مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۸ام اسفند ماه

 

بیش از یک میلیون وب‌سایت وردپرسی در خطر!

بیش از یک میلیون وب‌سایت وردپرسی در خطر!

به گزارش ارس‌تکنیکا بیش از یک میلیون وب‌سایت که از نرم‌افزار و سرویس مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنند به واسطه وجود یک حفره امنیتی خطرناک در بیشتر نسخه‌های پلاگین موسوم به WP-Slimstat در معرض خطر هک کامل قرار گرفته‌اند. در تازه‌ترین مورد، یک حفره امنیتی بسیار مهم در بیشتر نسخه‌های یکی از پلاگین‌های این سرویس به نام WP-Slimstat دیده شده است که می‌تواند موجب شود هکرها با نفوذ از طریق آن، کل وب‌سایت را در کنترل خود گرفته و از دسترس کاربر خارج کنند.بنا بر نوشته وبلاگی شرکت امنیتی Sucuri که روز سه‌شنبه، دیروز، منتشر شد نسخه‌های پیش از به‌روز رسانی آخر این پلاگین، یعنی نسخه ۳.۹.۶، دارای یک کلید به آسانی قابل حدس زدن هستند که برای امضا و تائید اطلاعاتی استفاده می‌شود که به صورت محرمانه از کامپیوتر نهایی (دستگاه کاربر مشاهده کننده) ارسال شده و یا به آن فرستاده می‌شود.

 

یک لایه امنیت بیشتر برای کاربران گوگل کروم

 

یک لایه امنیت بیشتر برای کاربران گوگل کروم

به گزارش اس سی مگزین کاربران گوگل کروم حالا یک ویژگی جدید را تجربه می‌کنند که با آن، دانلودهای ناخواسته و آزاردهنده به شدت کاهش پیدا می‌کند. یکی از موضوعاتی که در اینترنت بدون رضایت و بسیاری مواقع آگاهی شما اتفاق می‌افتد، این است که در وب‌سایتی هستید که خودبه‌خود یک سری دانلودهای مخفی در آن رخ می‌دهد که تقریبا در تمام موارد، آزاردهنده و مخرب هستند. اما مرورگر گوگل کروم یک ویژگی جدید اضافه کرده است که طی آن یک لایه محافظتی به مرورگر افزوده شده و کاربران هنگام دانلودهای ناخوتسته در برخی وب‌سایت‌ها آگاه می‌شوند. در واقع هشداری یه کاربران داده می‌شود مبنی بر اینکه وب‌سایتی که درآن هستید تلاش می‌کند بدون اطلاع و رضایت شما دانلودهای مخفی از نرم افزارهای ناخواسته انجام دهد. همچنین گوگل نیز تلاش می‌کند تا وبسایت‌های فریبنده و آلوده به بدافزار را در سرچ‌ها نشان ندهد تا شانس آلودگی شما به تبلیغ افزار یا دیگر بدافزار‌ها کاهش پیدا کند. از سوی دیگر نیز تبلیغات گوگل دیگر کاربران را به سمت وب‌سایت‌های آلوده یا حاوی دانلود نرم افزارهای ناخواسته هدایت نمی‌کند.یکی از مهندسان نرم افزار گوگل، لوکاس بلارد، اعلام کرده است که اگر وب‌سایتی دارید به شما توصیه می‌شود تا آن را در Google Webmaster Tools ثبت نام کنید. این کار به شما کمک می‌کند که اگر در وب‌سایت شما چیزی مشاهده شد که کاربران را دچار دانلودهای ناخواسته کرد، گوگل به شما اطلاع دهد. هم چنین گوگل راه حل‌هایی نیز برای رفع مشکل به شما ارائه می‌کند.

مواظب باشید جلوی عروسک‌های جدید زیاد حرف نزنید

مواظب باشید جلوی عروسک‌های جدید زیاد حرف نزنید

به گزارش یاهو بسیاری از اسباب‌بازی‌های آینده به اینترنت وصل خواهند شد و با بچه‌ها ارتباطی دو طرفه برقرار خواهند کرد. نمایشگاه بین‌المللی اسباب‌بازی ۲۰۱۵ هفته گذشته در نیویورک برگزار شد. جالبی نمایشگاه این بود که علاوه بر اسباب‌بازی‌های کلاسیک، نگاهی هم به آینده داشت و همان طور که انتظار می‌رفت بسیاری از آن‌ها به اینترنت وصل خواهند‌شد و هم‌زمان با بچه‌ها ارتباط برقرار می‌کنند، حرف‌هایشان را ضبط می‌کنند تا بتوانند علائق‌شان را در نظر بگیرند و خود را با آن‌ها تطبیق دهند. سر آدم از تصور این همه توانایی و امکانات سوت می‌کشد. مثلاً بچه‌ها می‌توانند در حین بازی دیکته‌شان را خوب کنند و حساب یاد بگیرند. ولی خوب این فقط یک طرف ماجراست. طرف دیگر امکان سوءاستفاده از این ابزار است. مثلاً می‌توانند از همان خردسالی برای بچه‌ها پروفایل یا در واقع پرونده اینترنتی درست کنند تا بعداً مطابق میل‌شان و در صورت لزوم به‌کار گرفته شود. البته شاید خود سازنده‌ها هم این کار را نکنند. ولی از آن جا که معلوم نیست چه به سر اطلاعاتی که از کودکان‌مان جمع می‌کنند خواهد آمد توجه به ماهیت مکالمات کودک با اسباب‌بازی‌هایش ضروری به نظر می‌رسد. هر چند اصول این اسباب‌بازی‌های «متصل به اینترنت» کم و بیش یکی است، ولی فرق‌هایی هم دارند. مثلاً یکی دیگر از این اسباب‌بازی‌ها صدا را هم ضبط می‌کند به پدر و مادر امکان می‌دهد که مکالمات کودک خود با اسباب‌بازی‌اش را بشنوند و مثلاً بدانند  بچه برای عیدی چه می‌خواهد. البته تلاش‌هایی می‌شود تا سازندگان اسباب‌بازی‌ها از اطلاعاتی که جمع می‌شود استفاده نکنند، ولی قوانین هم نسبی‌اند و به راحتی نمی‌توان مانع جمع‌آوری اطلاعات شد.

تبلت‌ها احساسات کودکان را جریحه‌دار می‌کنند

تبلت‌ها احساسات کودکان را جریحه‌دار می‌کنند

به گزارشِ گاردین محققان هشدار داده‌اند که استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها برای منحرف کردنِ توجه کودک، می‌تواند برای رشد احساسات اجتماعی او مضر باشد. محققان دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه بوستون در یادداشتی در نشریه‌ی Pediatrics گونه‌های قابلِ دسترسِ رسانه‌های تعاملی را مورد بررسی قرار داده‌اند و سوالات مهمی را در رابطه با استفاده از آنها به عنوان ابزار آموزشی مطرح کرده‌اند. آنان هشدار داده‌اند که استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها برای منحرف کردن توجه کودک می‌تواند برای رشد احساسات اجتماعیِ او مضر باشد، و این سؤال را مطرح کرده‌اند که «اگر این ابزارها به روشی عادی برای آرام کردن و منحرف کردن توجه کودکان خردسال تبدیل شوند، آیا آنان قادر به پرورش ساز و کار داخلی خودتنظیمی خود خواهند بود؟» Jenny Radesky استاد بالینی تکامل رفتاری کودکان در دانشگاه بوستون با انتشار یافته‌های خود از پدران و مادران خواسته است تا تعاملِ مستقیم انسان با انسان را با فرزندانی خود افزایش دهند. محققان به این موضوع اشاره کرده‌اند که «شواهدِ بسیاری وجود دارد که کودکانِ زیر ۳۰ ماه نمی‌توانند بیشتر از آنچه در تعامل با انسان می‌آموزند از تلویزیون و ویدئو بیاموزند.» و خاطر نشان کرده‌اند که «مطالعات کلی بر روی اپلیکیشن‌های تعاملی گوشی‌های هوشمند نیز نتایجی مشابهی را نشان می‌دهند.»

Radesky می‌گوید «درباره‌ی این موضوع به خوبی مطالعه شده است که افزایش زمان استفاده از تلوزیون، باعثِ کاهش رشد مهارت‌های زبانی و اجتماعی کودک می‌شود، و تلفن‌های هوشمند نیز به صورت مشابه زمان استفاده از ابزار را جایگزین تعامل انسان با انسان می‌کنند.»

جهان در دستان چه کسانی است؟

جهان در دستان چه کسانی است؟

کتاب داده و جالوت: جنگ پنهانی برای جمع‌آوری داده‌ها و کنترل جهان شما در جریان است که شرکت‌های بزرگ اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی آن‌لاین بازیگران اصلی و شهروندان بازنده‌های مهم آن هستند.

بروس شنیر متخصص امنیت و رمز نویسی است که از سال ٢٠٠۴ درباره موضوع داده‌ها و کنترل کلان شرکت‌ها بر این داده‌ها در وبلاگ خود می‌نویسد و پژوهش می‌کند. او نویسنده کتاب‌های متعددی از جمله کتاب «داده و جالوت: جنگ پنهانی برای گردآوری داده‌ها و و کنترل جهان شما» است که به تازگی منتشر شده است. با توجه به اهمیت مباحث طرح شده  در کتاب آخر او که مبتنی بر اهمیت داده‌های آن‌لاین کاربران و جنگ پنهانی کنترل بر آن است، گزیده‌ای از این کتاب را اینجا با هم مرور می‌کنیم. کسی که درباره ما چیزهایی می‌داند، برخی ابزارهای کنترل ما را در اختیار دارد و کسی که همه چیز را درباره ما می‌داند، کنترل بسیار زیادی بر ما دارد. دوربین‌های مدار بسته کنترل را تسهیل می‌کنند. برنامه‌های دستکاری و کنترل نیازی به تبلیغات آشکار ندارد. برای جا انداختن یک محصول، تنها باید مطمئن بود مدل خاصی از اتومبیل که قرار است به ایده‌آل شما بدل شود در پس‌زمینه تصویر وجود داشته باشد. راه دیگر افزایش دفعاتی است که شما قرار است این اتومبیل را ببینید. این اصل اساسی مدل کسب و کار موتورهای جستجو است. در روزهای اولیه ظهور این موتورها، بحث از این بود که چگونه یک تبلیغ را در نتایج موتور جستجو جا گیر کنیم تا یک تبلیغ دهنده پول بیشتری برای آن پرداخت کند. پس از بروز اعتراضات عمومی و انتشار راهنمای FTC، موتورهای جستجو تغییر بصری در نمایش نتایج حاصل از تبلیغات و نتایج طبیعی حاصل از الگوریتم جستجو ایجاد کردند.

 

نسل چهارم شبکه های موبایل (۴G) در جزیره کیش برای مسافران نوروزی !

نسل چهارم شبکه های موبایل (۴G) در جزیره کیش برای مسافران نوروزی !

به گزارش زوم تک  نسل چهارم شبکه های موبایل در حزیره کیش برای مسافران نوروزی ارائه خواهد شد. در طی مراسمی با حضور اصحاب رسانه مراسم راه اندازی شبکه نسل چهارم ۴G در سالن خوارزمی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد. جزیره کیش هم اکنون تحت پوشش شبکه ۴G و تکنولوژی ارتباطی LTE می باشد. به گزارش روابط عمومی ایرانسل تلاش این شرکت افتتاح شبکه نسل چهارم در کیش برای تعطبلات نوروز ۹۴ بوده است و هم اکنون در تعطیلات نوروزی مسافران قادر خواهند بود از این تکنولوژی استفاده نمایند.  براساس این گزارش ، شبکه نسل سوم ایرانسل در شهرهای جنوبی کشور از جمله بندرعباس ، جزیره کیش ، جزیره قشم ، بندر کنگ ، گچین و درگهان و شبکه نسل چهار در بندرعباس در استان هرمزگان ارائه شده است و با راه اندازی شبکه نسل چهارم موبایل ۴G در جزیره زیبای کیش تعداد شهرهای تحت پوشش LTE در ایران به ۱۶ شهر رسید.

 

‘حملات سایبری در صدر تهدیدهای امنیتی علیه آمریکا هستند’

'حملات سایبری در صدر تهدیدهای امنیتی علیه آمریکا هستند'

هادهای اطلاعاتی آمریکا می‌گویند حملات سایبری از سوی مجرمان و دولت‌های خارجی در صدر تهدیدهای امنیتی علیه ایالات متحده قرار دارند. به گفته جیمز کلاپر مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا، حملات آنلاین به شکلی فزاینده امنیت ملی و رقابت اقتصادی در این کشور را تهدید می‌کند. گزارشی که روز پنجشنبه از سوی اداره اطلاعات ملی آمریکا منتشر شد می‌گوید ارتش روسیه یک واحد عملیاتی برای حملات آنلاین برپا کرده است. اداره اطلاعات ملی آمریکا، عالی‌ترین نهاد امنیتی آمریکاست که رئیس آن وظیفه هماهنگی ۱۶ سازمان اطلاعاتی این کشور را به عهده دارد. گزارش اداره اطلاعات ملی آمریکا همچنین کشورهای چین، ایران و کره شمالی را از اصلی‌ترین تهدیدهای سایبری علیه ایالات متحده برشمرده است. آقای کلاپر روز پنجشنبه با حضور در یکی از جلسات کنگره گفت به مواجهه آمریکا با پدیده ای مثل “رستاخیز سایبری” اعتقاد ندارد. به گفته آقای کلاپر، این تصور که هکرها بتوانند تاسیسات زیربنایی مانند شبکه‌های مالی یا جریان تولید برق را از کار بیاندازند حالا نامحتمل به نظر می‌رسد. با این حال مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا هشدار داد: “بررسی حملات سایبری جاری در سطوح پایین تا میانی که از سوی منابع متعددی انجام می‌شوند نشان می‌دهد که این حملات هزینه فزاینده‌ای بر امنیت ملی و اقتصاد آمریکا تحمیل خواهد کرد.”آقای کلاپر با پررنگ دانستن نقش روسیه در انجام حملات سایبری، این کشور را بزرگ‌ترین خطر سایبری برای منافع آمریکا دانست.به گفته مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا، مجرمانی با انگیزه مالی و هکرهایی که انگیزه ایدئولوژیک دارند به شکلی فزاینده فعال شده اند.در یک سال گذشته، مجموعه ای از حملات سایبری بزرگ علیه اهدافی آمریکایی صورت گرفته است.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا