مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۲۶ فروردین

 

 

 

8469cdbdf709465b9da6ff152cd1595c

فعالیت تبهکاران در شبکه های اجتماعی

به گزارش آی تی من در سال‌های اخیر، عضویت در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر با استقبال کاربران مواجه شده، اما این موضوع در حالی است که بسیاری از کاربران بدون اینکه اطلاع داشته باشند هدف حملات گسترده سایبری یا دستمایه انتشار لینک‌های آلوده یا هدایت کاربران به وب سایت‌های حاوی بدافزار و مخرب قرار می‌گیرند.
در این مرحله است که پای تبهکاران اینترنتی برای فریب کاربران اینترنتی به این وب سایت‌ها باز می‌شود. کارشناسان شبکه‌های اجتماعی معتقدند، کاربران شبکه‌های فیس بوک قربانیان اصلی این حمله‌ها هستند.دلیل این که چرا فیس‌بوک بیشتر مورد توجه تبهکاران اینترنتی است را می‌توان در تعداد زیاد کاربران، در ارتباط بودن حساب‌های کاربری با کارت‌های اعتباری و تعدد داده‌های اشتراکی (مانند اطلاعات شخصی از جمله E-mail  و آدرس) دانست.

139401260936483715102173

https نا امن شد

شرکت دِل در تحقیقاتی دریافته که در برخی از حملات سایبری برای پنهان کردن بدافزار و عدم تشخیص آن توسط فایروال از پروتکل امنیتی HTTPS استفاده می‌شود.

به گزارش تسنیم این شرکت در ارزیابی ترافیک زیرساخت SonicWALL دریافته که تعداد ارتباطات وِبی HTTPS از ۱۸۲ بیلیون ترافیک در ژانویه ۲۰۱۴ به ۴۳۷ بیلیون ترافیک در مارس ۲۰۱۵ رسیده است که افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد.این بدان معناست که اکثر ارتباطات وبی از طریق HTTPS صورت گرفته و در یکسال حدود ۶۰ درصد رشد یافته است.اگرچه این آمار تنها مربوط به داده‌های یک شرکت است اما واضح است که تایید SSL/TLS توسط بسیاری از شرکت‌های بزرگ نشان می‌دهد که رمزگذاری ترافیک عبوری تقریبا جزء الزامات پیش فرض اغلب سایت‌ها شده است.

MobileMarketing
کره جنوبی با تلفن همراه به جنگ خود‌کشی می‌رود‌

کره جنوبی برای مقابله با پد‌ید‌ه خود‌کشی جوانان این کشور، به راهکارهای د‌یجیتالی روی آورد‌ه است. به گزارش دنیای اقتصاد  به همین منظور اخیرا اپلیکیشن‌های جد‌ید‌ی برای تلفن‌های همراه هوشمند‌ طراحی شد‌ه است. این برنامه‌ها، عباراتی را که کاربر د‌ر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی تایپ می‌کند‌ رصد‌ می‌کند‌ و اگر از آنها بوی خود‌کشی به مشام برسد‌، پیامی برای تلفن همراه خانواد‌ه کاربر ارسال کرد‌ه و آنها را د‌ر جریان موضوع قرار می‌د‌هد‌.

13930414000205_PhotoA
فیس‌بوک در انتظار درآمدهای کلان تبلیغاتی از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

پس از اعلام نامزدی هیلاری کلینتون، فیس بوک به مهم ترین محل منازعه حامیان و مخالفان وی مبدل شده و در نتیجه می‌توان انتظار داشت که تبلیغات انتخاباتی گسترده‌ای از طریق این شبکه اجتماعی صورت بگیرد. به گزارش فارس با توجه به اینکه هنوز یک سال و نیم تا آغاز رقابت‌های انتخاباتی باقی مانده به طور قطع صدها میلیون دلار درآمد تبلیغاتی در انتظار فیس بوک است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد ۴٫۷ میلیون کاربر در فیس بوک به پیکار تبلیغاتی کلینتون پیوسته‌اند و از این طریق سخن می‌گویند. اما او برای تسخیر کاخ سفید راه درازی در پیش دارد و قطعا باید در روزهای آینده تعداد حامیانش را گسترش دهد. وی امیدوار است حضور موثر در شبکه های اجتماعی تحقق این هدف را ممکن کند.

13931216000799_PhotoA
اشتباهات کاربران عامل موفقیت بسیاری از حملات سایبری است

زمانی که یک حمله سایبری موفق از کار درمی‌آید بسیاری پیچیدگی آن را عامل اصلی موفقیت هکرها می‌دانند، اما اشتباهات کاربری در این زمینه موثرتر است.به گزارش فارس همچنین اگر شرکت‌ها و موسسات مختلف خصوصی و دولتی وصله‌های امنیتی به روزرسان برای برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مختلف را به سرعت نصب کنند و متخصصان فنی آنها کار پیکربندی و ایمن سازی سیستم های مورد استفاده را به درستی انجام دهند مصونیت در برابر مزاحمت های سایبری افزایش می‌یابد.

1_13
حمله به سایت خبری الحیا
ایگاه خبری اورشلیم پست رژیم صهیونیستی در خبری مدعی شد گروه هکری که خود را ارتش سایبری یمن نامیده‌اند با حمله به پایگاه خبری روزنامه الحیات، این وبگاه را از دسترس خارج کرده‌اند. پایگاه اصلی این وبگاه خبری در لندن قرار دارد.
این پایگاه خبری رژیم صهیونیستی در خبر خود به خبرگزاری سایبربان اشاره‌کرده و آورده است:” خبرگزاری فارس، متعلق به جمهوری اسلامی ایران عکسی از این حمله سایبری قرار داده است که در آن تصویری از سید حسن نصرالله،رهبر حزب‌الله لبنان در آن به نمایش درآمده است. در این عکس مهاجمان تهدید کرده‌اند که ما منتظر شما هستیم و به زودی با تمام سلاح‌های ساخت خودتان به سراغتان خواهیم آمد.”
استناد این خبرگزاری رژیم صهیونیستی به خبرگزاری فارس متعلق به جمهوری اسلامی ایران، البته خالی از منظور نیست و تمامی هدف این رسانه معاند و همسویانش را می‌توان فضا سازی رسانه‌ای علیه کشور و تاثیر‌گذاری در شرایط کنونی و بحرانی منطقه خواند.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا