مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۵ام آذرماه

 

جاسوسی از طریق شبکه وای فای

جاسوسی از طریق شبکه وای فای

به گزارش How-To Geek  هکر‌ها می‌توانند ترافیک اطلاعات بین ایستگاه اصلی وای فای و دستگاه را رصد کرده و از این طریق اطلاعات خام مورد نیاز برای استفاده در وضعیت هک آفلاین را فراهم کنند. حالا با داشتن این اطلاعات خام می‌توانند آنقدر تست کنند تا رمز شبکه وای فای را از دل اطلاعات رد و بدل شده بیرون بکشند.

 

وای‌فای با مغز چه می‌کند؟فرار از امواج وای فای ممکن نیست!

وای‌فای با مغز چه می‌کند؟

به گزارش فارس در سال ۲۰۱۱ آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان (IARC) امواج WiFi را در گروه عوامل ‌«احتمالا» سرطان‌زا برای انسان طبقه بندی کرد. تحقیقات پژوهشگران نشان می‌دهد کودکانی که در معرض اشعه‌های وای فای قرار دارند نسبت به سایرین تمرکز کمتری داشته و مغزشان عملکرد پایین‌تری دارد. دلیلش این است که وای فای، فعالیت‌های مغز را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هر چه امواج مکانیزم موبایل از مغز دورتر باشد، ضرر آن کمتر خواهد بود.

 

گزارشی از ورود ویروس رین به ایران ثبت نشده

سیبس

به گزارش فارس، وزیر ارتباطات همچنین در پاسخ به سؤالی درباره شناسایی ویروس رین از سوی شرکت سمانتک گفت: مرکز SOC شرکت زیرساخت در مرکز مخابراتی امام خمینی قابلیت شناسایی ویروس‌ها و افزارهایی که از خارج وارد ایران می‌شود و معمولا با این موارد مقابله می‌کند اما تاکنون گزارشی از ورود ویروس رین نداشته‌ایم.

 

ایوا ، گجتی که مصرف آب حمام را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد !

یوا ، گجتی که مصرف آب حمام را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد !

به گزارش گجت نیوز دوش ایوا با کنترل میزان آب مصرفی در حمام‌ها، میزان هدررفت آب را تا نصف میزان معمول کاهش می‌دهد. کمک‌دست این گجت نیز اپلیکیشنی است که علاوه بر اعمال تنظیمات دلخواه، با ثبت میزان مصرف آب شما را به کاهش طول استحمام ترغیب می‌کند. تعبیه ایوا در حمام‌ به همراه اپلیکیشنی که می‌تواند عادات و تنظیمات خاص و دلخواه تان را به ثبت برساند، به ادعای سازنده آن میزان مصرف آب در حمام را تا نصف کاهش خواهد داد.

 

با Blood Sport بازی کن، زخمی شو و واقعا خون اهدا کن

با Blood Sport بازی کن، زخمی شو و واقعا خون اهدا کن

به گزارش گویا آی تی به یمن بازی های رایانه ای، می توان روند خون گیری را با تنوع بهتر و البته جذاب تری، اجرا کرد.یک بازی است که فقط مخصوص در خواست کنندگان اهدای خون، ساخته شده است و به روند خون گیری آن ها کمک می کند. به طور خلاصه می توان گفت که در این بازی فرد خون دهنده در نقش شخصیت و کاراکتر اصلی بازی است، این شخصیت به روند مبارزاتی خود در گیم ادامه می دهد تا اینکه در جایی زخمی شود، هر جا که آسیب دید و از او خون جاری شد، هم زمان از فرد خون دهنده به طور اتوماتیک خون به سمت دستگاه های گیرنده و کیسه خون منتقل می شود و بدین صورت روال خون گیری ادامه پیدا می کند تا میزان خون گیری به میزان پیشنهادی پزشکان برسد.

سرقت اطلاعات شبکه‌‎ها بدون نیاز به اینترنت

سرقت اطلاعات شبکه‌‎ها بدون نیاز به اینترنت

به گزارش رایورز روش جدید که توسط محققان دانشگاه بن گوریون در اسرائیل ابداع شده، می‌تواند به شبکه‌های Air gap (شکاف هوایی) نیز نفوذ کند. شبکه‌های موسوم به Air gap معمولاً محل نگهداری اطلاعات حساس و محرمانه بوده و در این شبکه‌ها، رایانه‌ها به اینترنت یا دیگر شبکه‌ها متصل نیستند و حالتی کاملاً ایزوله دارند. این ویروس می‌تواند با رمزگشایی امواج رادیویی FM که از نمایشگر هر رایانه ساطع می‌شود، اطلاعات را شنود کند. این پژوهش امنیت شبکه‌های Air gap را که معمولاً در اماکن حساس و سایت‌های نظامی استفاده می‌شود، زیر سوال برده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا