دو سایت‌ اصلی مرکز آمار عربستان هک شد

SD

سایت‌ سازمان آمار کل و سایت دفتر آمار عربستان سعودی یک روز پس از حمله هکری به سایت مرکز آمار ایران، هک شدند.

منبع: تسنیم

درک بیش از ۴۰زبان و لهجه توسط فیس‌بوک

index

فیس بوک بیش از ۴۰ زبان و لهجه را درک می‌کند این سرویس نه‌تنها کلمات را درک می‌کند بلکه کاربرد آنها را در محیط‌های مختلف شناسایی می‌کند.

منبع: جهان صنعت

واتس‌اپ، محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان در اندروید

whatsappstats

بر اساس آماری که توسط SimilarWeb انتشار یافته، متوجه می‌شویم که واتس‌اپ محبوب‌ترین پیام‌رسان سیستم عامل اندروید در۱۰ کشور جهان است و فیسبوک نیز در ۴۹ کشور جهان مقام دوم را به خود اختصاص داده است.

منبع: آی تی رسان

گوگل سالانه ۲ تریلیون جستجو انجام می‌دهد

1653716_178

شرکت گوگل طی یک اعلامیه به رسانه‌ها اظهار داشته که سالانه بیش از ۲ تریلیون جستجو در سطح جهان انجام می‌گیرد.

منبع: فارنت

یاسر ابراهیمی مسئولیت هک سایت سازمان ثبت اسناد کشور را بر عهده گرفت!

 

بامداد امروز وب سایت سازمان ثبت و املاک کشور به آدرس www.sssa.ir هک شد. این هک توسط گروهی به نام Mafia Hacking Team صورت گرفت.

منبع: گجت نیوز

درآمد شبکه‌های اجتماعی از اطلاعات کاربران

 

در سال ۲۰۱۰ معلوم شد که اتومبیل‌ Street View در کنار تصویربرداری از مکان‌ها‌، اطلاعات شخصی، کلمات عبور و اطلاعات شبکه بی‌سیم اینترنت محیط و منازل مردم را ضبط و ذخیره می‌کرده است. در سرویس Gmail شرکت گوگل، ایمیل کاربران پردازش شده و گروه‌بندی می‌شوند. گوگل با متن کاوی پست‌ها، نوع مطلب و محتوای کلی آن‌ها را به‌دست می‌آورد و این نتایج را به شرکت‌های تبلیغاتی می‌فروشد. مرورگر Safari به شکلی طراحی شده تا درخواستهای کاربران رصد نشود. در سال ۲۰۱۱ مشخص شد که گوگل با استفاده از کد‌های مخفی، تنظیمات امنیتی Safari را دورزده و درخواست‌های کاربران را کنترل می‌کرده است.

منبع: مرکز ماهر

دانشگاه ملک عبدالعزیز عربستان هک شد

 

پس از حمله هکری گروهی از کاربران اینترنتی به ۲ سایت اصلی مرکز آمار عربستان سعودی، حالا یک گروه دیگر یکی از صفحات سایت دانشگاه ملک عبدالعزیز عربستان سعودی را هک کرده است.

منبع: تسنیم

افزایش تعداد کاربران اینترنت بالای ۷۵ سال در بریتانیا

 

بنا به اطلاعات دفتر ملی آمار بریتانیا حدود دو سوم جمعیت بالای ۷۵ سال، هرگز از اینترنت استفاده نکرده‌اند. در لندن ۹۱% مردم مستمرا از اینترنت استفاده می‌کنند، این میزان در ایرلند شمالی ۸۲% است.

منبع: بی بی سی

 

دیدگاه شما چیست؟