مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ، چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۳

 

هک شدن وب‌سایت‌های شرکت ماهوره‌ای استارست

سایبربان:تمامی دامنه های شرکت تولید کننده گیرنده ماهواره استارست مورد نفوذ قرار گرفت و هک شد .هدف از این حمله هکری هنوز مشخص نشده است. تمامی دامنه‌های شرکت تولیدکننده گیرنده ماهواره استارست (starsat) توسط گروه امنیتی ایران هک و دیفیس شد.

هک استارست

تمایل اسنودن به بازگشت به آمریکا در صورت محاکمه عادلانه

فارس: وکیل روسی ادوارد اسنودن جاسوس سابق آژانس امنیت ملی آمریکا می گوید وی تمایل دارد در صورت تضمین محاکمه عادلانه به آمریکا بازگردد. ظاهرا اسنودن در حال مشورت و رایزنی با وکلای آلمانی و آمریکایی است تا زمینه بازگشت خود را به آمریکا فراهم نماید.  مقامات آمریکایی چندی قبل گفته بودند از بازگشت او به آمریکا استقبال می کنند، اما وی باید با اتهامات جنایی که بر علیه او طرح شده مواجه شود.

snowden-syria

 

حفره امنیتی ۲۰ ساله ناشی از توطئه آژانس امنیت ملی آمریکا شناسایی شد

فارس: آسیب پذیری مذکور که FREAK نام گرفته، هزاران وب سایت را دچار مشکل کرده و به گفته محققان فرانسوی و آمریکایی باید هر چه زودتر وصله ای برای حل این مشکل عرضه شود. آسیب پذیری مذکور حاصل مجموعه ای از ضعف های رمزگذاری است. این ضعف ها به علت فشار نهادهای دولتی آمریکا به وجود آمده که می خواستند تضمین شود که آژانس امنیت ملی آمریکا قادر به رمزگشایی تمامی ارتباطات رمزگذاری شده خارجی است. البته این رویه غلط نهادهای جاسوسی آمریکایی باعث شده برخی سایت های وابسته به خود آنها و از جمله تعدادی از سایت های متعلق به آژانس امنیت ملی و اف بی آی نیز آسیب پذیر باشند.

۷۰ درصد جوانان از فیلترشکن استفاده می‌کنند

تیک: محمدتقی حسن‌زاده، رئیس «مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی»: تازه‌ترین نتایج یک پژوهش وزارت ورزش و جوانان ایران مشخص کرد که ۷۰ درصد جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله ایرانی برای دسترسی  به  اینترنت، از فیلترشکن استفاده می‌کنند.

کارمندان فیس‌بوک بدون دانستن رمز عبور وارد حساب شما می‌شوند

هفته گذشته پاوو سیلجاماکی، از اعضای گروه رقص معروف بریتانیایی اعلام کرد که طی بازدیدی که از شرکت فیس‌بوک در لوس آنجلس داشته، یکی از کارمندان آن از او خواسته تا اگر او اجازه دهد، نگاهی به پروفایلش بیندازد و‌‌ همان موقع یکی از مهندسان بدون داشتن رمز عبور او به راحتی صفحه‌اش را باز کرده است. اما یکی از سخن گویان فیس‌بوک ضمن اینکه چنین امری را رد نکرده، توضیح داده که این دسترسی برای حل برخی مشکلات فنی و کنترل و بررسی‌های تکنیکی لازم است اما در عین حال کنترل‌های تکنیکی، فیزیکی و اداری در این زمینه وجود دارد.

facebookprivacy11

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا