مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۲۶ام دی ماه

 

سفر دیوید کامرون به واشنگتن

 
به گزارش سایبربان دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس قرار است در سفری دو روزه به آمریکا، نگرانی‌‌های امنیت سایبری و چند مسئله دیگر را با رئیس جمهور آمریکا به بحث بگذارد.قرار است در سفر کامرون به واشنگتن که طی روزهای جمعه و شنبه (۱۶ و ۱۷ ژانویه ۲۰۱۵) انجام خواهد شد، در خصوص مسائل گوناگونی بحث و تبادل نظر شود. از مهمترین مباحث این دیدارها باید به تهدید هکرها و امنیت سایبر، مسئله هسته‌ای ایران، مناقشه روسیه و اوکراین، تروریسم، داعش و حوادث پاریس و همچنین مسائل جهانی اقتصاد اشاره کرد. سفر کامرون به واشنگتن در زمانی انجام می‌شود که کمپین‌های انتخاباتی مجلس عوام انگلیس آغاز شده است. انتخابات مجلس عوام انگلیس در روز ۷ می ۲۰۱۵ انجام خواهد شد.کارون قصد دارد به بهانه نگرانی‌ها در خصوص حوادث تروریستی مشابه حوادث پاریس، نظارت‌ها و جاسوسی‌‌‌های سایبری و الکترونیکی را افزایش دهد. برای تحقق این هدف، نخست وزیر انگلیس روی همکاری‌های هر چه بیشتر سازمانهای جاسوسی انگلیس و آمریکا حساب ویژه‌ای باز کرده است. به همین دلیل امنیت سایبر از موضوعات اصلی گفتگوهای این دو دوست معرفی می‌شود. کامرون پیش‌تر گفته بود اوباما در جمع‌های خودمانی او را Bro صدا می‌زند (Bro خلاصه شده Brother است که در میان دوستان نزدیک رایج است).

ایلان ماسک واقعا نگران هوش مصنوعی است؛ اهدای ۱۰ میلیون دلار برای محافظت از شما در آینده
ایلان ماسک واقعا نگران هوش مصنوعی است؛

به گزارش ورج بی شک آینده کامپیوتر ها در گرو هوش مصنوعی خواهد بود. ایلان ماسک نیز با تمام وجود به این موضوع باور دارد و البته بسیار نگران آن است. پیش از این در مورد نگرانی های ایلان ماسک و گروهی دیگر از دانشمندان، در مورد هوش مصنوعی مطالبی را مطالعه کرده اید. اما به نظر می رسد مدیرعامل تسلا و SpaceX این ماجرا را بسیار جدی گرفته است؛ آینده هوش مصنوعی برای آقای ماسک آنقدر دارای اهمیت است که حتی حاضر شده مبلغ ۱۰ میلیون دلار را برای آن هزینه کند.

به عقیده ایلان ماسک، هوش مصنوعی پتانسیلی دارد که حتی آن را خطرناک تر از بمب اتم می کند. او بر همین اساس تصمیم گرفته تا ۱۰ میلیون دلار را به دانشمندانی اهدا نماید، که تحقیقات آن ها از استفاده صلح آمیز این تکنولوژی در آینده، اطمینان حاصل می کنند.ماسک در این رابطه چنین می گوید:

اینکه هم اکنون تلاش کنیم و از وقوع رخدادی ناخوشایند جلوگیری به عمل آوریم، بسیار بهتر است تا اینکه دست روی دست بگذاریم تا این اتفاق رخ دهد و سپس به فکر عکس العمل نشان دادن به آن باشیم. هوش مصنوعی در صورت استفاده نادرست می تواند خروجی های بسیار خطرناکی داشته باشد. به هیچ وجه مشخص نیست که ما در آینده بتوانیم از این خروجی های خطرناک، جان سالم به در بریم. در واقع اهمیت این موضوع به حدی است که سناریو نابودی نسل بشر را می تواند مطرح کند. وقتی که ریسک ماجرایی تا به این حد جدی است، بهتر است از هم اکنون به فکر جلوگیری آن باشیم.

دانشمندان برای کسب ۱۰ میلیون دلار آقای ماسک، باید از دوشنبه طرح های خود را در این رابطه به مرکز Future of Life ارسال نمایند تا در صورت تایید، هزینه لازم در اختیار آن ها قرار بگیرد.

 

مذاکرات گوگل با بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودروی جهان آغاز شده است

مذاکرات گوگل با بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودروی جهان آغاز شده است

به گزارش ایستنا مدیر ارشد پروژه خودروی بدون راننده گوگل خبر داده که گوگل گفتگوهایی جدی با تولیدکننده‌های خودرو آغاز کرده است. کریس ارمسون می‌گوید که گوگل تا سال ۲۰۲۰ نخستین خودروی بدون راننده خود را به بازار عرضه خواهد کرد.گوگل گفتگوهایی را با تولیدکنندگان قطعات خودرو به منظور عرضه نخستین خودروی بدون راننده به بازار در سال ۲۰۲۰ آغاز کرده است.کریس ارمسون، مدیر ارشد پروژه خودروی بدون راننده گوگل امروز به رویترز گفت که گوگل گفتگوهایی را با کمپانی‌های جنرال موتورز، فورد، تویوتا، دایملر و فولکس‌واگن به منظور تأمین قطعات موردنیاز آغاز کرده است.نمونه اولیه خودروهای بدون راننده گوگل را کمپانی Roush تولید کرده، اما ارمسون می‌گوید که انتظار می‌رود خودروی نهایی ظاهری متفاوت با خودروهای ابتدایی گوگل داشته باشد. وی به رویترز گفت: “پرش رو به جلو و ادعای تولید محصولی بهتر از گذشته، باعث غرور ما خواهد بود.”وی افزوده که هنوز مشخص نیست گوگل خط تولید خودروی بدون راننده اختصاصی خود را راه اندازی خواهد کرد یا قصد دارد تنها به عنوان ارائه‌دهنده خدمات و سیستم‌های نرم افزاری به کمپانی‌های تولیدکننده خودروهای بدون راننده فعالیت داشته باشد.

 

بلکبری : ما باز هک شدیم!
بلکبری ما باز هک شدیم

به گزارش یک پزشک نمی‌توان گفت که کار بلک‌بری به‌طور کامل یکسره شده است، اما معلوم نیست حساب کاربری توییتر این شرکت را چه کسی مدیریت می‌کند. دو روز پیش توئیتی در حساب کاربری این شرکت منتشر شد، توئیتی که شاید منجر به ناامیدی و حتی ناراحتی کاربرانی که هنوز خود را طرفدار این برند می‌دانند، شده باشد. وقتی به این توئیت نگاه می‌کنیم دیدن یک عبارت بسیار اعجاب‌آور است. Via Twitter for iPhone. بله درست حدس زدید. این توئیت توسط یک گوشی آیفون ارسال شده است و این اتفاق در حالی رخ داده است که توییتر اپلیکیشن مخصوص بلک‌بری درست مثل سایر پلتفرم‌ها ارائه داده است.

البته این توئیت بعد از آنکه خبر انتشار آن در رسانه‌ها پیچید بلافاصله حذف شد. شاید به زودی این شرکت توئیت دیگری ارسال کند و بروز چنین اتفاقی را به هک شدن حساب کاربری شرکت مربوط کند. چرا که این اتفاق پیش از این یک بار دیگر هم توسط بلک‌بری رخ داده بود و این شرکت پیام زیر را توئیت کرده بود:

Oh no, we’ve been hacked

 متخصصان پردازش ابری در مایکروسافت بالاترین حقوق را می‌گیرند

متخصصان پردازش ابری در مایکروسافت بالاترین حقوق را می‌گیرند

مهارت‌های مربوط به حوزه خدمات پردازش ابری این روزها بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند. نتایج یک بررسی جدید نشان داده است متخصصانی که در مرکز توسعه سیستم Azure و دیگر راهکارهای پردازش ابری مایکروسافت فعالیت می‌کنند، به نسبت مهارت خود حقوق قابل قبولی می‌گیرند. به گزارش رایورز  مرکز Redmond Mag بررسی گسترده‌ای روی میانگین دستمزد کارمندان مایکروسافت انجام داد و در پایان مشخص شد وضعیت متخصصان حوزه پردازش ابری در غول نرم‌افزاری جهان مناسب است.

“جفری شوارتز”(Jeffrey Schwartz) مدیر این نشریه توضیح داد که متخصصان توسعه Azure مایکروسافت و کارشناسانی که در بخش راهکارهای مربوط به کلان‌‌داده‌ها در این شرکت فعالیت می‌کنند، سال خوبی را پشت‌سر گذاشته‌اند و میانگین دستمزد آنها قابل قبول بوده است.این بررسی نشان داد طی سال ۲۰۱۴ میلادی میانگین دستمزد متخصصان خدمات پردازش ابری در شرکت مایکروسافت حدود نیم درصد افزایش یافته است و البته این در حالی است که دو سال قبل مایکروسافت حقوق کارمندان مربوط به فروشگاه‌های خود را ۳ درصد بیشتر کرده بود.در حالی که خدمات ابری و کلان‌داده‌ها مهم‌ترین اولویت مایکروسافت محسوب می‌شوند، مرکز Redmond Mag اعلام کرده است که متخصصان این دو حوزه بالاترین دستمزدها را در شرکت مایکروسافت دریافت می‌کنند.

 

دستور قضایی فیلترشدن نرم‌افزارهای موبایل لازم‌الاجرا است

دستور قضایی فیلترشدن نرم‌افزارهای موبایل لازم‌الاجرا است
دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به دستور دادستانی مبنی بر فیلترینگ برخی از نرم‌افزارها گفت: این دستور همچنان پابرجاست و دستگاه های مربوطه موظف به اجرای دستورات قضایی صادره هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس جعفری دولت آبادی در خصوص موضوع صدور دستور قضایی مبنی بر فیلترینگ برخی نرم افزارهای ارتباطی گفت دستور دادستانی تهران خطاب به مراجع ذیربط در خصوص فیلتر کردن این قبیل نرم افزارها هم چنان به قوت خود باقی است و دستگاه های مربوطه موظف به اجرای دستورات قضایی صادره می باشند.وی در عین حال افزود اخیرا برخی سایت های خبری مطلبی دایر بر توافق روسای دو قوه قضائیه و مجریه دایر بر مسکوت ماندن موضوع فیلترینگ این نرم افزارها منتشر کرده بودند که این موضوع صحت ندارد.وی بار دیگر به سایت های خبری و رسانه های جمعی تذکر داد که از انتشار اخبار خلاف واقع خودداری نمایند.دادستان تهران هم چنین در خصوص انعکاس اظهارات علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در برخی سایت های خبری دایر بر این که نواری از سخنان رئیس قوه قضائیه در اختیار دارد، اعلام کرد: از آنجایی که دادستانی تهران این موضوع را در دست بررسی و پیگیری دارد از این نماینده مجلس می خواهیم که نوار مذکور را برای بررسی و پیگیری صحت ادعاهای خود به دادستانی تهران تحویل نماید.این در حالی است که اطلاعیه اخیر روابط عمومی قوه قضائیه ادعای علی مطهری را رد کرده است.جعفری دولت آبادی هم چنین اعلام کرد بخشی از پرونده گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی در خصوص سازمان تامین اجتماعی، با صدور کیفرخواست جهت رسیدگی به دادگاه ارسال شده است.

 

آیا سامسونگ مالک بلک‌بری می‌شود؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا