مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۳۱ ام فروردین

مرور رسانه های دوشنبه ۳۱ فروردین ۹۳ با موضوعات فناوری:

داعشی‌ها از چه موبایلی استفاده می‌کنند؟

فردا: به نقل از روزنامه fujian ribao چین، اخیراً گزارش‌هایی به‌دست‌آمده که نشان می‌دهد که اعضای ارشد داعش از تلفن‌های هوشمند بلک‌بری استفاده می‌کنند. این گزارش‌ها حاکی از واگذاری گوشی‌های این شرکت کانادایی از طریق نماینده آن در شهر الخبر  عربستان به نماینده گروه تکفیری داعش است. یکی از مهم‌ترین  دلایل عدم موفقیت سرویس‌های اطلاعاتی منطقه در شناسایی و دستگیری سران داعش استفاده آن‌ها از این نوع گوشی‌ها است چراکه تلفن‌های همراه بلک‌بری به گفته شرکت سازنده آن از سیستم حفاظتی و امنیتی بسیار قوی تحت لیسانس دپارتمان دفاع امریکا بهره می‌برد و مورداستفاده دولتمردان کشورهایی نظیر امریکا، انگلیس، آلمان، کانادا، فرانسه، ایتالیا و ژاپن است.

" داعش تل " وارد شبکه تلفن همراه می شود !

 

همکاری دو غول ارتباطی برای آنالیز داده‌های بهداشتی

ایستنا: شرکت اپل به یک گروه همکاری شکل‌گرفته بوسیله آی‌بی‌ام برای توسعه تکنولوژی جدیدی پیوسته است که به شرکت‌های مراقبت بهداشتی کمک خواهد کرد تا داده‌ها گردآوری‌شده بیماران از میلیون‌ها وسیله پوشیدنی اپل را تجزیه و تحلیل‌کنند. این کیت‌ها چارچوب‌هایی هستند که سازندگان برنامه‌ها امکان ایجاد اپلیکیشن‌هایی را می‌دهند که می‌توانند اطلاعات پزشکی درباره کاربران‌شان را گردآوری کنند و به شراکت بگذارند.

 

موج جدید و هراس‌آور اینترنت

بولتن نیوز: اینترنت اشیاء کاری به اشیاء ندارد. بلکه مقصودش داده‌های ارزان است». داده‌های بسیار فراوان. جوانان «دیگر چندان علاقه‌ای به [حفظ] حریم خصوصی ندارند»، یا به‌اشتراک‌گذاری (مثلاً به‌اشتراک‌گذاری عکس‌های تعطیلات در اسپانیا) را با باز بودن اشتباه گرفته و یا دارد تأیید می‌کند که جوانان، به طور خاص، به داد و ستدی که برای استفاده از خدماتی مانند فیس‌بوک می‌کنند، خو کرده‌اند. موج سوم اینترنت با تجارت‌هایی به پیش رانده می‌شود که قادرند با جایگزین ساختن دستگاه‌ها به جای افراد، استفاده از حسگرها برای تسهیل الگوهای توزیع و کاهش موجودی کالا، گسترش الگوریتم‌هایی که خطای انسانی را حذف می‌کنند و غیره اعمال خود را با استدلال عقلی توجیه کنند. برای اولین بار، یکی از پایه‌های تفکر سرمایه‌داری- که تولید بیشتر مستلزم کار انسانی بیشتر است- دیگر صادق نخواهد بود. وی استدلال می‌کند که وقتی تولید از چنگ کار رها می‌شود، دیگر سرمایه‌داری، نه در عمل و نه در نظر، قادر به دفاع از خود نخواهد بود. آنچه جایگزین سرمایه‌داری می‌شود، همان است که ریفکین «منابع مشترک عمومی» می‌نامد، ‌ جایی که کالاها و دارایی‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند و فاصلۀ میان مالکان ابزار تولید و آن‌هایی که زیردست مالکان ابزار تولیدند برداشته می‌شود. مصرف‌کنندگان تولیدکنندۀ خود می‌شوند و این فاصله را از بین می‌برند.

poshidani

داعش زیر ذره‌بین شبکه‌های اجتماعی

تابناک: گروه‌های تروریستی امروز هوشمندانه‌تر عمل می‌کنند و اگر شبکه‌های اجتماعی بزرگ را فضای مناسب برای حضور خود نبینند، به شبکه‌های رسانه‌ای کوچکتر از جمله اینستاگرام، اسنپ‌چت و … رو می‌آورند تا از این طریق محدودیت کمتری پیش‌روی خود ببینند.

وب؛ تحت حاکمیت جدید

ماهنامه شبکه: آیکان در سال ۲۰۱۵ نقشش را واگذار خواهد کرد، اما هنوز مشخص نیست نقش او به چه کسی واگذار خواهد شد. . این دگرگونی می‌تواند به دو پیامد متفاوت بیانجامد: یا حذف کنترل دولت ایالات متحده بر اینترنت یک وب واقعاً جهانی را پدید خواهد آورد و این چیزی است که به نگرش مؤسسان اینترنت درباره این شبکه شباهت بیش‌تری خواهد داشت. یا جایی مانند منطقه بالکان پس از جنگ جهانی اول را پدید خواهد آورد که در آن کشورهای مختلف هر یک قوانین متفاوتی را بر وب اعمال خواهند کرد. در هر صورت، تا سپتامبر ۲۰۱۵ ساختار آینده اینترنت مشخص خواهد شد.

aykan

اختلال شبکه‌های اجتماعی در زندگی مردم

سایبربان: مهدی ملک محمد، کارشناس ارشد روانشناسی می‌گوید: اصولاً افرادی که تنهاترند بیشتر از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. به گفته او، شبکه‌های اجتماعی، نسلی را با آرزوی گرفتن بازخورد دائمی در زندگی پرورش می‌دهد و استفاده‌ زیاد از این شبکه‌ها باعث بحران هویت کاربران می‌شود؛ چراکه آنها از این شبکه‌ها می‌آموزند بی‌صبرانه در انتظار توجه بی‌درنگ سایرین به خود باشند درحالی‌که تا همین چند سال افراد تا این اندازه در زندگی روزمره به بازخورد اطرافیان و دریافت نظرات مثبت آنها توجه نداشتند و این موضوع به مسئله‌ای نگران‌کننده تبدیل‌شده است.  افرادی که بیش از سه سال تجربه افزایش استفاده از این شبکه‌ها رادارند معتقدند این شبکه‌ها ارتباطات چهره به چهره آنها با دوستان نزدیکشان را کاهش داده اما موجب ارتباط نزدیک‌تر با آشنایان دور شده است.

socialmedia

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا