مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ۱۷ مهر

داده کاوی توییتر، نشان از گسل عمیق مذهبی آمریکایی ها می دهد

1

دانشگاه ایالتی رایت: دو داده کاو دانشگاه با آنالیز ۲۵۰ هزار توییت کاربران آمریکایی وابستگی های مذهبی کاربران را به تمامی دین ها بررسی کرده اند. نتایج نشان داد ایالت یوتا دومین دولت مذهبی آمریکا است. در داده کاوی ۲۵۰ هزار کاربر توییتر برای شناسایی وابستگی مذهبی آنها مشخص شد مسیحی ها بیشتر از کلید واژه های Jesus, God, Christ, Bible, gospel استفاده میکنند. یکی از مشکلات داده کاوی کاربران توییتر این است که این کاربران از لحاظ اجتماعی نمیتوانند شبیه یک جامعه واقعی باشند چون رفتار آنها در داخل و بیرون توییتر متفاوت میباشد.

محصولات آدوبی از شما جاسوسی می‌کنند

1

نرم افزار‌های شرکت آدوبی (Adobe) اطلاعات شما را به صورتی بسیار ناامن جمع آوری می‌کنند. شرکت آدوبی با تایید اینکه اطلاعات کتاب‌های الکترونیکی که کاربران مطالعه می‌کنند را جمع آوری می‌کند، این کار را قانونی می‌داند چراکه در شرایط استفاده از نرم افزار‌هایش آن را ذکر کرده است.

سرقت گسترده از دستگاه‌های خودپرداز بانکی

3

بدافزاری که کاسپرسکی از آن با عنوان Tyupkin نام برده، ابتدا توسط باند اصلی بر روی خودپردازها نصب می‌شود، سپس کدهای موقتی را تولید می‌کند که هکرها این کدها را در اختیار دزدهای خیابانی برای سرقت قرار داده و احتمالاً سهم اندکی نیز به آن‌ها پرداخت می‌کنند. آن‌ها بدین‌وسیله تا کنون میلیون‌ها دلار از خودپردازها دزدیده‌اند.

شبکه اجتماعی جدید فیس‌بوک برای ناشناس‌ها در راه است!

4

فیس‌بوک برای پشتیبانی از قابلیت ناشناس ماندن در شبکه‌های اجتماعی در حال کار روی اپلیکیشنی است که این امکان را به کاربران می‌دهد که به صورت ناشناس در این شبکه‌ها حاضر شوند.

مقابله با حملات فیشینگ در اندروید

5

در سیستم عامل اندروید اپلیکیشنی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا برخی از لینک‌های مخرب را شناسایی کنید. کار با این اپلیکیشن ساده است. کافی است تا لینک مورد نظر را کپی کرده و در آن قرار دهید. نام این اپلیکیشن «Phishing Detective» است و برای دانلود و نصب آن کافی است به گوگل پلی رفته و نام آن را سرچ کنید. مراقب باشید تا اپلیکیشنی را دانلود کنید که توسط شرکت «DoubleR Software» تولید شده باشد.

وعده غول‌های فناوری آمریکا برای حفظ حریم شخصی دانش آموزان

7

مایکروسافت همراه با عده دیگری از شرکت های بزرگ فناوری در آمریکا به دانش آموزان مدارس قول دادند که از اطلاعات شخصی آنها حفاظت کنند. این تعهدنامه توسط مجمع آینده حریم شخصی و انجمن صنعت اطلاعات و نرم افزار تهیه شده و در آن بر حفاظت از حریم شخصی کاربران هم تاکید شده است.

امکان حذف پیامک پس از ارسال ممکن شد!

429860_537

محققان آمریکایی نرم‌افزاری طراحی کرده‌اند که امکان حذف پیام ارسالی را از روی تلفن همراه گیرنده فراهم می‌کند. برنامه نرم افزاری جدید «Anas» عملکردی مشابه «Snapchat» دارد، اما از قابلیت حذف پیام ها از روی تلفن همراه گیرنده پیش از خوانده شدن و ایجاد عکس های خود تخریب شونده برخوردار است. این برنامه برای تلفن های همراه هوشمند با سیستم عامل اندروید و «iOS » طراحی شده است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا