مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ، ۸ فروردین ۹۴

گزیده ای از اخبار مهم فناوری در روز شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۴:

معنای واقعی فیلترینگ در چین را فهمیدم

مشرق: هیلاری کلینتون: معنای فیلترینگ را در سال ۱۹۹۵ در سفرم به چین فهمیدم، دولت سخنرانی من را، هم از طریق مرکز کنفرانس و هم از طریق پخش زنده و رادیو تلویزیونی سانسور کرد.

945311_273

 

وحشت موسسه انگلیسی از هکر‌های ایرانی

مشرق: دیوید کندی متخصص حوزه امنیت سایبری و بنیانگذار موسسه امنیتی TrustedSec: پنج سال پیش هرگز گمان نمیکردم که ایران روزی به جایگاهی برسد که اکنون دارد. زمانی ایران و قدرت سایبری ایران را در رده درجه چهارم یا D-Grade طبقه بندی میکردیم، اما در حال حاضر قدرت سایبری ایران بسیار پیشرفت کرده است و در حد کشورهایی همچون روسیه و چین قرار دارد. قطعا روسیه برای مواجهه با ناتو کمک فراوانی به ایران در راستای افزایش توان سایبری این کشور کرده است. اکنون اگر ایران تصمیم به از کار انداختن موسسات مالی ایالات متحده یا فلج کردن ارتباطات نظامی این کشور بگیرد، به خوبی از پس این کار برخواهد آمد. جف باردین (مامور ارشد اطلاعاتی در موسسه امنیت سایبری Treadstone 71): جالب است که اغلب اساتیدی که دانشجویان دانشگاه شریف را برای یک هک موفق آموزش میدهند اساسا در ایالات متحده و انگلستان آموزش دیده اند.

406331_434

 

آغاز به کار سازمان جدید امنیت سایبر در سنگاپور

سایبربان: سازمان امنیت سایبر سنگاپور (CSA)، قصد دارد که در اول ماه آوریل امسال فعالیت خود را زیر نظر وزارت ارتباطات این کشور آغاز کند. برخی از وظایف این سازمان در سنگاپور، توسعه‌ی امنیت سایبر و افزایش آگاهی مردم از طریق اجرای برنامه‌های گوناگون است. به‌گونه‌ای که با ایجاد یک محیط مناسب بتواند پاسخگوی حملات سایبری باشد. هم‌چنین این سازمان جدید، وظیفه‌ی بهبود دفاع سایبر در بخش‌های حیاتی مختلف مانند انرژی، آب و بانک را بر عهده دارد. سازمان امنیت سایبر به‌جای سازمان امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات (SITSA) فعالیت خواهد کرد و برخی از وظایف سازمان توسعه اطلاعات و ارتباطات این کشور را نیز به عهده دارد.

imagesDSDDSA

 

Ara Labs   به تازگی نوعی کلاهبرداری تبلیغاتی را کشف کرده است که از نقطه ضعف رو‌تر استفاده می‌کند تا تگ‌های Google Analytics را آلوده کرده و آن‌ها را با تبلیغات پرنوگرافی و دیگر انواع تبلیغات جایگزین کند. طبق این رفتار مخرب، کسانی که روترشان آلوده شده باشد، به هر وب‌سایتی که از گوگل آنالیتیک استفاده می‌کند بروند، از تصاویر پورن و تبلیغات دیگر رنج خواهند برد. به تازگی نوعی کلاهبرداری تبلیغاتی را کشف کرده است که از نقطه ضعف رو‌تر استفاده می‌کند تا تگ‌های Google Analytics را آلوده کرده و آن‌ها را با تبلیغات پرنوگرافی و دیگر انواع تبلیغات جایگزین کند.

44164_01_isps-offer-up-home-routers-pose-serious-security-threats_full

 

آیا تکنولوژی جدید دارپا، جای GPS را خواهد گرفت؟

تک نیوز: دارپا قصد دارد تا ابزاری را تولید کند که به کمک ژیروسکوپ‌ها و شتاب‌سنج‌های بسیار دقیق داخلی که قابلیت تنظیم و کالیبره شدن دارند، موقعیت به صورتی واقعی‌تر و بدون نیاز به منابع خارجی نشان‌داده‌شده و پایداری بیشتری را داشته‌باشد.
این سازمان دفاعی در حال کار بر روی تکنولوژی‌های جدیدی که به سبب آنها، موقعیت‌یابی از تعداد مشخصی از منابع خاص انجام گیرد نیز می‌باشد و حتی در حال توسعه دادن سنسورهایست که با”استفاده از سیگنال‌‌های شانس” همچون تلویزیون‌ها، رادیوها، برج‌های مخابراتی، ماه.واره‌ها و حتی نور، به هر چه بهتر شدن موقعیت‌یابی کمک خواهد کرد. البته این تمام موضوع نیست و اگر تحقیقات این سازمان که ASPN (مخفف All Source Positioning and Navigation) نام دارد نتیجه دهد، می‌توانیم مشکلات بسیار جی‌پی‌اس ها در زمینه‌هایی همچون نشان دادن شاخ‌و‌برگ‌ها و پستی و بلندی‌ها را کاهش‌دهیم.

Goodbye-GPS-DARPA-preparing-alternative-position-tracking-technology

 

فیسبوک امکان شناسایی محتوای به اشتراک گذاشته شده کاربران را دارد

زومیت: فیسبوک در کنفرانس توسعه دهندگان خود اعلام کرد که سیستم هوش مصنوعی فیسبوک قادر است محتوای فایل‌هایی را که کاربران به اشتراک می‌گذارند، تشخیص دهد. به واسطه‌ی این قابلیت، فیسبوک قادر خواهد بود تا متناسب با محتوای فایل‌های کاربر، اخبار و پست‌های مربوطه به آن‌ها را فیلتر کرده و نمایش دهد.

3137_635204682832773063_L

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا