مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ۱۵ اسفند ماه

تجهیز ویندوز ١٠ به ایکس‌باکس Live

index

مایکروسافت اعلام کرده است کیت توسعه ایکس باکس Live SDK را در برای توسعه بازی‌ها در اختیار شرکت‌های همکار قرار داده است و به زودی آن را برای ویندوز ١٠عرضه خواهد کرد.

ارتباط وابستگی به تلفن همراه و تنبلی فکری

سیبصث

پژوهشگران دانشگاه واترلو در مطالعه یا به این نتیجه رسید آن دسته از کاربران تلفن همراه هوشمند که بیشتر تفکر شهودی (intuitive) دارند، یعنی در تصمیم گیری ها بیشتر به حس درونی خود تکیه می کنند، برای حل مسائل مختلف به جای بهره گیری از منطق و تفکر بیشتر به استفاده از تلفن همراه گرایش دارند. بهره گیری از تلفن هوشمند سبب می شود که این افراد هر چه کمتر از توان فکری خود استفاده کنند.

در مقابل افراد تحلیل گر یعنی کسانی که مسائل را از دیدی منطقی تر مورد تحلیلی قرار می دهند قرار دارند. افراد باهوش در رویارویی با مسایل، بیشتری رویکردی منطقی دارند و چندان به استفاده از قوه شهود روی نمی آورند. این دسته از افراد در استفاده از تلفن همراه، آن را به عنوان شیوه ای مکمل برای تفکر بهتر می بینند و نه تنها شیوه موجود برای حل مساله.

یکی از یافته های جالب دیگر در این مطالعه این بود که هیچ رابطه ای بین استفاده از انواع نرم افزارهای بازی و یا استفاده از شبکه های اجتماعی و توانایی های شناختی پیدا نشد.

تقویت امنیت سایبر انگلستان: هدف آزمایشگاه علوم دفاع و فناوری انگلیس

قثفلثق

آزمایشگاه علوم دفاع و فناوری انگلیس که به دی‌اس‌تی‌ال (Dstl: Defence Science and Technology Laboratory) معروف است، یک آزمایشگاه دولتی در انگلیس است که بر دفاع و امنیت این کشور در پهنای گسترده‌تری از علم و فناوری تمرکز می‌کند.

آزمایشگاه دی‌اس‌تی‌ال تصمیم دارد برای تقویت تحقیقات خود درزمینه امینت سایبر یک مرکز جدید به نام مرکز ارزیابی سایبری افتتاح کند.

دولت انگلیس اعلام کرد: “این مرکز درک مسائل سایبری را بسیار آسان می‌کند. به‌عنوان‌مثال درک این مطلب که در چه جاهایی آسیب‌پذیری‌ها در حوزه‌ دفاعی امنیت سایبر می‌توانند کاذب باشند. همچنین، این مرکز توصیه‌هایی مبنی بر چگونگی محافظت بهتر از اطلاعات، می‌کند.”

اولین دوشنبه‌بازار اینترنتی برگزار می‌شود

ب

دومین جشنواره ملی هفته خرید اینترنتی و نخستین دوشنبه‌بازار اینترنتی کشور از ۱۸ اسفند ماه با حضور کسب و کارهای اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی برگزار می‌شود.

گوگل به جنگ اپراتورهای مخابراتی رفت

ثفبلثص

گوگل با ارایه خدمات مخابراتی و بی‌سیم جدید و رقابت با اپراتورهای تلفن همراه به دنبال متحول کردن اینترنت است. خدمات بی سیم گوگل در مقیاس کوچکتری در مقایسه با غول‌های مخابراتی مانند Verizons و AT&T ارایه می شود، اما به کاربران امکان می دهد تا به راحتی تماس برقرار کنند، پیام ارسال کنند و از طریق اینترنت خرید کنند.

Office مایکروسافت برای همه دانشجویان جهان رایگان شد

غاقث

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که طرح استفاده رایگان از مجموعه نرم‌افزاری Office را برای هرجا که Office وجود داشته باشد، از افغانستان تا زیمبابوه عملی می‌کند. بر این اساس، تمام دانشگاه‌های سراسر جهان می‌توانند با در اختیار گرفتن مجوزهای مربوطه از شرکت مایکروسافت، امکان استفاده رایگان از مجموعه نرم‌افزاری Office را برای دانشجویان خود فراهم کنند. دانشجویان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی office.com/ getoffice365  و وارد کردن ایمیل دانشگاهی خود، این مجموعه را در اختیار بگیرند. استادان نیز می‌توانند از سایت office.com/ teachers استفاده کنند و با فرآیند ذکرشده، این مجموعه را به صورت رایگان مورد استفاده قرار دهند.

اپلیکیشن Slingshot حالا امکان دنبال کردن افرادی محبوب را فراهم کرده است

خحح

اپلیکیشن Slingshot که توسط فیسبوک توسعه داده شده، قرار است رقیب مستقیم سرویس مشهور و پرطرفدار SnapChat شود. این اپلیکیشن حالا امکانت جدیدی را اضافه کرده. قابلیت های جدید اضافه شده در هر دو نسخه اندروید و iOS اعمال شده و می توانید هم اکنون از آنها استفاده کنید.
حالا در اپلیکیشن مورد بحث، از سراسر جهان افراد خلاق و کسانی که به محبوبیت میرسند، لیست می گردند. شما می توانید بلافاصه آنها را بر اساس علایق خود دنبال نمایید.

بلک‌بری ابزار مدیریت دستگاه‌های موبایلی سازمانی ارائه کرد

ث

بلک‌بری همزمان با معرفی سرویس BES12 Cloud خبر ادغام با پلتفورم امنیتی KNOX سامسونگ را نیز منتشر کرد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا