مطالب قدیمی

مرور رسانه ها چهارشنبه ۱ بهمن ۹۳

مرور اخبار رسانه های مجازی امروز با موضوع فناوری:

مشبل: سه استاد دانشگاه در کالج اسکیدمور، ۱۱۳۵ کامنت را که در ۳ وبسایت نوشته شده بودند، جمع آوری کرده‌اند. اکثر قریب به اتفاق کامنت‌های منفی را مردان می‌نویسند. کامنت‌هایی مانند «مردان موفقی که من آموزش دادم خیلی ساده مشخصه که بیشتر تشنه رقابت و فداکاری هستند». حدود ۵ درصد از کامنت‌ها آشکارا ضد زن هستند مانند «در هر رقابتی، با احتساب چند استثنا، زنهایی که من باهاشون کار کردم نسبت به مرد‌ها اصلا اهل رقابت نبودن». تمام این کامنت‌ها به جز یک کامنت، توسط مرد‌ها نوشته شده است. این تحقیق همراه با تحقیقات دیگر نتیجه می‌گیرند که زنان بیش از مردان سکسیسم را درک می‌کنند چرا که بیشتر آن را تجربه می‌کنند، هماهنگ است. همچنین مردان کمتر ممکن است تعصب جنسیتی را تایید کنند تا موقعیت بالا‌تر خود در سلسله مراتب اجتماعی را حفظ کنند.

Men_Internet_Commenter

 

نرم‌افزارهای پوششی موسوم به Valut مانند یک پوشه امن عمل می‌کنند که می‌توانید ویدیو و عکس‌ها را داخل آن گذاشته و یک لایه تأمینی دیگر به سیستم حفاظتی آی‌فون خود اضافه کنید. Private Photo Valut Pro که یکی از قدیمی‌ترین نرم‌افزارها در نوع خود است و به طور مرتب به‌روز می‌شود. گزینه‌های مختلف امنیتی آن کارآمد است و شما می‌توانید در آن دو نام کاربری و پس‌ورد جداگانه انتخاب کنید. Smart Safe Pro یکی دیگر از راه‌های ذخیره اطلاعات حساس است. این نرم‌افزار هم گزینه لاگین جعلی دارد و گزینه‌هایی نیز برای ذخیره مشخصات کارت‌های اعتباری و گذرواژه‌ها نیز داریم. Photo Manager Pro نیز با این که تنها برای مخفی کردن فایل‌ها طراحی نشده، اما می‌تواند اطلاعات و فایل‌ها را در پوشه‌های قفل‌شده بگذارد که کسی نتواند آن‌ها را باز کند.

iphone-intro-photo

 

فارس: در ایران خرید و فروش مواد مخدر هم شکل مدرن پیدا کرده و تنها با یک کلیک می‌شود ساقی را تا در خانه کشاند. تازه‌ترین آمار از وجود ۵۱ سایت فارسی زبان خبر می‌دهد که در این زمینه فعال هستند.

13930820000470_PhotoA

 

جهان نیوز: دکتر مجید ابهری عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی: متاسفانه یک دختر یا پسر، مقابل وب‌کم حرکاتی انجام می دهد و طرف مقابل هم حرکات دیگری مرتکب می شود. اینها ارتباط جنسی کاذب برای یکدیگر ایجاد می کنند و باعث گرایش به خودارضایی، گرایش به همجنس و دیگر انحرافات جنسی می شود و یکی از عوامل کاهش ازدواج و افزایش طلاق نیز همین است.

آی تی آنالیز: عباس پورخصالیان: پرسش من از شورای عالی فضای مجازی و سازمان فناوری اطلاعات ایران این است که با توجه به دوسال افشاگری زنجیرهای ادوارد اسنودن، و گذشت چهار سال از اجرای شبکه ملی اطلاعات، چرا علناً و رسماً در مورد ضرورت اینترانت بودن شبکه ملی اطلاعات، موضعگیری و اظهار نظر نمیشود؟ در حالی که پرسش مذکور، تاکنون چندین بار مطرح شده، اما هنوز از طرف شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پاسخدهی نشده است. امروزه، پس از دوسال افشاگری ادوارد اسنودن، سیاستمداران و کارشناسان فاوا در سطح جهان، معتقدند که شبکه ملی اطلاعات، شبکهای مخابراتی، بسته، غیر انتفاعی و اختصاصی است و اگر کاملاً بسته فرض نشود، تنها میتواند از نوع ایکسترانت (Extranet) باشد، یعنی شبکه ملی اطلاعات، اینترانتی است که علاوه بر شهروندان داخل کشور، تنها به بیرونیان خودی اصالت-سنجی شده، اجازه ورود میدهد، بدون آن که به احدی از دارندگان دسترسی به شبکه ملی اطلاعات، اجازه خروج از شبکه ملی اطلاعات را بدهد.

فضای مجازی

 

ایتنا: مرکز Evans Data Corp مطالعه گسترده‌ای را روی بیش از ۱۰۰۰ مرکز توسعه دهنده ابزارهای مخصوص کلان‌ داده‌ها انجام داد و در پایان متوجه شد که IBM بزرگ‌ترین شرکت ارائه دهنده خدمات Hadoop در بین دیگر توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری محسوب می‌شود. در این بررسی مشخص شد بیش از ۲۵ درصد مراکزی که در زمینه توسعه خدمات کلان داده‌ها فعالیت می‌کنند، ابزار IBM Hadoop را مورد استفاده قرار می‌دهند.

ibm-whiffs

ایتنا: مرکز تحقیقاتی Research and Markets به این نتیجه رسیده است که صنعت مخابرات جهانی در سال ۲۰۱۵ میلادی به میزان قابل ملاحظه در زمینه کلان داده‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند و این روند تا سال ۲۰۱۸ ادامه میابد. این مرکز پیش‌بینی کرده است که ابزارهای تحلیلی کلان داده‌ها در این دوره زمانی هزینه شرکت‌های مخابراتی را به میزان قابل ملاحظه کاهش می‌دهند و این اتفاق رونق هرچه بیشتر بازار جهانی این محصولات را باعث می‌شود.

Big-data-575

 

شفقنا: به تازگی القاعده – و شاخه سوری آن یعنی جبهه النصره- فیلمی تولید کرده اند که در آن به تروریست ها نحوه بدل زدن به اقدامات خرابکارانه را آموزش می دهد. این فیلم در واقع به تروریست ها راه های عملی مقابله با انواع  جاسوسی را یاد داده و از این راه از اسناد و مدارک افشا شده توسط ادوارد اسنودن – کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا – بهره می گیرد.

دانلود کتاب اسناد اسنودن

 

تیتر۱: بر اساس گزارشی که بتازگی از سوی تیم تحقیقاتی ESET منتشر شده در سال ۲۰۱۵ شاهد افزایش و پیچیدگی حملات به پرداخت‌های الکترونیکی خواهیم بود. در سال‌های اخیر چنین حملاتی به پرداخت‌های الکترونیکی با افزایش چشمگیری مواجه شده‌اند. به طوری که تنها یک کلاهبردار سایبری توانست به تنهایی بیش از ۶۰۰ هزار دلار را به سرقت ببرد.  پابلو راموس رئیس تیم تحقیقاتی ESET در این باره می‌گوید: هنگامی که کاربر پرداخت الکترونیک را برای خرید کالا و خدمات انتخاب می‌کند، توجه هکرهای طماع را به خود جلب می‌کند.

اعتدال: فیس‌بوک مدعی است سال ۲۰۱۴ توانسته مبلغ ۲۲۷ میلیارد دلار به ارزش اقتصادی جهان افزوده است. ، تبلیغات گسترده از اصلی ترین علل این کسب درآمد است و این شبکه اجتماعی فقط با رویداد چالش سطل آب یخ  ۱۰۰ میلیون دلار به جیب زده است.

فیسبوک در آستانه تصاحب دامنه facebook.ir

 

مشرق: پایگاه خبری _ تحلیلی “نیو ایسترن اوتلوک” در گزارشی با عنوان «فیس‌بوک: استعمارگری نسخه ۲» نوشت: فیس‌بوک اوج “مهندسی اجتماعی” است. یک شرطی‌ساز آنلاین تمام‌عیار است. از این ابزار جهت رهگیری، تهیه سند و سوء استفاده از اطلاعات نیمی از همه افرادی استفاده می‌شود که به اینترنت وصل می‌شوند. فیس‌بوک به‌رغم انتظاری که کاربران از آن دارند، یعنی تسهیل شیوه‌های ارتباط با افراد و شرکت‌های مورد نظر، مشخصه‌هایش را علیه کاربران خود طرح‌ریزی کرده است، به طوری که کاربران را به کانالی هدایت کند تا فقط پست‌های گزینش شده را منتشر کنند و سراغ برخی پست‌های خاص نروند. فیس‌بوک با این عمل “سانسور نرم” است که افکار عمومی را در اختیار گرفته است. توضیح خود فیس‌بوک درباره این خط‌ مشی‌ها، این است: “به جای این که همه اطلاعات را همه ببینند، اطلاعات به نحوی سامان‌دهی می‌شود که “مرتبط‌ترین” آن‌ها برای کاربر به نمایش درآید. از بین بیش از ۱۵۰۰ پستی که یک فرد ممکن است با ورود به سایت ما ببیند، تقریباً حدود ۳۰۰ پست به او نشان می‌دهیم. خبرخوان فیس‌بوک هر پست را براساس هزاران عامل که برای هر فرد متفاوت است، رتبه‌بندی می‌کند.” از این رو، “برنامه جهانی” فیس‌بوک این است که کل جمعیت جهان را با کشاندن‌شان به این سایت به نحوهای مختلف، شرطی کند. فیس‌بوک دیگر سایتی طراحی شده از سوی یک دانشجو نیست، بلکه تبدیل شده به نمایش عینی و اجرا‌کننده سناریوی سلطه‌گرانی که از ابتدای تاریخ بشر، برنامه‌های شیطانی در سر می‌پروراندند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا