مطالب قدیمی

مرور رسانه ها یکشنبه ۹ آذر ۹۳

گزیده اخبار فناوری رسانه ها را در روز یک شنبه ۹ آذر ۹۳ در ذیل مشاهده خواهید کرد:

وایبر موبایل عضو کمیته تعیین مصادیق هک شد!

به گزارش تلکام نیوز: رمضانعلی سبحانی فر عضو کارگروه تعیین محتوای مصادیق مجرمانه مجلس: وایبر موبایل من از طریق هاست خارج از کشور هک شده است. او با اشاره به اینکه تا زمان قبل از هک وایبر به استفاده از این محیط اجتماعی می پرداخت, گفت: در هنگام استفاده از این شبکه اجتماعی با مسائلی که برخلاف ارزش های دینی و اعتقادی جمهوری اسلامی ایران باشد روبرو نبودم ازهمین رو وایبر فضای مناسب و رایگانی برای تبادل اطلاعات است.

sobhani

جاسوسی بدافزار رجین از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

بدافزار جاسوسی رجین (Regin) کامپیوترهای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین را آلوده کرده است. مقامات اتریشی گفته‌اند که به این موضوع رسیدگی می‌کنند. ویروس رجین می‌تواند از صفحه کامپیوترهای آلوده اسکرین شات گرفته، کنترل ماوس کامپیوتر را در اختیار بگیرد، رمز‌های عبور را دزدیده و داده‌های حذف شده را بازسازی کند. روزنامه استاندارد در ادامه گزارش خود افشا کرده است که احتمالا اسناد مربوط به فعالیتهای اتمی ایران کمتر مد نظر بوده و بیشتر مکاتبات داخلی کارمندان آژانس بینالمللی انرژی اتمی در وین مورد نظر بوده است.

 regin

 

سونی هک شدنش را به گردن کره شمالی انداخت

به گزارش فارس شرکت سونی هک شدن شبکه رایانه ای خود را به گردن هکرهای کره شمالی انداخته و این کار را واکنشی به ساخت فیلم “مصاحبه” دانسته که به تمسخر رهبر این کشور می‌پردازد.

13930909000118_PhotoA

استفاده از استاکس نت در اغتشاشات ۸۸

مشرق: کیم زتر، کارشناس امنیت سایبری: از اغتشاشات پس از انتخابات ایران به عنوان پوششی برای یکی از حملات استاکس‌نت استفاده شد. استاکس‌نت جریان عادی اطلاعات روی مانیتور را ضبط کرده و حین انجام عملیات خرابکارانه‌اش آن‌را روی صفحه‌نمایش نشان می‌داد. با این وضع، مسئول بخش مانیتورینگ متوجه تغییرات در سیستم نمی‌شد. کسانی که پشت پروژه بودند، از آشوب و درگیری‌ها استفاده کرده و سیستم‌ها را با آسودگی خاطر آلوده کردند.

801285_412

دستور رئیس‌جمهور به ۴ عضو دولت برای بررسی مضرات پارازیت

فارس: محمود واعظی امروز در نشست صبحانه کاری اتاق بازرگانی ایران: پارازیت در حوزه مخابرات و موبایل  تحت کنترل سازمان تنظیم مقررات رادیویی قرار دارد، اما در مورد پارازیت‌های دیگر رئیس‌جمهور دستور داده تا با همکاری وزارت بهداشت، رفاه، سازمان محیط زیست و سازمان انرژی اتمی بررسی شود.

13930526000508_PhotoA

شبکه اجتماعی تعاملی اسراییلی

با شبکه های اجتماعی اسرائیلی GetYou می توان با انجام یک بازی نظر و احساس خود در مورد فرد مقابل و دیگران در مورد خودمان را بدانیم. شبکه اجتماعی GetYou فراتر از کلیشه های قومی و فرهنگی است و مردم سراسر جهان از جمله کسانی که در کشورهای دشمن با هم،مانند اسرائیل و ایران هستند می توانند از اختلاف و احساس نسبت به هم آگاه شوند.

 

لطفا تا قبل از خواند این مطلب، هیچ عکسی را به اشتراک نگذارید!

به گزارش How-To Geek فایل EXIF  حاوی حجم عظیمی از اطلاعات راجع به دوربین شما و احتمالا مکان گرفتن عکس است. این یعنی اگر عکسی را شیر کنید، جزئیات فراوانی وجود دارد که دیگران می‌توانند به آن‌ها دست پیدا کنند. EXIF مخفف عبارت Exchangeable Image File Format است و هر بار که عکسی با گوشی یا دوربین دیجیتال خود می‌گیرید فایلی روی دستگاه شما ذخیره می‌شود. علاوه بر ذخیره شدن عکس، اطلاعاتی راجع به آن عکس نیز ذخیره می‌شود. این اطلاعات شامل تاریخ، ساعت، تنظیمات دوربین و اطلاعات دیگر است.

exif

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا