مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ۱۰ آذر

کشف کلید خاموش کردن درد در مغز

IMG08404331

محققان در جریان یک مطالعه، موفق به کشف روشی برای پیشگیری و برطرف کردن دردهای مزمن شدند؛ این کشف راه را برای ابداع درمان های جدید فراهم می سازداین تحقیق که توسط محققان دانشگاه «سنت لوییس» در آمریکا انجام شده در مجله Brain منتشر شده است.محققان متوجه شدند که فعال کردن یک گیرنده در مغز به نام A3 می تواند موجب متوقف کردن و یا از بین بردن درد مزمن در موش ها شود. محققان همچنین مشاهده کردند که این گیرنده را می توان با یک مولکول کوچک «آدنوزین» (adenosine) فعال کرد.به گفته محققان، فعال کردن این گیرنده باعث کاهش قوی درد در انواع مختلفی از دردها می شود.

کارمند، معتاد یا برده؟!

سیب

به تازگی اصطلاح پزشکی جدیدی وارد دنیای سلامت شده به نام «Telepressure» که به وضعیتی اشاره دارد که فرد دچار فشار بیش از حد درگیر بودن با تلفن و تکنولوژی در زمینه‌های کاری است. اگر از خواب بیدار نشده دنبال گوشی برای چک کردن مسیج‌ها و ایمیل‌های کاری هستید، شما دچار سندروم «Telepressure» هستید. در واقع تمنای پاسخ دادن به ارتباطات الکترونیکی شامل مسیج‌ها، ایمیل‌ها و شبکه‌های اجتماعی در اولین فرصت و به سرعت است و احساس می‌کنی شما را فردی مسئول و پاسخگو نمایش می‌دهد. لاریسا باربر، پروفسور روان‌شناسی دانشگاه ایلینوی شمالی در آمریکا معتقد است که کارمندان یک شرکت علاقه دارند پاسخ سریع آن‌ها به ایمیل‌ها و پیام‌های کاری به عنوان احساس مسئولیت و خلاقیت دیده شود. در یک تحقیق، ۸۱ درصد کارمندان ایمیل‌های کاری را در روزهای تعطیل چک می‌کنند و بیش از یک سوم کارمندان در کمتر از ۱۵ دقیقه به ایمیل‌های کاری پاسخ می‌دهند. یک تحقیق دیگر نیز نشان داده است که کارمندان ۲۸ درصد زمان روزانه خود را صرف خواندن و پاسخگویی به ایمیل‌های کاری می‌کنند.

داشبورد جدید گوگل برای بالا بردن امنیت کاربران

سیبشس

گوگل برای کاربرانش داشبوردی طراحی و در Google App در دسترس قرار داده که فعالیت‌های اخیر هر کاربر با گوشی‌ یا تبلت مشخصی که کاربر در نظر می‌گیرد کنترل می‌شود و در صورتی که تلاش شود از طریق وسیله‌ای دیگر حساب ‌کاربری‌اش فعال شود، بلافاصله اقدامات امنیتی لازم را انجام می‌دهد. این داشبور حتی به مدیران و مهندسان آی‌تی شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا هرگونه گوشی یا تبلتی که خارج از محل شرکت سعی در ورود به سیستم را دارد، شناسایی کرده و آن را مسدود کند.

رتبه ۸۷ ایران از نظر قیمت دسترسی به اینترنت ۳G

سیبس

اتحادیه بین المللی مخابرات(ITU): ایران در بخش اینترنت پهن باند سیار برای دسترسی به اینترنت با موبایل با استاندارد ۳G، رتبه ۸۷ را در بین ۱۶۶ کشور دارد. در بخش نشانگرهای استفاده مهارتی از فاوا، ایران دارای نرخ رشد ۸۶. ۳ درصدی ثبت نام در مقاطع تحصیلی مدارس و ۵۵. ۲ درصد در مقطع تحصیلات دانشگاهی و ضریب با سوادی ۸۴. ۳ درصد در کل کشور است.  اتحادیه بین‌المللی مخابرات، در حوزه متوسط قیمت دسترسی کاربران به اینترنت پهن باند، جایگاه ۳۷ جهان را به ایران اختصاص داده است.

درخواست مهلت دوباره وزارت ارتباطات برای تعیین تکلیف شبکه‌های اجتماعی

سشیب

غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون قوه قضائیه در ایران در نشست خبری خود با اعلام این خبر گفته که در آخرین جلسه کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ، نسبت به بعضی از شبکه‌های اجتماعی تصمیماتی اتخاذ شد و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یک فرصت مجدد برای بررسی این شبکه‌ها درخواست کرد که مهلت آن‌ها هنوز به اتمام نرسیده است.

ارتش آمریکا سایبری‌تر می‌شود

سبی

ارتش آمریکا قصد دارد در کنار شاخه‌های پیاده‌نظام، توپخانه و سایر بخش‌های جنگی خود، شاخه‌ سایبری جدید هم ایجاد کند. قرار است شاخه سایبری نیروهای ارتش آمریکا طی دو مرحله تشکیل شود. در مرحله اول و تا سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱۲۰۰ نفر از افسران و سربازان به این شاخه جذب خواهند و در مرحله دوم این شاخه با بخش جنگ الکترونیک ارتش، ادغام خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا