مطالب قدیمی

مرور رسانه ها چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۳

 

به خطر افتادن یک میلیارد داده در سال ۲۰۱۴

سایبر بان: با توجه به مقدار اطلاعات افشا شده توسط مجرمان سایبری، به جرأت می‌توان گفت سال ۲۰۱۴، سال نقض داده‌ها بود. آمار نشان می‌دهد حملات سایبری سال ۲۰۱۴ در مقایسه با سال قبل از آن، افزایش۴۹ درصدی را به دنبال داشته است. همچنین سرقت اطلاعات و سوابق در این سال، ۷۸ درصد افزایش یافت. با توجه به اطلاعات به دست آمده از BLI، از دست دادن داده‌ها در نتیجه بیش از ۱۵۰۰ حمله سایبری در سراسر جهان انجام شده است.  فروشگاه زنجیره ای Home Depot با ۱۰۹ میلیون مورد، بانک جی‌پی مورگان چیس با ۸۳ میلیون و شرکت eBay با ۱۴۵ میلیون مورد سرقت اطلاعاتی، جزء شرکت‌هایی هستند که داده‌های حساس بسیاری از مشتریان‌شان در دست هکرها قرار گرفت.

داده

 

مهاجمان سایبری به راحتی می‌توانند خودروهایی که دارای سامانه‌های رایانه‌ای هستند را هک کنند و کنترل فرمان و ترمز ماشین را در دست بگیرند.

سایبربان: بسیاری از خودروهایی که در سال ٢٠١۴ تولید شده‌اند دارای قابلیت اتصال به اینترنت هستند و از امتیازاتی همچون تعیین نقشه و مسیر، ارسال پیامک و تماس تلفنی از طریق اسپیکر اتومبیل برخوردار می‌باشند. اما متاسفانه مسائل امنیتی به خوبی در این خودروها رعایت نشده است و امکان کنترل عملکردهای مهمی مانند فرمان و ترمز از راه دور، برای هکرها مهیا می‌باشد. گزارش مذکور توسط سناتور امریکایی، ادوارد مارکی (Edward Markey) تهیه شده است. وی عضو کمیته بازرگانی مجلس سنا بوده. سناتور مارکی در گزارش خود از دولت آمریکا می‌خواهد تا پیش نویس استانداردهایی را تنظیم کند تا بر اساس آن شرکت‌های تولید‌کننده خودرو ملزم به رعایت آن‌ها شوند و محصولات خود را در برابر حملات هکری مصون نمایند.

خودرو

سد چین در برابر سایت‌های مروج امور غیراخلاقی

عصر امروز: دولت چین که پیشتر نیز اقدام به بستن هزاران پایگاه اینترنتی غیراخلاقی کرده بود، اعلام کرد که این رسانه ها اقدام به انتشار تصاویر و مطالب غیراخلاقی می کرده اند. مسوولان خدمات فضای مجازی چین فقط در سال گذشته ۱۸۰هزار نشریه و ۱۰ هزار پایگاه اینترنتی را به دنبال انتشارات آنلاین مسایل غیراخلاقی مسدود کرده بودند. شمار کسانی که از «اینترنت سیاه» در چین استفاده می کنند بیش از ۴۲۰ میلیون نفر است.

 

بیزینس اینسایدر:

Facebook در جذب خانم‌ها موفق‌تر است

تعداد کاربران خانم در  فیس بوک، ۱۰ درصد بیشتر از آقایان است.

تقریبا، نیمی از کاربران نوجوان فیس بوک می‌گویند که آن‌ها بیشتر از سال گذشته به این شبکه اجتماعی بها می‌دهند. همچنین فیس‌بوک در میزان استفاده روزانه کاربران نوجوان، رتبه اول را در بین سایر شبکه‌های اجتماعی دارد.

اینستاگرام بین کاربران جوان، از اهمیت بیشتری نسبت به فیس بوک و توییتر برخوردار است

نوجوانان آمریکایی،‌ اینستاگرام را «مهمترین» شبکه اجتماعی می‌دانند. بدین ترتیب، فیس بوک و توییتر در این زمینه، بازی را به اینستاگرام واگذار می‌کنند.

۸۳ درصد از نواجوانان ثروتمند آمریکایی، در اینستاگرام عضویت دارند.

در بین کاربران بزرگسال آمریکا، LinkedIn از توییتر محبوب‌تر است

بر اساس گزارش‌ها، لینکداین خصوصا در رده سنی ۳۰ تا ۴۹ سال که به عنوان سال‌های مهم در پیشرفت  شغلی محسوب می‌شود، محبوب‌تر است. همچنین جای تعجب نیست که مخاطبان این شبکه را اغلب افرادی با تحصیلات آکادمیک  تشکیل می‌دهند.

توییتر در جذب مردان، موفق‌تر است

توییتر که تا امروز  به عنوان یک شبکه معتدل در جذب مساوی مخاطبین خانم و آقا محسوب می‌شد، اکنون بیشتر مورد پسند مردان است تا زن‌ها! بر اساس گزارش Pew ، حدود ۲۲ درصد از مردان  و ۱۵ درصد از زنان از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند.

یوتیوب بیشتر از هر شبکه کابلی دیگری، مخاطبان ۱۸ تا ۳۴ ساله را جذب می‌کند

بر اساس گزارش Nielsen، تقریبا بیش از نیمی از کاربران آمریکایی در رده سنی ۱۸ تا ۳۴ سال، در بازه زمانی دسامبر ۲۰۱۳ تا فوریه ۲۰۱۴ (حدود ۳ ماه) از یوتیوب استفاده کرده‌اند.

Snapchat جوانترین مخاطبان را در بین شبکه‌های اجتماعی دارد

بر اساس آمار، از هر ۱۰ نفر با میانگین سنی۱۸ تا ۲۴ سال،‌ بیش از  ۶ نفر عضو Snapchat هستند. بنابراین این شبکه گوی رقابت را از آمار ۲۸ درصدی جوانان در اینستاگرام می‌رباید و به عنوان جوانترین شبکه اجتماعی شناخته می‌شود.

آمار فیسبوک

 

 

تصویب برنامه ملی بازی‌های رایانه‌ای

تابناک: ایجاد تحول در صنعت بازی‏های رایانه‏ای کشور؛ با تصویب و اجرای برنامه ملی بازی های رایانه ای کمیسیون عالی ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی برنامه ملی بازی های رایانه ای را برای طرح در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رساند.

سرمایه گذاری یک شرکت اتوماسیون اداری آمریکا بر روی کلود

روبترز: شرکت Infosys  یکی از بزرگترین طراحان اتوماسیونهای اداری درآمریکا قصد دارد سرمایه گذاری ۲۰۰میلیون ذلاری بر روی صنعت آی تی و خدمات کلود در هند انجام دهد.

 

اعتراف اوباما به قدرت ایران در زمینه سایبری

سایبربان: «باراک اوباما» در زمینه امنیت سایبر بیان کرد: “ایران در زمینه سایبری قدرتمند و روسیه و چین قدرتمندتر هستند، اما توانایی کره شمالی برای انجام حملات سایبری حقیقتاً در حد بالایی نیست.” وی گفت: ” برای مقابله با اقدامات سایبری این کشورها علیه آمریکا به چیزی همانند بازدارندگی هسته‌ای نیاز داریم.”

اوباما..

 

OpDeathEaters: جنبشی برای مبارزه با کودک آزاری

سایبربان: گروهی از هکتیویست‌های ناشناس (Anonymous) در سراسر جهان قصد دارند با انجام یک عملیات هکری، به مبارزه با سوء استفاده‌کنندگان جنسی از کودکان بپردازند. در همین ارتباط هکرهای ناشناس پیام ویدئویی را در یوتیوب قرار داده و در آن عنوان داشته‌اند اسامی مقامات دولتی که به کودک آزاری می‌پردازند و حریم خصوصی کودکان را پایمال می‌کنند را افشا خواهند ساخت.

سی

 

دکتر یوآنا برایسون

متخصص هوش مصنوعی، دانشگاه بات: هوش مصنوعی خطر محسوب نمی‌شود و تنها منجر به هوشمندتر شدن ما می‌شود. اشتباه است که تصور کنیم هوش مصنوعی چیزی بیگانه است. هیچ کس نمی‌تواند تضمین کند که اشتباهی ازمان سر نخواهد زد. اما راه‌هایی زیادی برای مقابله با مشکلات می‌شناسیم.

نوئل شارکی

استاد هوش مصنوعی و روبوتیک، دانشگاه شفیلد

حوزه‌های بسیاری از هوش مصنوعی وجود دارند که اگر به خوبی مورد استفاده قرار بگیرند می‌توانند بسیار مفید باشند ولی اگر از آن‌ها استفاده‌ی درست نشود ممکن است ما را دچار دردسرهای بزرگی کنند.

پروفسور نیک باسترام

مدیر موسسه «آینده بشریت»، دانشگاه آکسفورد

اگر زمانی هوش برتر پا به عرصه‌ی وجود بگذارد، هدف از این کار تنها باید سود تمام بشریت باشد و باید از آن، جهت  خدمت به ایده‌آل‌های اخلاقی سود برد. تعهد زودهنگام به این ایده‌ی کلی امری ارزشمند است. از آن به بعد، مساله‌ی مهم و پرزحمت در دهه‌های پیش رو این خواهد بود که مطمئن شویم این اتفاقات مطابق میل ما پیش خواهند رفت. به نظر من باید تلاش‌های‌مان را از مساله امنیت و کنترل شروع کنیم تا وقتی که فهمیدیم چطور می‌شود هوشمندی عمومی در ماشین‌ها به وجود آورد، مساله‌ی ایجاد امنیت برای انسان‌ها از پیش حل شده باشد.

 

رصدهای غیرقانونی در آمریکای مدعی حقوق بشر

سایبربان: اندیشکده روسی دموکراسی و تعاون طی گزارشی با اشاره به موارد متعدد نقض حقوق بشر در آمریکا نوشت: با توجه به موارد نقض حقوق بشر در آمریکا، سخنرانی‌های مداوم مقام‌های آمریکایی درباره وضعیت حقوق بشر دیگر کشورها به شدت مضحک به نظر می‌رسد.

 

 

 

 

اندیشکده

 

اپلیکیشن zangi

tmcnet: برنامه zangi نوعی برنامه پیام رسان موبایل است که رایگان بوده و تمامی امکانات وایبر و لاین را دارا میباشد.

 

چه چیزی SMS را در سال ۲۰۱۵ زنده نگه‌داشته؟

کارآمدترینروش برای دسترسی به افراد

یک پزشک: اگر به چند نفر SMS بفرستید، می‌توانید پس از چند دقیقه مطمئن باشید که اکثر آن‌ها پیامتان را خوانده‌اند. درصورتی‌که دیگر روش‌های پیام‌رسانی این‌قدر مطمئن نیستند. بسیاری از افراد ایمیلشان را ماه‌به‌ماه چک نمی‌کنند!

SMS برای همه است

SMS تکنولوژی است که هرکسی با هر گوشی موبایل از آن استفاده می‌کند.

SMS به حساب‌های کاربری امنیت می‌دهد

امروزه اطلاعات شخصی بسیار زیادی در اینترنت جابجا می‌شود. به همین خاطر جدیداً شرکت‌های ارائه‌دهندهٔ خدمات اینترنتی از SMS برای بالا بردن امنیت حساب کاربران استفاده می‌کنند.

 

اس ام اس

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا