مطالب قدیمی

مرور رسانه ها یک شنبه ۱۴ دی ۹۳ب

مهم ترین اخبار رسانه های امروز (یک شنبه ۱۴ دی ۹۳) در موضوعات فناوری:

Ict90: یک نویسنده به نام دیوید گرت حوزه امنیت سایبر موفق شد با تهدید جعلی شبکه سی ان ان، پلیس فدرال آمریکا(اف بی آی) را فریب دهد. شوخی این فرد مبنی بر حمله سایبری به شبکه خبری سی ان ان مورد توجه اف بی آی قرار گرفت و پلیس به این شبکه و رسانه‌های دیگر هشدار داد که یک حمله هکری قریب الوقوع در راه است. پس از هشدار اف بی آی، گرت در توییتر گفت: پست جعلی من در پست‌بین مورد توجه اف بی آی قرار گرفت. من خطاب به سی ان ان نوشتم “وولف را به ما تحویل دهید” و اف بی آی آن را دقیقا تهدید تلقی کرد. این یک شوخی بود تا نشان دهم هیچ کس درباره هیچ چیز تحقیق نمی‌کند. تمام تهدیدها علیه سونی یک بلوف است و به نظرم نباید جدی گرفته شود.

FBI-issues-warning-of-wiper-malware

 

ایستنا: مطالعه جدید توسط مرکز Pew Internet نشان داد پست الکترونیک و اینترنت مهم‌ترین ابزارهای ارتباطی و اطلاعاتی برای کارمندان آنلاین محسوب می‌شوند. در این بررسی ۶۱ درصد اعلام کردند که پست الکترونیکی برای آنها بسیار مهم است و تعداد این افراد دو برابر کسانی بود که خطوط ثابت تلفن را مهم‌ترین ابزار ارتباطی در محیط کار اعلام کردند.

Email-Privacy-Guaranteed

فارس: به دنبال ساعت‌ها اختلال در دسترسی به موتور جستجوهای بینگ و یاهو، سرانجام مشخص شد بی‌دقتی در کدنویسی عامل این مساله بوده و نه حملات سایبری.

Yahoo

 

فارس: وزارت ارتباطات در اعلامیه نسبت به اختلال در اینستاگرام اطلاع رسانی کرد در این اطلاعیه آمده: آنچه در روز گذشته در باره یکی از شبکه های اجتماعی اتفاق افتاد، اختلال موقت شبکه‌ای بین شبکه ارتباطی ایران و CDNهای این شبکه اجتماعی بوده که در هر یک از شبکه های اجتماعی دیگر نیز امکان وقوع دارد و هیچ ارتباطی به سامانه پالایش هوشمند نداشته است.

 

آی تی آنالیز: ممکن است در آینده همانند کشور کره شمالی، اینترنت ایران بر اساس اتهامات به طور کامل قطع شود. ایران دارای حدود ۴۰۰ سامانه خودگردان در داخل کشور است. تعداد کمی از این سامانههای خودگردان داخل کشور که به نهادهای دولتی یا حاکمیتی تعلق دارند، مستقیم به چند آی.اِس.پی بزرگ در جهان مرتبط اند ولی اکثر آنها (بخصوص اگر متعلق به شرکتهای غیردولتی باشند) مجبورند از دروازه دولتی تحت کنترل شرکت ارتباطات زیرساخت و آی.اِس.پیهای بزرگ مرتبط با این شرکت عبورکنند. در حالی که بنگلادش، ارمنستان و … دارای «نشنال چپتر» در آیساک هستند، کره شمالی و ایران، از معدود کشورهایی هستند که در کشور اقدام به تشکیل «نشنال چپتر» نکرده و در آیساک، عضویتی تحت عنوان «نشنال چپتر» ندارند اما برای احقاق حق خود در سطح بینالمللی به آن نیاز مبرم دارند.

اختلال گسترده در خدمات اینترنتی کره شمالی

آی تی آنالیز: یا اپراتورها به نقش و جایگاه روابط عمومی‌ها توجه ندارند و یا روابط عمومی‌ها نقش خود را به درستی ایفا نکردند. علت هر چه باشد این شیوه افزایش یک شبه و بدون هیچ گونه اطلاع قبلی مردم را ناراحت و نگران کرده است. لذا اینجاست که نقش روابط عمومی و تبلیغات مطرح شده و اهمیت می‌یابد. روابط عمومی‌ها به قول معروف روغن لای چرخ‌دنده‌های درون و بیرون یک نهاد بوده و وظیفه آماده سازی افکار عمومی را بر عهده دارد.

 

اگر می‌خواهید اینترنت را به شیوه خودتان بپایید و هربار که کلمه خاصی در آن آپلود شد از آن باخبر شوید، می‌توانید در گوگل آلرت این کار را انجام دهید. ۱. به Google.com/Alerts بروید. ۲. کلمات کلیدی را وارد کنید ۳. آلرت‌ها را مدیریت کنید.

 

جهان نیوز: اخیراً در فضای شبکه‌های ارتباطی مجازی کلیپ ضبط شده ‏مشهوری دست به دست می‌شود که در آن مجموعه‌ای از بازیگران از مردم تقاضا می‌کنند با کمک چند گوش‌پاک‌کن ‏‏(سواپ) ارسالی از مکانی نامعلوم، نمونه‌ای از سلول‌های دهانی خود را با هدف نجات بیماران سرطانی به بانک ژن ‏جهانی هدیه کنند‎.‎ در این کلیپ، با ابراز ناراحتی از سهم کم نمونه‌های ایرانی در بانک جهانی ژن گفته شده که ایرانی‌ها علاقه‌ای به ‏نجات دادن جان بیماران ایرانی و خارجی و بیماران لوسمی ندارند‎.‎ محمود تولایی رئیس سازمان بسیج علمی و عضو هیئت مدیره انجمن ‏بیوتکنولوژی: «جاسوسی ژنتیکی» هدف اصلی این مراکز است به ویژه یک مرکز تحقیقاتی که در ‏بریتانیا مستقر است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا