخریبی می‌کنند.. این موضوع زمانی که بدافزارها از طریق کدهای اسکریپت رمزگذاری شده وارد سیستم قربانی می شوند، به مراتب وخیم تر است. اما از آن سوی یک نکته اساسی وجود دارد و آن این است بدافزاری که در حافظه مستقر میشود، زمان اندکی برای فعالیت خود دارد، زیرا با Shut Down شدن سیستم فعالیت وی به پایان خواهد رسید.

ساخت نخستین شبکه رایانه‌ای ضدهک جهان

1415695635063_11

چینی‌ها در حال ساخت نخستین شبکه رایانه‌ای ضدهک جهان هستند تا در جنگ سایبری این کشور در مقابل غربی‌ها ایمن باشند. این شبکه ظرف دو سال آینده عملیاتی خواهد شد و کلیدهای رمزی کوانتومی‌ را برای ایمن‌ نگه‌داشتن اطلاعات مخابره خواهد کرد.شبکه رایانه‌ای «توزیع کلید کوانتومی» (QKD) داده‌های خصوصی را با استفاده از کوچک‌ترین بسته‌های نوری ممکن، ارائه می‌دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا