مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۵ام آبان

توئیتر از شر پسورد خلاص می‌شود

1

به گزارش سوفوس مایکل داکر که یکی از مدیران ارشد توئیتر است می‌گوید هر وقت به مهمانی می‌روم مردم به محض این که می‌فهمند در دنیای تکنولوژی کار می‌کنم می‌پرسند «نمی‌شه از شر پسورد خلاص شد؟»

 اخیرا هم آقای داکر به سفری دو دنیا رفته بود و متوجه شده بود که مردم در نقاط مختلف دنیا لزوما یک جور از دستگاه‌های موبایل استفاده نمی‌کنند، از جمله این که بسیاری از کاربران بالقوه توئیتر لزوما ایمیل ندارند.همین بود که چند روز پیش توئیتر در کنفرانس برنامه نویسان موبایل اعلام کرد که در فلایت ((Flight)  از یک بسته ابزار برنامه‌ریزی پرده‌برداری خواهد کرد. این بسته برای بازنویسی اپلیکیشن‌های موبایل است و در ضمن می‌خواهد از پسورد و نیاز به آدرس ایمیل برای باز کردن حساب خلاص شود.بخشی که مربوط به خلاصی از پسورد است (و البته ظاهرا قرار نیست برای همۀ موارد کارکرد داشته باشد) دیجیتز (Digits) نام دارد  و طراحان به زودی خواهند توانست از آن برای اسم نویسی کاربران استفاده کنند.

نگرانی‌ها درزمینه‌ی ناشناسی در وب پس‌از فروپاشی کوکی‌ها

1

به گزارش اکونومیست وقتی روی وبسایتی کلیک می‌کنید، علاوه بر محتویات صفحه، کدهای جاوااسکریپت نامرئی‌‌ای نیز فعال می‌شوند که تنها هدفشان ردیابی عادات مرورگری اینترنتی شما است. پیشتر، ردیابی توسط کوکی‌ها، به مفهوم سنتی آن، انجام می‌گرفت. این‌ها رشته‌های متنی‌ای بودند که توسط وبسایت ِ بازدیدشده و با هدف مشروعِ بهبودِ «تجربه‌ی کاربر» یاعملکرد سایت بر روی کامپیوترتان قرار می‌گرفت. نهایتاً سوءاستفاده از کوکی‌ها منجر به واکنش‌های شدید ازطرف ِ  قانون حفاظت اطلاعات و نیز پاک‌شدن توسط کاربران گردید و کارایی‌شان به‌عنوان ردیاب کاهش یافت.

همانطور که پیش‌بینی می‌شد نسل جدیدی از ردیابان ظهورکردند. مضرترین آن‌ها احتمالاً کوکی فلش مربوط به افزونه‌ی آدوبی فلش است. برطبق صورت جلسه‌ی بنیادمرزهای‌الکترونیکی درباره‌ی این قضیه، کوکی‌های فلش خارج از کنترل مرورگر قراردارند و کاربران نمی‌توانند آن‌ها را دیده و یا پاک کنند. هم‌چنین کاربران از به‌کارافتادن این نوع کوکی‌ها که بدون تاریخ مصرف هستند اطلاع نمی‌یابند. کوکی‌های فلش می‌توانند به تمام طرقی که کوکی‌های سنتی عمل می‌کردند کاربران را دنبال کنند اما هم‌چنین هرگاه که کاربری به صفحه‌ای با کاربرد فلش‌، که تقریبا تمامی صفحات اینترنت این‌چنین هستند، متصل می‌شود، می‌توانند ذخیره یا بازیابی شوند.

 اکونومیست اخیراً در مطالعه‌ای گسترده گزارش داد که میزان ردیابی‌ها سرسام‌آور است. فعالی تبلیغاتی به اکونومیست گفت که شرکتش می‌تواند پیشنهاد ۱۰میلیون تبلیغات دیده شده در هرثانیه توسط کاربران را بدهد. این صنعت که خود را کارگزار داده می‌نامد از شرکتی کوچک به چیزی شبیه به بازرگانی‌ای با تراکنش بالا در بازار بورس تکامل یافته است. وقتی که صفحه‌ای را باز می‌کنید، مزایده‌ای کامپیوتری و نامرئی به نقطه‌ای ارسال شده و تصمیم می‌گیرد که چه تبلیغاتی را باید ببینید.

برای فهمیدن اینکه چه‌چیزی این ساختار را کنترل می‌کند، می‌توانید افزایه‌ی گوستری‌ِ را روی مرورگر خود نصب کرده و متوجه شوید که سایت‌هایی که از آن‌ها بازدید می‌کنید به چه تعداد ردیاب اینچنینی مجهز هستند. سرآمد آن‌ها وبسایت‌های کاریابی است که برای شغلی خاص صفحه‌ای با ۲۸ ردیاب را تولید می‌کنند.

Yovo، اپلیکیشنی که تصاویر شمارا از شر اسکرین‌شات‌ها در امان می‌دارد

1

زمانی که شما عکسی می‌گیرید، اپلیکیشن Yovo نرده‌ی مجازی‌ای بر روی تصویر شما سوار می‌کند و زمانی که این تصویر در سمت گیرنده باز شد، این نرده‌ها شروع به حرکت با سرعت‌بالا می‌کنند. تا یکی دو سال قبل، شبکه‌های اجتماعی عظیم همانند فیس‌بوک، یکه‌تاز بازار شبکه‌های اجتماعی بودند، اما فاش شدن برخی کوتاهی‌های این شرکت‌ها در حفظ و حراست از اطلاعات و حریم خصوصی کاربران، منجر به ایجاد اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های اجتماعی‌ای شد که اطلاعات را تنها به‌صورت موقتی و برای زمان مشخصی که کاربر تعیین می‌کرد به نمایش می‌گذاشتند و پس از گذشت این زمان، آن‌ها را برای همیشه از بین می‌بردند. در ضمن در طول دوره‌ی قابل‌نمایش بودن اطلاعات نیز، فرد دیگری نمی‌تواند آن‌ها را ذخیره کند. اما در مورد تصاویر، موضوع به همین سادگی نیست. در تمامی تلفن‌های هوشمند امروزی قابلیتی وجود دارد که می‌توان با فشردن ترکیبی از کلیدها، از هرآن چه در صفحه‌ی نمایش قابل‌مشاهده است عکس گرفت و درنتیجه رونوشتی از تصویر را برای خود نگاه داشت.

اپلیکیشن جدیدی بانام Yovo که برای iOS ارائه‌شده است، تلاش دارد تا این معضل را از سر راه بردارد. این اپلیکیشن که توسط شرکت نرم‌افزاری ContentGuard ساخته‌شده است، راهکار هوشمندانه را برای محافظت تصاویر شما از شر اسکرین‌شات‌ها به کار می‌بندد و ازآنجایی‌که کاری در برابر رفتار کاربران از دستش برنمی‌آید، از حربه‌ی توهم نوری بر روی تصاویر استفاده می‌کند.راهکار مورداستفاده ساده است: توهم نرده متحرک. موضوع کاملاً شبیه به آن چیزی است که همه‌ی ما هنگام حرکت با اتومبیل و مشاهده‌ی منظره‌‌ی‌ پشت سر یک سری از نرده‌های متوالی تجربه کرده‌ایم. درواقع در چنین شرایطی، به علت سرعت اتومبیل، شما به‌جای دیدن خود نرده‌ها، تصویر پشت سر آن‌ها را مشاهده می‌کنید.

هک اتاق‌های فیس‌بوکی؛ تنها ٢۴ ساعت پس از رونمایی

1

به گزارش مشبل ٢۴ ساعت پس از رونمایی از اپلیکیشنی برای چت و گروه‎بندی‌های ناشناس، اتاق‌ها Rooms، در فیس‌بوک، مدیر تولید این برنامه در فیس‌بوک خبر می‌دهد که این سرویس توسط کاربران آن هک شده است. 

جاش میلر در یک پست وبلاگی نوشته است که هرچند منطقی به نظر نمی‌رسد اما برداشت فیس‌بوک این بوده است که در مراحل اولیه ارائه یک شبکه اجتماعی مجازی جدید، آن‌چه توجه همگانی را جلب می‌کند قابلیت‌ها و ویژگی‌های سرویس جدید است نه اشکالات فنی و راه‌های نفوذ به آن.روش اصلی هک این سرویس جدید با هشتگ Rooms در فضای اینستاگرام منتشر شده است. این هشتگ به گفته میلر کاربران را به «اتاقی» با نام  VSCO Cam در سرویس اتاق‌ها می‌رساند که توسط تعدادی دانشجو در یک کالج در انگلستان ایجاد شده است و تعدادی کاربر دارد. در این اتاق لینکی برای دعوت به عضویت در یک اتاق دیگر هم وجود دارد که از روش مشابه وبلا‌گ‌ها و انجمن‌های اینترنتی در روزهای اولیه دنیای وب استفاده کرده است. میلر می‌گوید این روش می‌تواند به رشد سریع انجمن‌های اینترنتی همچون آن‌چه در سال‌های پیش اتفاق افتاده منجر شود.

 

معرفی اپلیکیشن Authy

1

بعد از آنکه کارشناسان به این نتیجه رسیدند که تکیه بر پسوردها به عنوان تنها راه حفظ امنیت یک حساب کاربری، روش نادرستی است چرا که با لو رفتن آن هیچ راهی برای حفظ امنیت حساب باقی نمی ماند، سیستم تایید دو مرحله‌ای متولد شد.سیستم تایید دو مرحله ای به این معنی است که علاوه بر پسورد، مرحله دیگری نیز برای تایید وجود داشته باشد. این مرحله دوم باید به گونه ای باشد که فقط صاحب حساب توانایی عبور از آن را داشته باشد.بنابراین کارشناسان تصمیم گرفتند تا بعد از مرحله پسورد در مرحله دوم کدی در اختیار صاحب حساب قرار بگیرد که با وارد کردن آن، تایید کامل شده و ورود به حساب تکمیل شود. این کد می تواند به روش های مختلفی از جمله پیامک، ایمیل یا تماس صوتی به صاحب حساب منتقل شود.

برنامه “Authy” حساب های شما را در یک اپلیکیشن متمرکز می‌کند. با استفاده از آن می‌توانید وارد هر اپلیکیشنی که می‌خواهید شده و اگر به تایید دو مرحله‌ای نیاز دارد آن را انجام دهد. در واقع این اپلیکیشن کدهایی را برای حساب های مختلفی که آنها را در “Authy” رجیستر کرده باشید تولید می‌کند.این اپلیکیشن شباهت فراوانی به اپلیکیشن “Google Authenticator” دارد که در آن نیز از طریق یک اپلیکیشن کدهایی برای ورود به اپلیکیشن‌های دیگر ایجاد می‌شود.

چطور یوتیوب را برای فرزندان‌تان امن‌تر کنید

1

به گزارش  یاهو بهترین کار برای کنترل کودکان این است که یک حساب گوگلی خانوادگی داشته باشید. در این صورت می‌توانید هر چیزی را که فرزندتان آپلود می‌کند یا می‌بینند چک کنید و ببینید چه چیزهایی را به اشتراک می‌گذارد. البته بچه‌های بزرگ‌تر زیر بار نمی‌روند ولی برای کوچکترها کارکرد دارد. کاری هم ندارد. یک حساب گوگل را از همان صفحه اول گوگل بازکنید (اول باید از حساب خودتان لاگ آوت بکنید تا حساب گوگل به ایمیل‌تان متصل نباشد). می‌توانید کانال یوتیوب خودتان را تنظیم کنید. همه ویدئوهایی که اعضای خانواده از این طریق نگاه کرده‌اند در هیستوری ضبط می‌شود.یوتیوب یک بخش امنیت دارد که بسیاری از آن بی‌اطلاعند. آن را فعال کنید. با این کار بسیاری محتوای غیراخلاقی و نامناسب حذف می‌شود. برای این کار باید تا آخر صفحه بیایید، در کنار لوگوی یوتیوب پایین صفحه است و در حال معمول غیرفعال است. در ضمن آن را برای مرورگرهایی که استفاده می‌کنید قفل کنید (روی Lock safety mode on this browser فشار دهید – البته پسورد می‌خواهد تا فرد دیگری نتواند قفل را باز کند.)

 

نقل و انتقال مالی، کاربرد تازه توییتر

1

به گزارش نیویورک تایمز، بانک معروف Group BPCE که یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های فرانسه است، چند روز پیش سرویسی ارائه کرد که به کاربران اجازه می‌دهد از طریق شبکه اجتماعی توییتر پول منتقل کنند. این سرویس فقط شامل کاربرانی خواهد شد که دارای حساب بانکی در فرانسه هستند و همین‌طور شماره تلفن‌شان متعلق به کشور فرانسه باشد تا توییتر بتواند هر کاربر را به سرویس انتقال پول لینک بدهد…لازم به یادآوری است که توییتر چندی پیش سرویسی را ارائه کرد که تا کاربران بتوانند به صورت مستقیم از طریق توییتر خرید آنلاین انجام بدهند و با تعبیه دکمه «خرید» در کنار آگهی‌ها این امکان را به کاربرانش داد…در این سرویس جدید، کاربر توییتر برای انتقال پول باید از حساب توییتر خود و با نام‌کاربری(username) مخصوص انتقال پول استفاده کند تا پول منتقل شود…

دوربین اسکایپ بدون اجازه ما روشن می‌شود!

1

به گزارش ریجستر هنگام روشن کردن اسکایپ، بی‌آنکه دکمه تماس ویدیویی (ویدیو کال) را بزنید، دوربین دستگاه شما به صورت خودکار روشن می‌شود و تصاویر شما بی آن‌که خودتان بدانید توسط دوربین دیده می‌شود! نمی‌توان با اطمینان گفت این تصاویر ضبط و در سرور مرکزی اسکایپ/مایکروسافت ذخیره می‌شود اما در هر حال دوربین روشن می‌شود و لذا چشم آن کار می‌کند و هر آن‌چه را در مقابل آن قرار دارد می‌بیند. بنابر این شاید بهتر باشد با شکل و فیگور و پوششی که نمی‌خواهید دیگران ببینند و جز لحظات خصوصی شماست، هنگامی که اسکایپ شما باز است، از جلوی لپ‌تاپ/دسک‌تاپ خود رد نشوید!معلوم نیست چرا بدون اجازه و اختیار و انتخاب شما، دوربین اسکایپ به محض باز شدن اسکایپ فعال می‌شود، اما در هر صورت، این قابلیت هم دست هکرها را در صورت هک کردن یک سرویس و یا یک دستگاه خاص، برای سواستفاده بازتر می‌گذارد و هم به این نگرانی مشروع دامن می‌زند که این دوربین باز و روشن آیا تصاویری را که می‌بیند جایی ضبط و ذخیره می‌کند؟اما داستان به همین جا ختم نمی‌شود! اسکایپ هم همچون یکی از سرویس‌های تماس صوتی و ویدیویی پر کاربرد در این روایت جایی دارد. اما داستان به طور کلی به نقش دوربین و ویدیو در زندگی امروز ما ارتباط دارد.

 

Photomaths نرم افزار حل معادلات از طریق دوربین گوشی و تبلت

1

Photomaths یک نرم افزار موبایلی بسیار جالب و عجیبه که می تونه از سوالات مربوط به معادلات پیچیده ریاضی عکس بگیره و بعد اون معادله رو حل کنه !!! نرم افزار Photomaths توسط شرکت Lest MicroBlink ساخته شده . در حال حاضر Photomaths برای iOS و ویندوز فون در دسترسه و قراره تو سال ۲۰۱۵ منتشر بشه .رم افزار Photomaths نمونه ای از واقعیت افزوده یا Augmented Reality است . پیش از اینکه بخوام درباره Photomaths توضیحی بدم بهتره یکم درباره واقعیت افزوده بدونید . واقعیت افزوده یا Augmented Reality در واقع یعنی اضافه کردن عناصر کامپیوتری به یک تصویر واقعی . این عناصر با توجه به ورودی های دنیای واقعی رفتار میکنن . برای مثال با استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده میشه از طریق گوشی موبایل موقع رانندگی فاصله ماشین تا اجسام رو روی نمایشگر گوشی تون ببینید .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا