مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ۱۸ آذر

وزیر ارشاد اعلام کرد: راه‌اندازی گوگل فرهنگی به زبان فارسی

janat

علی جنتی‌: با توجه به نیاز کشور به محتوای فارسی در حوزه دیجیتال پیش‌بینی می‌کنیم ظرف چند سال آینده گوگل فرهنگی به زبان فارسی راه‌اندازی شود و کاربران امکان دسترسی به تمام محتواهای مورد درخواست را داشته باشند.

قاچاق مکالمات در ایران به چه صورت انجام می‌شود؟

2

محمود خسروی مدیرعامل شرکت ارتباطات: قاچاقچیان از طریق سیم کارت‌های ۹۱۰ همراه اول و ۹۰۱ و ۹۰۲ ایرانسل (آی سیم) اقدام به قاچاق ترافیک بین الملل می‌کردند. سیم کارت‌های «آی سیم» ایرانسل با داشتن ۵۰ هزار تومان شارژ اولیه امکان قاچاق شبانه روزی را برای قاچاقچیان مکالمه فراهم می‌کرده است. سیم کارت‌های ۹۱۰ نیز که حدود ۲۰ هزار تومان شارژ اولیه دارد همین اقدام را برای قاچاقچیان مکالمات فراهم می‌کند.

ترجمه زنده صوتی و تصویری با مترجم گوگل

سیب

گوگل اعلام کرده است به زودی به‌روز رسانی جدید از سرویس مترجم خود ارائه خواهد داد که قابلیت‌هایی همچون ترجمه متن با دیدن تصویر آن و تشخیص خودکار زبان صدای دریافتی را با خود خواهد داشت. دو قابلیت اصلی که به مترجم گوگل اضافه خواهند شد قابلیت ترجمه متن پس از دیده شدن متن توسط دوربین دستگاه و بدون نیاز به تایپ کردن آن است. بدین ترتیب کاربر می‌تواند برچسب کالاها و مطالب نوشتاری طولانی که معنی آن‌ها را نمی‌فهمد با استفاده از دوربین دستگاه خودش به مترجم گوگل بدهد و ترجمه آن را دریافت کند. این ترجمه حتی در صورت غیر دقیق بودن به فهم موضوع توسط کاربر کمک زیادی می‌کند. قابلیت دوم در نسخه آتی این برنامه، امکان تشخیص خودکار زبان محتوای صوتی ارائه شده به این برنامه است. بدین ترتیب با پخش صدا یا خواندن متن برای مترجم گوگل، این برنامه زبان را به صورت خودکار تشخیص داده و ترجمه آن را در باکس ترجمه ارائه می‌دهد.

گوگل: نیمی از تبلیغات آنلاین مخاطب ندارد

f6006386e2bea5ccbc4620e4198eec27_XL

آخرین گزارش منتشر شده از سوی غول جستجو حاکی از آن است که نیمی از تبلیغات آنلاین، مخاطب ندارد. تبلیغات آنلاینی مفهومی است که چارچوب روشنی نداشته و نمی‌توان ساز و کار درستی را برای آن تعریف کرد. این حوزه ۲۰ درصد از هزینه‌های صرف شده در دنیای تبلیغات را به خود اختصاص داده و بیش از ۹۰ درصد از درآمد کمپانی‌هایی چون فیس‌بوک و گوگل را تشکیل می‌دهد. براساس گزارش منتشر شده توسط این کمپانی، بیش از ۵۶.۱ درصد از تبلیغات آنلاین موجود در اینترنت هیچگاه دیده نمی‌شوند، یعنی این تبلیغات مخاطب خاصی ندارد.

۷۵ درصد مردم آمریکا اینترنت را عامل افزایش اطلاعاتشان می‌دانند

13930908000127_PhotoA

یافته‌های موسسه تحقیقاتی Pew نشان می‌دهد که از هر ۱۰ آمریکایی بیش از ۷ نفر(معادل ۷۵ درصد) معتقدند که احساس می‌کنند نسبت به ۵ سال بیش اطلاعات بیشتری دارند و علت این مساله را مراجعه روزانه به وب سایت‌های اینترنتی می‌دانند. ۷۲ درصد هم اذعان کرده‌اند که دسترسی به انبوه اخبار و اطلاعات از نظرشان رویداد خوبی است و آنها به علت حجم گسترده اخبار دچار سردرگمی نشده‌اند.

قدرت سایبری بالاتر از قدرت هسته ای

n00029913-b

برخی ازکارشناسان می گویندبا رشد روزافزون تکنولوژی ارتباطی و فضای مجازی در آینده نزدیک قدرت سایبری به دلیل اهمیت و تاثیراتی که برجا می گذارد اهمیتش از سلاح های هسته ای بیشتر می شود. اگر نگاهی به حملات سایبری بیندازیم متوجه می شویم که امروزه دشمنان به جای حمله مستقیم نظامی به کشورها تلاش می کنند که از راههای کم هزینه تر اما کاراتر به اهدافشان دست یابند. پرفسور ‘یان براون’، معاون مرکز امنیتی سایبری دانشگاه آکسفورد می گوید: با توجه به این که ایران هدف مجرب ترین و قوی ترین سلاح سایبری (استاکس نت) بوده که تاکنون شناخته ایم، اگر این کشور برای بهبود ظرفیت خود سرمایه گذاری نکند تعجب آور خواهد بود. پروفسور ‘ان .بالا کریشنان’ استاد مهندسی هوا فضا در موسسه علوم هند می گوید:ظرفیت سایبری قدرت چانه زنی بر روی میز مذاکراه را تعیین می کند و قدرت سایبری تقریبا مساوی قدرت هسته ای شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا