مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۲۹ ام فروردین

 

امکان جدید گوگل: کافی‌ست توی گوگل سرچ کنید تلفن من کجاست؟

گوگل نیز هک می‌شود!

1

 

به گزارش انگجت هکر یا هکرهای فوق حرفه‌ای موفق شده‌اند از طریق یافتن نقض امنیتی در دامنه‌های اصلی اینترنت در مالزی، صفحه اصلی گوگل را هک کنند و کاربران را به یک صفحه اینترنتی مخرب هدایت کنند. احتمالا کمتر کاربری اینترنتی در دنیا یافت می‌شود که هنگام کار روزانه با اینترنت، نیازمند گوگل نشود و به آن سری نزند. حالا تصور کنید که هنگام سر زدن به گوگل، در حالی که آدرس درست را وارد کرده‌اید و ظاهر وب‌سایت هم هیچ نقصی ندارد، عملا وارد یک سایت مخرب شده باشید که می‌تواند شما را دچار دردسر کند. این دردسری است که کاربران گوگل مالزی گرفتار آن شده‌اند. هکر یا هکرهایی که موفق شده‌اند از طریق نفوذ به دامنه‌های اصلی ارائه دهنده اینترت در مالزی سایت گوگل در این کشور را هک کنند، کاربران زیادی را که انتظار چنین حمله‌ای را نداشته‌اند. بنا بر گزارش وال استریت ژورنال که صحت این خبر را تائید کرده است، گوگل اکنون از وقوع حمله مطلع شده است و تلاش‌های خود را برای رفع مشکل آغاز کرده است. آن‌طور که از شواهد پیداست هکرها رخنه‌های امینتی موجود در سرویس MYNIC را که مربوط به دامنه‌های اصلی ارائه دهنده اینرتنت در مالزی است را یافته و از آن طریق حمله موفق خود را سامان دده‌اند. گرفتار کرده‌اند.

کدام کشورها سریع‌ترین اینترنت را دارند؟

1

به گزارش عصر ایران به تازگی برخی از شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت در ایران تا سرعت هشت مگابایت بر ثانیه به کاربران اینترنت واگذار می‌کنند،اما کدام کشورها در جهان بیشترین سرعت اینترنت را به کاربران خود ارائه می‌دهند؟ براساس اعلام موسسه آکامای تکنولوژی در سال ۲۰۱۴ بیشترین سرعت اینترنت در کره جنوبی و با متوسط سرعت ۲۵٫۳ مگابایت بر ثانیه به ثبت رسیده که تقریبا ۳۰ درصد بیشتر از متوسط سرعت اینترنت در هنگ کنگ دومین کشور حاضر در فهرست است. میانگین سرعت اینترنت در هنگ کنگ در حال حاضر ۱۶٫۳ مگابایت در ثانیه اعلام شده است. همچنین متوسط سرعت اینترنت در کره جنوبی شش برابر متوسط سرعت اینترنت در جهان و بیش از دو برابر سرعت در آمریکاست که ۱۱٫۵ مگابایت بر ثانیه اعلام شده است. باید توجه داشت که در بررسی و رتبه‌بندی کشورها به لحاظ سرعت اینترنت متوسط سرعت در کل کشور ملاک است به طوریکه سرویس اینترنت ۱۰۰ مگابایت بر ثانیه یک استاندارد متوسط در خانه‌های شهری کشور کره جنوبی است و این کشور به تازگی اینترنت یک گیگابایت (۱۰۰۰ مگابایت بر ثانیه) را در سطح کشور عرضه کرده که هزینه دریافت این سرویس ۲۰ دلار در ماه است. این سرعت تقریبا ۲۶۳ برابر متوسط جهانی و ۱۰۰ برابر متوسط سرعت اینترنت در آمریکا است.

 

حمله هکرها به رایانه های ارتش صهیونیستی

 1

به گزارش خبرآنلاین پژوهشگران یک موسسه امنیت اینترنتی می گویند هکرها موفق شده اند شبکه های رایانه ای ارتش اسرائیل را در زنجیره عملیات های جاسوسی با استفاده از بدافزارها و همچنین ایمیل های جعلی هک کنند. به گزارش ایرنا به نقل از رویترز ، کارشناسان موسسه امنیت سایبری «بلوکات سیستمز» با اعلام این موضوع گفته اند حملات هکرها از چهارماه پیش شروع شده است.به نظر می رسد این هکرها عرب باشند و این موضوع نشان دهنده آن است که خاورمیانه تبدیل به اردوگاه عملیات جاسوسی اینترنتی شده است. وایلون گرانگ پژوهشگر این موسسه گفت:عمده حملات با استفاده از برنامه های هک در دسترس از قبیل ویروس تروجان است؛ برنامه ای که از دور قابل هدایت و کنترل است و با نام «پیچک سمی» نیز معروف است. این کارشناس سایبری افزود:به نظر می رسد هکرها با بودجه محدودی کار می کنند و نیازی به صرف هزینه های هنگفت برای برنامه نویسی عملیات های تخریبی و جاسوسی اینترنتی نمی بینند. براساس گزارش موسسه بلوکات، هکرها عملیات خود را از طریق ارسال پیام های الکترونیک به ایمیل های نظامی اسرائیل در قالب اخبار فوری نظامی و در برخی حالات،برش هایی ویدیویی از دختران شاغل در ارتش صهیونیستی انجام داده اند. بعضی از این پیام ها در اصطلاح،عرصه ای را برای ایجاد «درهای پشتی» با هدف هک های بیشتر در آینده از طریق دسترسی آسانتر به حساب های کاربری فراهم و بارگذاری اطلاعات را در کنار فعال سازی برنامه های بعدی میسر کرده اند.

 

عبور ترافیک مخرب توسط Palo Alto، McAfee و Websense

به گزارش سایبربان تجهیزات شرکت‌های بزرگی چون Palo Alto، McAfee و Websense از ترافیک مخرب، جلوگیری نمی‌کنند. محققان امنیتی اعلام کرده‌اند، گذرگاه‌ها یا Gatewayهایی که توسط شرکت Palo Alto، McAfee و Websense ارائه می‌شوند، امنیت لازم را تأمین نکرده و شبکه‌های استفاده‌کننده از این تجهیزات را در معرض عبور ترافیک مخرب قرار می‌دهد. محققان امینتی گزارشی منتشر کرده‌اند که تجهیزات گذرگاه ارائه‌شده توسط شرکت‌های مختلف را بررسی کرده و میزان توانایی آن‌ها در برابر ارتباط‌های مخرب را نشان می‌دهد. محققان امنیتی حدود ۸۰۰ هزار کلاینت در امریکا، که نزدیک به ۶۲ میلیارد ارتباط را برقرار کرده‌اند، موردبررسی قرار داده‌اند. از ۶۲ میلیارد ارتباط ۳ میلیون آن توسط تجهیزات آلوده بوده است. بهترین سامانه گذرگاه حدود ۱۵ درصد ارتباط مخرب، که به سمت سرور C&C است را از خود عبور می‌دهد. سامانه‌های گذرگاه موردبررسی قرارگرفته شامل شرکت‌های BlueCoat، Fortinet، McAfee، Palo Alto Networks، Websense و ZScaler می‌شوند. هم‌چنین نرم‌افزارهای امنیتی شرکت‌های HP ArcSight، IBM Security QRadar، Splunk، LogRythm و McAfee Enterprise Security Managerموردبررسی قرار گرفتند که به‌طور میانگین ۱۷ روز طول می‌کشد تا مشکل امنیتی را شناسایی کنند! گزارش اعلام‌شده توسط محققان امنیتی به‌طور واضح عدم کارایی ابزارهای امنیتی فعلی، حتی در صورت اجرای صحیح و به‌روز بودن آن‌ها را نشان می‌دهد.

ابداع فناوری جدیدی که حرکات اشتباه راننده را هشدار می دهد

1
به گزارش مهر گروهی از محققان در آمریکا فناوری جدیدی ارایه کرده اند که حرکات اشتباه راننده را تشخیص و به منظور جلوگیری از وقوع تصادفات اعلام هشدار می دهد. به گزارش خبرگزاری مهر، تاکنون فناوری های متعددی با هدف اعلام هشدار به رانندگان درخصوص احتمال وقوع تصادف ابداع شده است. از طریق این فناوری ها راننده متوجه خطا (به عنوان مثال حرکت بر روی خطوط مقطع وسط خیابان) و یا خستگی خود می شود. فناوری جدید Brain۴Cars که توسط دانشمندان دانشگاههای کورنل و استنفورد ارایه شده با نگرشی نسبتا متفاوت ضریب ایمنی در رانندگی را ارتقا می بخشد. در این نگرش، فناوری جدید دانشمندان حرکات لحظه به لحظه رانندگان را کنترل می کند تا در صورت ارتکاب به خطایی که می تواند منجر به بروز تصادف شود هشدار لازم را اعلام کند. این سیستم جدید پس از صبط ویدئوهایی از ۱۰ راننده در یک بازه زمانی دو ماهه تهیه شده است. هر یک از این رانندگان ۱۸۹۹ کیلومتر رانندگی در شهر و جاده را تجربه کرده اند. به گفته دانشمندانی که این پروژه را هدایت کرده اند، سیستم پیشرفته ای که مبتنی بر اطلاعات ثبت شده از این تعداد راننده و سبک رانندگی آنها ارایه شده است، دربرگیرنده انبوهی از اطلاعات است که می توان از روی آنها الگوهای مناسبی برای رانندگی بی نقص تهیه کرد. در این تکنیک جدید از فناوری تشخیص حالات چهره و نرم افزاری جهت مشاهده و دنبال کردن حرکات سر استفاده شده که هرگونه حرکت سر به چپ و راست را به دقت زیر نظر قرار می دهد. بر اساس الگوهای قابل قبولی که در این فناوری از پیش تهیه شده است، سیستم می تواند وضعیت سر و حالات آن را کنترل کرده و در صورت مشاهده حرکات اضافی هشدار لازم را به سرعت اعلام کند. دانشمندان دانشگاههای کورنل و استنفورد معتقدند ضریب دقت این فناوری جدید ۷۷.۴ درصد است که به نظر می رسد در آینده و با تکمیل این فناوری تا حد بیشتری ارتقا پیدا کند.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا