مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۶ ام اردیبهشت

 

 

NIST-Cybersecurity-Framework

آسیب پذیری شرکت های نفتی

به گزارش سایبربان امروزه هکرها شرکت‌های تولید انرژی را به دلیل اطلاعات مهم و حیاتی و فناوری‌هایی که در آنها وجود دارد، مورد هدف خود قرار دادند.رئیس سازمان فناوری ترواستار (TruSTAR Technology)، پاول کرتز (Paul Kurtz)، از هدف‌گیری هکرها به سمت شرکت‌های تولید انرژی و شرکت‌های نفتی و گازی خبر داد. وی اظهار داشت که دلیل این هدف‌گیری، اطلاعات و فناوری‌های مهم در این شرکت‌ها است. ترواستار اولین سازمان جهانی و ناشناس است که حوادث سایبری را با شرکت‌ها به اشتراک می‌گذارد.
پاول کرتز و دیگر کارشناسان امنیت سایبری بیان کردند که این حملات بسیار خطرناک هستند و می‌توانند اطلاعات مهم را سرقت و خسارت‌های زیادی را بر جای بگذارند.
کرتز که پیش‌ازاین در دولت‌های جورج بوش (George Bush) و بیل کلینتون (Bill Clinton) مسئول حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی کاخ سفید بود، بیان کرد: “مشکل اساسی این است که هکرها، با حساسیت بالا انتخاب نمی‌شوند. شما نیز می‌توانید به‌راحتی به‌وسیله یک حمله سایبری مشکلات بسیار زیادی را به وجود آورید.
shutterstock_2156795
نگرانی تور از حملات سایبری
به گزارش سایبربان گزارشی از سرویس خدماتی سایجنت (SIGAINT) نشان می‌دهد که سامانه تور به کاربران هشدار داده است که به‌زودی هدف حملات سایبری سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی قرار خواهد گرفت. همچنین این سامانه اذعان داشت که این حملات شامل ۷۰ سرور مخرب می‌شوند. سایجنت یک سرویس خدمات ایمیل است که موجب می‌شود تا کاربران با امنیت کامل برای یکدیگر پست ارسال کنند، همچنین این سرویس خدماتی با حملات و نفوذهای سایبری مبارزه می‌کند. سایجنت اعلام داشت که زیرساخت‌های حیاتی این سرویس خدماتی موردحمله هکرها قرار گرفته است، اما هنوز نتوانسته‌اند که آسیبی به این زیرساخت‌ها وارد کنند.
DDOS
حملات DDOS در آمریکای شمالی
به گزارش سایبربان چهل درصد از سازمان‌های آمریکای شمالی با حملات اختلال سرویس توزیع‌شده به‌عنوان یک تهدید روبه رشد مواجه هستند. حدود یک‌سوم از کسانی که جزء جامعه آماری این گزارش بودند، اذعان کرده‌اند که اگر این حملات در خلال ساعات اوج کاری آنها باشد، بیش از صد هزار دلار از دست می‌دهند. بسیاری از این شرکت‌ها هنوز از دیواره‌های آتش قدیمی استفاده می‌کنند.
26-India-flag0
اسکایپ نسخه هند را پیچید
به گزارش سایبربان شرکت اسکایپ به عنوان نماینده از شرکت ماکروسافت در بخش نرم‌افزارهای پیام‌رسان تصمیم گرفته با ارسال یک گروه از سوی خود به این کشور وارد شود و با ارائه یک نسخه خاص برای کاربران هندی بتواند سیل مردمانی که اکنون در هند کاربر شبکه‌هایی نظیر وایبر (Viber) و واتس اپ (Whatsapp) هستند را به خود جلب کند، این تصمیم زمانی به وهله عمل رسید که گروه اسکایپ در هند دریافتند نرم‌افزارهایی نظیر وایبر و واتس اپ اکنون بر روی شبکه‌های ۲G و ۳G عملکرد مناسبی ندارند،

internet-10

کل اینترنت در چند صفحه جای میگیرد؟

به گزارش انتخاب محاسبات دانشجویان دانشگاه لستر در انگلیس نشان داد، چاپ کل اینترنت بر روی کاغذ نیازمند ۱۳۶ میلیارد برگه A4 خواهد بود.جورج هاروود و اوانجلین واکر از دانشگاه لستر در ابتدا به تخمین تعداد صفحات لازم برای چاپ کل صفحات اینترنتی ویکی‌پدیا پرداختند که نشان می‌دهد، ویکی‌پدیا به ۷۰ میلیون و ۸۵۹ هزار و ۸۶۵ ورق کاغذ نیاز خواهد داشت.
آن‌ها سپس این میزان را به تعداد کل صفحات اینترنت – حدود ۴٫۵ میلیارد – تعمیم داده و با بهینه‌سازی حدس نهایی خود بر اساس اندازه‌های متغییر سایت‌ها دریافتند که چاپ کل اینترنت به ۱۳۶ میلیارد برگه A4 نیاز خواهد داشت. اگرچه این محققان به تعیین اندازه، نوع یا فاصله‌گذاری‌های چاپی مورد استفاده در این برگه‌ها نپرداخته‌اند و در نظرگرفتن این موارد، می‌تواند نتیجه نهایی را تغییر دهد.

n00075652-b
دعوت عجیب داعش از پزشکان غربی!
به گزارش بهارنیوز داعش با انتشار فیلمی درباره خدمات درمانی بیمارستان ها در اماکن تحت اشغال این گروه تروریستی، پزشکان غربی را به پیوستن به داعش تشویق کرد. صفحه های اجتماعی مرتبط با داعش، فیلمی منتشر کردند که هرچند صحتِ انتساب آن به داعش هنوز تایید نشده است، اما شیوۀ فیلم برداریِ آن مشابه فیلم هایی است که پیش از این، داعش منتشر کرده است.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا