مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۳ ام آذر

 

فیس بوک کدام اطلاعات خصوصی شما را می‌بیند؟

1

علیرغم امکانات فراوان شبکه‌های اجتماعی برای تنظیم اطلاعات خصوصی کاربران، هیچ کدام از اطلاعات آن‌ها از چشم خود این شبکه‌ها پنهان نمی‌ماند.

به گزارش slate.fr شبکه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهد که آنچه را می‌خواهید به دیگران نمایش دهید، مدیریت کنید، همچنان که دیگران هم می‌توانند هرچه را می‌خواهند به شما نمایش دهند، مدیریت کنند. اما در فیس‌بوک این قضیه به طور کامل کنترل نمی‌شود و شما حاکم اصلی نشان دادن اطلاعات خود به دیگران در این شبکه اجتماعی نیستید. اوائل ماه جاری میلادی، فیس‌بوک صفحه جدیدی راه اندازی کرد درباره «اصول اولیه حریم خصوصی»

این صفحه قدم به قدم به شما توضیح می‌دهد که چگونه با انجام تنظیمات امنیتی در مورد پست‌ها و مشخصات خود، همچنین مدیریت لیست دوستان خود، غیرقابل پیگیری شدن صفحه‌تان و نیز اجتناب از تگ شدن بدون اجازه، حریم خصوصی خود را بیشتر محافظت کنید. چنین صفحه‌ای بر اساس سه پارامتر اصلی تنظیم شده: آنچه شما به دیگران در فیس‌بوک نشان می‌دهید، دیگران چگونه با شما ارتباط برقرار می‌کنند و نیز آنچه در صفحه فیس‌بوک می‌بینید. اما در چنین صفحه‌ای باز هم یکی از نیازهای امنیتی شما بی‌پاسخ می‌ماند و آن نیاز این است: چگونه آنچه خود فیس‌بوک از شما می‌بیند را کنترل کنید؟

چون در واقع فیس‌بوک هیچ سیستمی برای تنظیم محرمانه ماندن اطلاعات خصوصی شما ارائه نمی‌دهد.  فیس بوک همه آنچه شما در این شبکه انجام می‌دهید را نه تنها می‌بیند، بلکه ثبت می‌کند.  داده‌های شما در فیس بوک می‌ماند و از آن برای طراحی مدل‌های مختلف در این صفحه و بررسی نیازهای کاربران استفاده می‌شود.

وب‌کم‌ها می‌توانند بلای جان‌تان شوند اگر…

1

رود به حریم خصوصی افراد در دنیای مجازی از طریق دسترسی به وب‌کم‌ها مسئله جدیدی نیست اما یک سایت روسی اخیرا وب‌کم هزاران کاربر اینترنت را هک و از فعالیت آنها فیلم تهیه کرده و در معرض نمایش عمومی قرار داده است. اگر شما به اینترنت متصل هستید و لپ‌تاپ یا کامپیوتری دارید که وب‌کم دارد و پسورد پیش‌فرض وب‌کم را هم عوض نکرده‌اید، در اینصورت در معرض خطر بزرگی قرار گرفته‌اید و هر لحظه هکرها ممکن است به سیستم شما دسترسی پیدا کرده و از تمام فعالیت خصوصی شما در خانه فیلم یا عکس تهیه کنند.

این سایت که از داخل روسیه کنترل می‌شود، بنا بر گزارش‌ها با کشورهایی همچون استرالیا، قبرس و جزایر کوکو در ارتباط است.

هکرهای این سایت از فیلم‌هایی که از طریق وب‌کم قربانیان گرفته‌اند، عکس می‌گیرند و برای صاحبان وب‌کم ارسال کرده و آنها را تهدید به انتشار عکس‌ها می‌کنند و به این شکل از قربانیان اخاذی می‌کنند.

 

خطر استفاده بیش از حد از موبایل را جدی بگیرید

1

کمی به تعداد پیامک و مسیج‌هایی که در طول روز برای دوستان‌تان می‌فرستید فکر کنید. مثلا ممکن است چندین بار با یک علامت خنده (LOL) یا ارسال یک چهره خنده به شکل آیکون پاسخ رفقا را بدهید و تصور می‌کنید همه این کارها بی‌ضرر هستند اما خیلی بیش از آن چیزی که فکرش را می‌کنید ارسال پیامک به شما آسیب می‌رساند. البته توجه داشته باشید که ما درباره ضرر و خطرات ارسال پیامک یا مسیج در شبکه‌های اجتماعی صحبت نمی‌کنیم.بلکه در مورد مشکلی به نام TEXTNECK هشدار می‌دهیم که این روزها کاربران موبایل و اینترنت را در خطر قرار داده است.

با توجه به گزارشی که اخیرا توسط Surgical Technology International منتشر شده، پایین انداختن سر برای نوشتن پیامک یا مسیج زدن در شبکه‌های اجتماعی یا حتی توییت کردن و دیدن سلفی برای اینکه ببینید چقدر بیننده در اینستاگرام دارید، همه و همه آسیب‌های فراوانی به ستون فقرات شما می‌زند. کند هانسراج Kenneth Hansraj جراح متخصص از نیویورک در این‌باره می‌گوید: «کاربران هنگام ارسال پیامک می‌توانند تا ۳۰ کیلوگرم فشار را بر روی گردن خود وارد کنند.»

وی می‌افزاید: «وقتی سر را به جلو و پایین می‌اندازید تا با موبایل یا تبلت خود کار کنید، فشاری معادل ۵/۱۳ کیلوگرم در قوس ۱۵ درجه به گردن شما وارد می‌شود. در حالی که در زاویه ۳۰ درجه به گردن فشاری معادل ۲۰ کیلوگرم و در زوایای ۴۵ و ۶۰ درجه به ترتیب فشارهایی معادل ۲۵ و ۳۰ کیلو به گردن شما وارد می‌شود.

 

اپلیکیشنی برای استفاده از ایمیل همچون پیامک

1

به گزارش مشبل در شرایطی که چندین اپلیکیشن پرکاربرد برای استفاده از سرویس‌های ایمیل روی گوشی‌های هوشمند وجود دارد، ارائه یک اپلیکیشن تازه ایمیل که همچون اپ‌های پیام رسان کار می‌کند، یک اتفاق تازه به شمار می‌رود. از جمله این اپلیکیشن‌های شخص ثالث می‌توان به باکسر، Tipbit، میل‌باکس، Cannonball و اینباکس می‌توان اشاره کرد که هر کدام با ادعای تغییر و تنوع بیشتر به عرصه آمدند اما عملا تغییر خاصی در سرویس ایمیل ایجاد نکردند. در این شرایط یک تغییر انقلابی می‌تواند توجه‌ها را به خود جلب کند. اکنون سرویس جدید وی‌میل WeMail با ادعای تغییر و اوردن انقلابی به دنای ایمیل عرضه شده است. در این سرویس چهار تغییر انقلابی را می‌توان دید.

نخست این‌که ایمیل‌ها در این اپلیکیشن بر اساس افراد فرستنده ایمیل و نه محتوا و نوع ایمیل دسته بندی و ردیف می‌شوند. به این ترتیب هنگامی که اینباکس خود را باز می‌کنید همان حالت استاندارد ردیف کردن ایمیل‌ها زیر هم را می‌بینید اما اگر فلش رو به پائین کنار هر ایمیل را بزنید، زیر آن ایمیل سایر ایمیل‌های اخیر فرستنده را ردیف شده می‌بینید.

دوم این‌که با این اپلیکیشن می‌توان همچون اپ‌های پیام رسان فوری مثل وایبر یا وی‌چت، پیام صوتی کوتاه و سریع فرستاد یا در واقع پیام صوتی را به گیرنده ایمیل کرد و می‌توان درون اینباکس را برای یک ایمل خاص با جستجوی نام فرستنده و یا فایل‌های ضمیمه آن جستجو کرد. سوم این‌که هنگام فرستادن ایمیل و همزمان با تایپ کردن پاسخ به یک ایمیل، اگر گیرنده نیز از این اپلیکیشن استفاده کند شروع تایپ کردن شما برای پاسخ را همچون چت کردن در اپ‌های پیام رسان می‌بیند.

 

وبکم شما از شما جاسوسی می‌کند!

1

به گزارش پی سی ادوایزر به تازگی متاسفانه هکر‌ها موفق شده‌اند به وبکم بسیاری از افراد دست پیدا کرده و از طریق آن اقدام به تصویربرداری از این افراد کرده و روی اینترنت پخش کنند. وبسایتی به نام Insecam ادعا کرده است که توانسته است این کار را عملی کند.به نظر می‌رسد که این وبسایت توانسته است از طریق IP‌های کاربران به وسیله سرور‌هایش و از طریق لینک‌های تبلیغاتی اطلاعات وبکم‌ها را دزدیده و از تصاویر آن‌ها سوء استفاده کند.یکی از اساسی‌ترین مشکلات وبکم‌های هک شده این است که یا هیچ گونه پسوردی ندارند یا از پسوردهای بسیار ضعیف استفاده کرده‌اند. اگر از وبکم استفاده می‌کنید، قطعا باید به حال پسورد آن فکری کرده و از یک پسورد مناسب استفاده کنید. این کار را به راحتی از طریق نرم افزار مرتبط با وبکم می‌توانید انجام دهید.یکی دیگر از مشکلات وبکم‌ها به طور کلی در پی سی‌ها و لپتاپ‌ها این است که امکان سوء استفاده از آن‌ها وجود دارد حتی بدون آنکه از آن استفاده کنید. بنابراین با چسباندن تکه‌ای کاغذ قابل حرکت جلوی وبکم می‌توانید ریسک سوء استفاده را پایین بیاورید.

 

نخستین دامنه سطح بالای اینترنتی با خط فارسی فعال شد

1

نخستین دامنه سطح بالای اینترنتی با رسم الخط فارسی با هدف امکان ایجاد ارتباط برای مشتریان محلی سرویس دهی خود را آغاز کرد.

براساس گزارش خبرگزاری مهر برای نخستین بار در کشور بهره برداری از اولین دامنه سطح بالای (TOP LEVEL DOMAIN TLD) چند زبانه با رسم الخط فارسی نقطه بازار (. بازار) به زبان‌های فارسی، عربی و اردو آغاز شد. گفته می‌شود دامنه‌های نقطه بازار می‌توانند بستر مناسب و کارآمدی جهت ارتباط با مشتریان محلی و به زبان محلی برای کارآفرینان حوزه تجارت الکترونیک و امکان حضور آنلاین دسترسی به بازارهای نوین را فراهم آورد. همچنین براساس این گزارش ماهیت اصلی دامنه نقطه بازار، ایجاد تجارت الکترونیک و درگاههای آنلاین نوین برای بازاری با جمعیت بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر است؛ معنی جهانی کلمه بازار، محلی برای فعالیت‌های تجاری است و برهمین اساس «دات بازار» فضای جدید تجارت آنلاین و بدون مرز خواهد بود. همچنین اعلام شده که گسترش استفاده از دامنه‌های دات بازار، با هدف افزایش سرعت رشد و تولید محتواهای فارسی دنبال خواهد شد و این دامنه اینترنتی می‌تواند میلیو ن‌ها آدرس اینترنتی کوتاه را به رسم الخط فارسی برای کلیه اهداف تجاری مدیریت کند.

از جمله ویژگیهای این دامنه اینترنتی، فراهم کردن امکان جدیدی برای ایجاد کنندگان و دارندگان برند‌ها است که منجر به افزایش آگاهی عمومی و شناخت برند با نام‌های معنی‌دار و ماندگار برای مخاطبین محلی و بازارهای هدف می‌شود.

هکرها، خودروها و اطلاعات رانندگان را مورد هدف قرار می‌دهد!

در گذشته دزدان خودروها از توان بدنی و میله های آهنی برای صدمه زدن به خودرو ها استفاده می‌کردند اما اکنون بدترین تهدیدها از جانب کیبورد و کلیک ها صورت می گیرد. آینده حمل و نقل کاملا درباره تماس با اینترنت و سایر خودروها است.

به گزارش دریچه فناوری اطلاعات ارتباطات، کلید ایجاد آینده با خودروهایی است که خود توان رانندگی در زمینه حمل و نقل را دارند. مشکل اینجاست که افرادی با نیت شوم می خواهند از این ارتباطات استفاده کنند. برای مثال در این ماه محققان امنیتی در اسراییل گفتند که با استفاده از یک نقص در یک وسیله جانبی خودرو که پس از خرید به خودرو متصل شده توانسته اند درهای خودرویی را باز کنند. این وسیله جانبی که zubie نام دارد به رانندگان این امکان را می دهد که اطلاعاتی در زمینه وضعیت خودرو را به صورت آنلاین ذخیره کنند. اگرچه سازندگان خودرو وسایل دفاعی خود را در مقابل هک کردن ارتقا داده اند اما باید در چند جبهه مراقب فعالیت های خود باشند. از یک طرف خود خودرو و وسایلی که راننده در خودرو نصب می کند و همچنین فضاهای ذخبره سازی اطلاعات آنلاین که شرکت ها اطلاعاتی را در مورد نحوه رانندگی و وسیله نقلیه را در آن ذخیره می کنند.

Cloud به عنوان تنها خط دفاعی از اطلاعات و اینکه اطلاعات چگونه مورد استفاده قرار می گیرند محافظت می کند. (از جمله زمانی که این اطلاعات در موارد قانونی مورد استفاده قرار می گیرد.)

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا