مطالب قدیمی

مرور رسانه ها پنجشنبه ۴ دی ۹۳

 

مهمترین اخبار فناوری رسانه های مجازی را در تاریخ ۴ دی ۹۳ در زیر مشاهده می کنید:
گوسفندها

تدبیر خبر: یک دانشمند علوم رایانه در دانشگاه لنکستر انگلستان، ایده استفاده از گوسفندها به عنوان ابزاری برای افزایش سرعت اینترنت در یک منطقه روستایی در ولز را مطرح کرده است. ایده پیشنهادی «پروفسور گوردون بلیر» استفاده از قلاده‌های دیجیتالی در گوسفندها و استفاده از چنین سامانه‌هایی برای رهگیری این حیوانات و همچنین بهره‌گیری از آن‌ها به عنوان مسیر هدایت وای‌فای است. قلاده‌های مزبور به دوربین‌هایی مجهزند که گوسفندها و مکان آن‌ها و همچنین چگونگی تعاملشان با محیط اطراف را رهگیری می‌کنند. همچنین می‌توان از این سیستم‌ها برای غلبه بر سرعت‌های پایین اینترنت و پوشش‌دهی این شبکه‌ در بسیاری از نقاط روستایی بریتانیا بهره برد.

 

واعظی

تابناک: همزمان با کاهش نرخ، اپراتور دوم برای جبران درآمد، قیمت بسته‌های اینترنت را دو برابر کرد. همچنان که این کاهش و افزایش توامان تعرفه‌ها به شدت با اعتراض کاربران مواجه شده به طوری که پس از اعلام این خبر، مشترکین این اپراتور با حضور در صفحه شخصی وزیر در شبکه اجتماعی به شدت نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و خواستار رسیدگی به موضوع شدند.

 

instagram1

ایتنا: در پی آغاز پالایش هوشمند، از اوایل هفته جاری صفحات غیراخلاقى شبکه اجتماعی اینستاگرام فیلتر شده است. این در حالی است دسترسی به دیگر صفحات این شبکه اجتماعی کماکان بدون تغییر امکان پذیر است.

 

جعلی

یک پزشک: آیا پلیس مجاز است که یک حساب کاربری جعلی درست کند، درخواست دوستی بدهد و بعد از تأیید کاربر مورد نظر، نوشته‌های و عکس‌های آن اکانت را مورد بررسی قرار بدهد؟ کاربران بهتر است آن تصور آرمانی از آزادی و امنیت در محیط اینترنت را به کلی به دور بریزند و بدانند که چه در صورت منع قانونی و چه در صورت وجود مجوز قانونی، همیشه اشخاص، گروه‌ها و مأمورها امکان دسترسی به فعالیت‌های آنلاین آنها را دارند، عکس‌های اینستاگرام که جای خودش را دارد! پس یک راه عاقلانه کاربری این است که هر چیز خصوصی یا چیزی را که دوست ندارید برایتان باعث دردسر شود، به جای اشتراک با «همه»، به صورت خصوصی و امن، به افراد مورد نظر نشان بدهید یا حداکثر ایمیل کنید.

 

هواپیمای گمشده مالزیایی

مدیر عامل سابق شرکت هواپیمایی پروتئوس معتقد است هواپیمای مالزیایی که چند وقت پیش مفقود شد، توسط ارتش آمریکا هک شده است و به خیال اینکه این هواپیما هم همانند هواپیما های ۱۱ سپتامبر قصد انجام عملیات تروریستی دارد توسط ارتش آمریکا سرنگون شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا