مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۲۳ام فروردین

مرور رسانه های ۲۳ام فروردین:

 

 

LinkedIn-education-company-lynda-com-2

لینکدین دست به خرید ۱٫۵میلیاردی زد

به گزارش وب‏سایت zdnet، شرکت لینکدین از خرید شرکت لیندا دات کام (Lynda.com) به قیمت یک و نیم میلیارد دلار خبر داده است. این معامله بزرگترین خرید شرکت لینکدین تا به امروز محسوب می‏‌شود. شرکت لیندا دات کام که در سال ۱۹۹۵ تاسیس شده است یک درگاه آنلاین اشتراک محور است که اعضا و مشترکان آن می‏‌توانند بر مجموعه‏‌ای از مهارت‏‌های مربوط به کسب و کارها و فناوری‏‌ها تمرکز کنند. این شرکت خدمات ویژه‌‏ای نیز در قالب اشتراک ممتاز به اعضای شرکت‏‌ها، سازمان‏‌ها و نهادهای دولتی ارائه می‌‏کند.

 

 

b39f8153e33309e0156fbcf1e86acb32

از داده‌های خود در مقابل تهدیدات داخلی محافظت کنید

به گزارش ویستا بر طبق اعلام Privacy Rights Clearinghouse، شرکت‌های آمریکایی اطلاعات شخصی بیش از ۵۳ میلیون نفر را در سال ۲۰۰۵ بر ملا کردند. متاسفانه، به نظر نمی‌رسد که احتمال پی‌آمدهای جدی برای رخنه کنندگان داخلی آنها را از افشای اطلاعات خصوصی محافظت شده بر حذر دارد – و یک دلیل خوب این که: آمارها آشکارا نشان می‌دهند که سازمان‌ها برای متوقف ساختن آنها از آمادگی کافی برخوردار نیستند.
هنوز بسیاری از متخصصان امنیت همچنان متکی بر نسل اول و دوم محصولات ITM (مدیریت تهدیدات درونی) هستند. معمولا، اینها به مانیتورینگ کانال‌های ارتباطی عمده از قبیل ایمیل و مرور وب محدود می‌باشند.

 

 

Data breach public site image 2

بزرگترین تهدید برای شرکت ها

مدیران و مشاوران ۱۵ شرکت صنعتی بیان کردند که پس از وقفه در عملیات کسب‌وکار آنها که توسط یک حمله سایبری اتفاق افتاد، بسیار نگران موضوع نقض اطلاعات شخصی هستند.
به گزارش سایبربان کمتر از ۱۰ درصد آنها اظهار داشتند که سرقت اطلاعات تجاری، بزرگ‌ترین تهدید در کسب‌وکارها به‌حساب می‌آید. مطابق این نظرسنجی، با افزایش نقض اطلاعات شخصی، شرکت‌ها نگران از دست دادن آبرو و درآمد خود هستند.در همین زمان، تنها تعداد انگشت‌شماری (۲۷ درصد) از شرکت‌ها اظهار داشتند که آنها یک سیاست بیمه سایبری برای پرداخت بدهی‌های خوددارند.

 

 

0,,18374683_303,00

تهاجم سایبری به لوفت هانزای آلمان

خبرگزاری اشپیگل آلمان، از یک حمله هکری به پایگاه داده‌های مشتریان این شرکت هواپیمایی خبر داد. این شرکت هواپیمایی اعلام کرد که حمله انجام‌شده باعث از دسترس خارج شدن اطلاعات برخی از مشتریان شد، اما خوشبختانه دامنه آن وسیع نبوده و اطلاعات دیگر مشتریان تحت تأثیر قرار نگرفته است. هویت هکرها مشخص نشده است و گروه یا فرد خاصی نیز مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. این چندمین خبر تهاجم سایبری به صنعت هوانوردی در دنیاست که طی چند روز اخیر منتشر می‌شود.

 

 

images_21

تقویت سایبری نیروی هوایی آمریکا

به گزارش سایبربان نیروی هوایی آمریکا مشغول بررسی این موضوع است که چگونه هکرها می‌توانند با کشف آسیب‌پذیری‌ها و حفره‌های امنیتی، نتایج فاجعه باری را به وجود بیاورند.
ژنرال بیل بندر (Bill Bender) یکی از افسران ارشد اطلاعات نیروی هوایی آمریکا می‌گوید:”اگر ما به پنج هسته اصلی مأموریت‌های نیروی هوایی آمریکا نگاه کنیم، باید در پی یافتن جوابی برای این سؤال باشیم که ما چگونه می‌توانیم در فضای رقابت سایبری امروزی، به فعالیت‌های خودمان به صورت امن ادامه دهیم؟ فعالیت‌های اصلی نیروی هوایی شامل فرماندهی و کنترل عملیات، حرکت در مسیر رشد سریع و توسعه جهانی، مدیریت حملات در مقیاس جهانی، نظارت و بازرسی و برتری در حوزه هوا و فضا است و نکته مهم این است که ما نمی‌دانیم در کدام نقطه دارای آسیب‌پذیری هستیم. ما باید این نکات را شناسایی کنیم.”

 

 

13940123000102_PhotoA

حساب کاربری «العالم» روی «توئیتر» هک شد

به گزارش فارس پایگاه خبری شبکه «العالم» از هک شدن حساب کاربری‌اش در شبکه اجتماعی «توئیتر» و انتشار خبر کذب شهادت رهبر «انصارالله» یمن خبر داد.

مسئولان العالم تاکید کردند که تلاش برای بازگرداندن حساب کاربری این شبکه روی توییتر به حالت عادی، ادامه دارد.

هکرها با دسترسی به حساب کاربری توییتر العالم ، خبر کذبی در باره شهادت عبد الملک الحوثی رهبر انصارالله روی این صفحه قرار دادند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا