مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۵ شهریور

 

هدف «وایبر و تانگو»  جایگزینی با خبرگزاری‌های داخلی

1

به گزارش تسنیم بیژن نوباوه گفت: شبکه‌های «وایبر و تانگو» می‌خواهند جایگزینی برای خبرگزاری‌های داخلی کشور ما شوند. این شبکه‌های وایبر و تانگو از سوی اسرائیل پشتیبانی می‌شود. نوباوه بیان کرد: رسانه‌های دیجیتال امری اجتناب‌ناپذیر برای آینده است که رسانه‌های دیگر (صوتی، تصویری و مکتوب) باید کامل‌کننده این رسانه‌ها باشند و راهی را بروند که این رسانه‌ها کامل شوند. غربی‌ها با وجود ماهواره و فضای مجازی بسیار هنوز نمی‌توانند وارد سیستم تلفن همراه ما شوند در حقیقت آنها سیستم اینترنت پُرسرعت را با هزینه کم ارائه می‌دهند تا جایگاه خبرگزاری داخلی ما را پُر کنند که ما نباید چنین اجازه‌ای را بدهیم.

تجهیز گوشی‌ها به مدار از کاراندازی از راه دور

1

به گزارش ۱پزشک در نتیجه تلاش‌های سناتور ایالت کالفرنیا -مارک لنو- قانونی به تصویب رسیده است که با دستور فرماندار ایالت کالیفرنیا -جری براون- از جولای سال بعد باید اجرایی شود و بر اساس آن همه گوشی‌های تازه‌ای که به فروش خواهند رفت باید مدار قتل (از کاراندازی) از را دور داشته باشند. به این ترتیب در صورت به سرقت رفتن یک گوشی، با فرمان صاحب اصلی آن، همه اطلاعات آن پاک خواهند شد و گوشی از کار خواهد افتاد. البته در صورت اینکه گوشی به صاحبش برگردد، با فرمان دیگری گوشی باید مجددا قابل استفاده بشود.

محققان MIT سیستم تحویل مرسولات با پهپاد را به واقعیت نزدیک کردند

1

به گزارش وینچوربیت تیمی از محققان آنچه را که بیشتر به یک کیت سلامت برای پهپادها شبیه است، توسعه داده‌اند تا از بروز اخلال و مشکل در حین پرواز جلوگیری شود. این الگوریتم اولیه به روبات پرنده اجازه می‌دهد سطح سوخت و وضعیت قطعاتی نظیر ملخک و دوربین‌ها را تحت نظر گرفته و تصمیمات به موقعی بگیرد. برای مثال در صورت پایین بودن سطح سوخت، یک Drone که به الگوریتم توسعه یافته توسط MIT مجهز شده باشد قادر است نیاز به سوخت را تشخیص داده و به موقع به پایگاه خود باز گردد. علاوه بر این، محققان یک قابلیت آفلاین را نیز توسعه داده‌اند که با استفاده از آن، روبات قادر است پیش از برخاستن از زمین موقعیت‌های جغرافیایی مسیر خود را نقشه‌برداری کند. بر این اساس، مکانیسم مسیریابی دستگاه اطمینان حاصل می‌کند که مسیر انتخاب شده خالی از هرگونه مانع مشکل‌ساز باشد.

دستورپذیری انسان‌ها از ربات‌ها

1

به گزارش گیزمودو تحقیقات جدیدی که توسط دانشمندان آزمایشگاه علوم کامپیوتری و هوش مصنوعی MIT صورت پذیرفته، بصورت علمی نشان می‌دهد که در گروه‌های کاری سه نفره که از دو انسان و یک روبات تشکیل شده باشد، ما انسان‌ها که از گوشت و پوست و استخوان ساخته شده‌ایم تا حدودی فضا را برای عملکرد بهتر روباتها و تسلط آن‌ها بر روی کار فراهم می‌کنیم. در تحقیقات صورت گرفته توسط ما، به دنبال یافتن پاسخی برای این مساله بوده‌ایم که نیروی کار انسانی در چه جایگاهی در کنار ماشین به رضایت خواهد رسید و در عین حال سطح کاری مناسب خود را حفظ خواهد کرد. ما چنین کشف کردیم که پاسخ در حقیقت در دادن اختیار و استقلال بیشتر به ماشین نهفته است! و وجود یک روبات بعنوان هم‌تیمی می‌تواند کمک می‌کند تا افراد به شکل روان‌تری به همکاری با یکدیگر بپردازند.

 برنامه‌ای که حس کاربر را کاملا تشخیص می‌دهد!

1

به گزارش ایسنا محققان بنگلادشی موفق به طراحی یک برنامه رایانه‌ای شده‌اند که می‌تواند حالات احساسی کاربران را در ۸۷ درصد موارد به درستی تشخیص دهد.  این پژوهش برای اولین بار دو روش موجود برای شناسایی احساسات کاربر شامل دینامیک ضربه زدن به کلید و تحلیل متن-الگو را با هم ترکیب کرده است. این کار به محققان دانشگاه فناوری اسلامی بنگلادش اطلاعاتی در مورد ویژگیهای ضربه زدن به کلید مرتبط با هفت حالت عاطفی لذت، ترس، عصبانیت، ناراحتی، نفرت، شرم و گناه ارائه کرد. آنها برای کمک به تجزیه و تحلیل متون نمونه، از پایگاه داده متنی استاندارد مرتبط با همان حالات عاطفی استفاده کردند.

نقص امنیتی در اسکنرهای بدن فرودگاه‌های آمریکا

1

به گزارش تک نیوز ورلد بررسی‌ها نشان می‌دهد حداقل یکی از مدل‌های اسکنر کل بدن مسافران که در ده‌ها فرودگاه در سراسر آمریکا به کار می‌رود دارای نقص نرم‌افزاری بوده و قابل هک کردن است. این اسکنر که Rapiscan Secure 1000 نام دارد به علت آسیب پذیری نرم‌افزاری‌اش به سادگی می‌تواند مورد سوءاستفاده مهاجمان سایبری قرار بگیرد. از سوی دیگر قابل هک بودن این اسکنرها به مهاجمان سایبری امکان می‌دهد به تصاویر بدن افراد اسکن شده از طریق این دستگاه‌ها دسترسی یابند و این امر حریم شخصی میلیون‌ها نفر را به خطر می‌‌اندازد.

عرضه ابزارهای ردگیری در سراسر جهان

1

به گزارش انگجت اخیرا دهها کشور اقدام به خرید یا اجاره ابزارهای جاسوسی مخصوص برای ردگیری تلفن های موبایل مورد نظرشان در سراسر دنیا کرده اند. ضعف های امنیتی در شبکه های موبایل این اجازه را می دهد که امکان ردگیری موبایل ها در این شبکه ها ساده تر شود. با دسترسی های کافی که برخی دولت ها در اختیار دارند به راحتی می توان هر کسی را چه در شهر شما، چه در شهری در آن سوی کره زمین ردگیری و پیدا کرد. اوضاع وقتی بدتر می شود که بدانید این سرویس ها و ابزارهای ردگیری و جاسوسی به صورت مکرر در حال به روز رسانی هستند و از این طریق سرعت و دقت شان را افزایش می دهند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا