مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ۱۲ فروردین ماه

ویندوز ۷ محبوب‌ترین سیستم عامل از نظر دولت آمریکا

 

سل

برنامه تحلیلی دیجیتال»(DAP) وابسته به دولت فدرال آمریکا در یک مطالعه جدید دریافت که ویندوز همچنان محسوب‌ترین سیستم عامل برای کاربران خانگی محسوب می‌شود و ۵۸.۴ درصد از بازدیدکنندگانی که به سایت اینترنتی دولت آمریکا سر می‌زنند، روی رایانه شخصی خود یک نسخه از سیستم عامل ویندوز را در اختیار دارند. در گزارش مرکز DAP گفته شد طی دوره زمانی ۹۰ روزه بیش از ۱.۳۹ میلیون کاربر به سایت‌های اینترنتی بیش از ۳۷ آژانس دولتی آمریکا سر زدند و در پایان مشخص شد دومین سیستم عامل محبوب که با آن از سایت‌های دولتی آمریکا دیدن شده، iOS بوده است. این بررسی نشان داد ویندوز با ۵۸.۴ درصد محبوب‌ترین سیستم عامل محسوب می‌شود که در این زمینه سیستم‌عامل ویندوز ۷ با ۴۱.۵ درصد بیشترین محبوبیت را داشته است و پس از آن ویندوز ۸.۱ با ۹.۸ درصد، XP با ۳.۴ درصد، ویستا با ۲.۳ درصد و ویندوز ۸ با ۱.۳ درصد قرار دارند.

پتنت مربوط به قابلیت تشخیص چهره از سوی اپل به ثبت رسید

یبزی

حسگرهای اثر انگشت می توانند ایده آل ترین راه برای قفل گشایی تلفن هوشمند شما باشند، اما نظرتان در مورد تشخیص چهره چیست؟ این قابلیت مدتی است که توسط توسعه دهندگان اندروید در دست بررسی قرار دارد و به زودی در دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ نیز شاهد ارئه آن خواهیم بود. براساس اطلاعات مربوط به پتنت جدیدی که توسط اپل به ثبت رسیده است آیفون بعدی شما احتمالا قابلیت تشخیص چهره را هم خواهد داشت.

واعظی: فیبرنوری با هزینه ۵ هزار میلیاردی به خانه‌ها می‌رود

gfdfghjkl

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امسال حدود ۱۰ پروانه جدید فعالیتهای ارتباطی و مخابراتی به بخش خصوصی داده می شود، گفت: پروانه دوم اپراتور پستی امسال به بخش خصوصی واگذار می شود.

واعظی، با بیان اینکه برنامه داریم فیبر نوری را به منازل مردم ببریم گفت: این طرح بسیار پرهزینه است و پروانه اپراتور چهارم را به شرکت ایرانین نت واگذار کرده ایم و حمایت از این طرح اولویت ماست.

وی گفت ما می خواهیم بگونه ای عمل کنیم که شرکتهای مختلف تحت پوشش شرکت ایرانیان نت در استانهای مختلف فعالیت کنند و عملا وقتی فیبر نوری را به منازل مردم می بریم می توانیم خدمات مختلف مانند انواع بازیها، کانالهای سینمایی و خدمات متعدد را ارائه کند.

واعظی هزینه اجرای فیبر نوری را بیش از پنج هزار میلیارد تومان بیان کرد.

«لشگر پهپاد» نقشه جدید دارپا برای پیروزی در نبردهای هوایی آینده

15-4-1-04047darpa-air-warfare-2015-03-31-01

کم‌کم پهپادها فضای نظامی را اشغال کرده و گفته می‌شود نبردهای آینده در آسمان، توسط لشگری از پهپادهای هدایت‌شونده اجرا می‌شود.

به همین منظور از هم‌اینک دارپا / سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی پنتاگون، در حال طراحی لشگری از پهپادهای جنگنده در آسمان است تا در نبردهای هوایی بتواند بر دشمن فرضی غلبه کند.

طراحی مجموعه‌ای از پهپادها کنار هم در آسمان، هدایت عملیات و پرتاب بمب‌های هدایت‌شونده به هدف، درگیری با هر نوع ابزار و اشیای هوایی و زمینی دشمن فرضی و بازگشت به آشیانه پس از انجام عملیات موفقیت‌آمیز نبرد هوایی فاکتورهایی است که دارپا در پروژه جدید و گسترده خود به آن فکر می‌کند.

اینستاگرام، رسانه محبوب برای برندها

یب

برندها به اینستاگرام به عنوان مکانی عالی برای کشف و برقراری ارتباط با مشتریانشان نگاه می کنند زیرا طرفداران در اینستاگرام واقعی تر از فیسبوک هستند. طرفداران اینستاگرام ۱۰۰ درصد واقعی هستند و میزان فعل و انفعالات نیز بیشتر از فیسبوک است.بذل توجه بیشتر برندها به اینستاگرام را می توان از آمار و ارقام دریافتی فهمید. در حالی برندها به طور متوسط هر هفته ۹٫۳ بار اقدام به ارسال پست در اینستاگرام می کنند که این رقم به طرز قابل توجهی بالاتر از ۸٫۸ بار در سال گذشته است. علی رغم اثبات وجود عکس ها به عنوان عامل اصل محبوبیت اینستاگرام (میزان جذب شدن کاربران به سوی این شبکه اجتماعی ۱٫۰۳ درصد است)، فیلم ها با جذابیت ۰٫۷۹ درصدی چندان از این آمار عقب نیستند .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا