الگوریتم جدید اینستاگرام

الگوریتم جدید اینستاگرام

در الگوریتم جدید اینستاگرام پست‌ها براساس زمان ارسال به نمایش در نمی‌آیند. این قسمت شبیه به سیستم Feed سایت فیسبوک خواهد بود و در ابتدا پست‌هایی به نمایش در می‌آیند که برای کاربران جذاب‌تر هستند.

منبع: برترین ها

گوشی مورد علاقه آمریکایی‌ ها

877752_910

وب سایت ACSI با نظرسنجی شاخص رضایت مصرف‌کننده آمریکایی گلکسی نوت ۵ را گوشی هوشمند مورد علاقه آمریکایی‌ها لقب داده است.

منبع: ایسنا

جستجوی گوگل صدایتان را ضبط می‌کند

878470_435

 

سرویس جستجوی صوتی گوگل که روی تمام گوشی‌های اندرویدی ما به صورت پیش‌فرض نصب شده‌است، می‌تواند تمام صداها و حرف‌های ما را ضبط و در سوابق ما نگهداری کند.

منبع: برسام

شیوه ای جدید برای مقابله با پهپادها

879427_497

سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا برای مقابله با پهپادها از سامانه دفاعی با نام AUDS استفاده می کند که از فاصله ۱۰ کیلومتری آنها را غیر فعال می کند.

منبع: مهر

 اکانت کاربران TeamViewer هک شد

879394_187

به تازگی گزارش‌هایی مبنی بر هک شدن اکانت تعداد زیادی از کاربران سرویس TeamViewer منتشر شده و هنوز دلیل مشخصی برای آن پیدا نشده است.

منبع: زومیت

فناوری جدید و پیشرفته برای نظامیان

879773_461

شرکت بی‌ای‌ئی سیستمز انگلیس فناوری جدید را ارائه کرده که به وسیله آن سربازان در میدان نبرد قادر به دیدن نظامیان دشمن در پشت خودروهای زرهی از جمله تانک‌ها و دریافت اطلاعات پهپادها هستند.

منبع: خبرآنلاین

چرا نیمی از مردم جهان اینترنت ندارند؟

سرعت-اینترنت

نیمی از مردم کره زمین اینترنت ندارند. اگر این گروه به اینترنت دسترسی پیدا کنند خروجی اقتصاد جهانی ۶٫۷ تریلیون دلار بیشتر می‌شود و بیش از ۵۰۰ میلیون نفر از مردم جهان از شرایط فقر خارج می‌شوند.

طی یک دهه آینده دسترسی به اینترنت به‌اندازه دسترسی به آب آشامیدنی برای مردم جهان مهم می‌شود و توجه به آن می‌تواند نحوه زندگی همگان را تغییر دهد. برای ۶۶% از ساکنان زمین میتوانند با اختصاص ۵%درآمد ماهانه خود به اینترنت با سرعت ۵۰۰ مگابیت در ثانیه دسترسی داشته باشند که چنین اینترنتی از نظر استانداردهای جهانی بسیار گران است. حدود ۴۶% مردم چین آنلاین هستند. مردم چین می‌گویند حتی اگر اینترنت از این هم گران‌تر شود، دلایل کافی وجود دارد تا این افراد بخشی از حقوق ماهانه خود را به اینترنت اختصاص دهند. سال ۲۰۰۵ میلادی ۱۸ درصد خانه‌های جهان به اینترنت متصل بودند که این رقم پایان سال ۲۰۱۵ به بیش از ۴۶ درصد رسید.

منبع: روزنامه ایران

اسنپ‌چت فعال‌ترین اپلیکیشن ارتباطی روزانه

16-6-4-163835snapchat_snapcode.png

اسنپ‌چت با توجه به آمارها از فعال‌ترین و شلوغ‌ترین نرم افزارهای ارتباطی است. تقریبا ۱۵۰ میلیون نفر از اسنپ‌چت در روز استفاده می‌کنند. این روند باعث شده که این ابزار کاربری از توییتر محبوب‌تر شود.

منبع: سی ان ان

کاهش شکاف دیجیتالی در جهان

digital-gap-2

حدود  ۷۶% از کاربران اینترنت در ۴۰ کشور جهان از شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر استفاده میکنند و اغلب کاربران مشتاق شبکه‌های اجتماعی در کشورهایی با نرخ دسترسی اینترنت پایین زندگی میکنند. حدود سه چهارم یا بیشتر کاربران اینترنت در خاورمیانه (۸۶ درصد کاربران)، آمریکای لاتین (۸۲ درصد کاربران) و آفریقا (۷۶ درصد کاربران) اعلام کرده‌اند که از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. کشورهای ثروتمندتر تمایل به داشتن دسترسی بیشتر به اینترنت و استفاده از موبایل‌های هوشمند دارند.

منبع: موسسه pew

اسنودن ژاپن را بهشت جاسوسی آمریکا اعلام کرد

1674977_476

ادوارد اسنودن کارمند سابق سازمان جاسوسی سیا، ژاپن را بهشت عملیات گسترده سازمان های جاسوسی آمریکا خواند که به صورت همیشگی مقام ها و مردم ژاپن را در کانون کسب اطلاعات قرار داده اند.

منبع: روسیا سگودنیا

نقض حریم خصوصی توسط اندروید

4506112_926

در استرالیا گزارشی دربارۀ اپلیکیشن‌ها منتشر شده است طبق این گزارش ۱۶ درصد از ۸۸ اپلیکیشنی که مورد بررسی قرار گرفتند به اطلاعات محرمانۀ کاربران دسترسی دارند. حدود ۹۶ درصد اپلیکیشن‌ها قبل از ورود به سیستم؛ اطلاعات کاربر را به داخل یا خارج دستگاه منتقل می‌کنند. حدود ۶% اپلیکیشن‌ها با اجازۀ کاربر و ۳۳% قبل از ورود به سیستم به میکروفن دسترسی دارند، ۴۰% نیز با اجازۀ کاربر و ۳% بدون اجازه و پیش از ورود به سیستم به قسمت دوربین دسترسی پیدا می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

دیدگاه شما چیست؟