مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۲۳ام بهمن

 

حفره امنیتی ۱۵ ساله مایکروسافت

 حفره امنیتی 15 ساله مایکروسافت

به گزارش سایبربان مایکروسافت یکی از مهم‌ترین آسیب‌پذیری‌های خود را که ۱۵ سال توسط هکرها سوءاستفاده می‌شد،  بالاخره وصله کرد. این آسیب‌پذیری JasBug نام دارد و تمامی نسخه‌های ویندوز را تحت تأثیر خود قرار داده است.آسیب‌پذیری JasBug، یک حفره امنیتی در مبانی طراحی ویندوز است که برای مایکروسافت بیش از ۱۲ ماه طول کشید تا آن را وصله کند. اگرچه مایکروسافت هنوز برای نسخه سرور ۲۰۰۳ هنوز وصله‌ای را منتشر نکرده است.این آسیب‌پذیری با کد CVE-2015-0008 شناخته می‌شود و به هکر اجازه می‌دهد تا به ویندوز متصل به دامین نفوذ کند و اعمال مخرب خود ازجمله به دست آوردن اطلاعات، پاک کردن و یا ساختن حساب کاربری جدید را انجام دهد.البته کاربران خانگی تحت تأثیر این آسیب‌پذیری نیستند زیرا معمولاً کاربران خانگی به دامین متصل نیستند. بااین‌حال تمام کسانی که به نحوی به اکتیو دایرکتوری سروکار دارند، در معرض این آسیب‌پذیری هستند.

نسخه‌های تحت تأثیر:

Windows Vista

Windows 7

Windows 8

Windows RT

Windows 8.1

Windows RT 8.1

Windows Server 2003

Windows Server 2008

Windows Server 2008 R2

Windows Server 2012

Windows Server 2012 R2

 

سفر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به هند

سفر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به هند
به گزارش سایبربان و به گفته یکی از مقامات ارشد وزارت جنگ رژیم صهیونیستی، موشه یعلون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی راهی هند می‌شود تا با مقامات هندی دیدار کند. این سفر در راستای تقویت همکاری‌های مشترک دهلی نو و تل آویو انجام خواهد شد.  هند در راستای تقویت روابط با رژیم صهیونیستی در زمینه‌هایی مثل آب و کشاورزی، صنایع نظامی و امنیت سایبری اقدام نموده‌است و قرار است در دیدار پیش رو در مورد این مباحث، بحث و تبادل نظر شود. سامانه دفاع موشکی باراک، یکی از تجهیزاتی است که توسط رژیم صهیونیستی در اختیار مقامات هندی قرار گرفته است.در سپتامبر ۲۰۱۴، در دیداری که بین نتانیاهو و نارندرا مودی صورت گرفت، دو طرف بر تقویت همکاری‌ها در زمینه های مختلف از جمله، امنیت سایبر تاکید کردند.سابقه همکاری‌های امنیت سایبری هند و رژیم صهیونیستی، سابقه‌ای طولانی نیست و قدمت چندانی ندارد. هند خود را یکی از کشورهای قربانی حملات سایبری معرفی می‌کند و در همین رابطه تصمیم به تقویت همکاری‌های سایبری با رژیم صهیونیستی گرفته است. مقامات هندی عنوان می‌کنند که آنها نیاز به تجهیزات اسرائیلی برای دفاع از شبکه‌ها و زیرساخت‌های کشورشان دارند. هندی‌ها، چین و پاکستان را دو مرکز اصلی ساماندهی حملات هکری بر علیه کشورشان می‌دانند و خواستار همکاری اسرائیل در زمینه مقابله با آنها هستند.

۵ تکنولوژی ۲۰۱۵ آینده را تغییر می‌دهند/ روباتهای باهوش می‌آیند

 

به گزارش مهر، هر ساله تکنولوژی های متنوع و بسیاری عرضه می شوند تا راهگشای محققان برای نجات جان انسان ها یا تسهیل زندگی باشند. اما برخی از این تکنولوژی ها بیش از سایرین اهمیت دارند زیرا می توانند همانند پایه ای برای تغییرات شگرف و بزرگ آینده استفاده شوند. برای سال جاری یعنی ۲۰۱۵ میلادی از ۵ تکنولوژی مهم یاد کرده اند که می توانند تحول عظیمی را در فناوری سال های آینده ایجاد کنند.

* ورود Big Data

شاید به کرات نام   “Big Data” را شنیده باشید اما از چگونگی آن اطلاعات چندانی نداشته باشید. استفاده از فناوری بیگ دیتا در سال ۲۰۱۵ میلادی به اوج خود خواهد رسید و سهم عظیمی را نیز به خود اختصاص خواهد داد.

0

بیگ دیتا حجم عظیمی از داده ها را به خود اختصاص می دهد و این داده ها به اندازه ای بزرگ و حجیم هستند که با ابزارها و وسایل سنتی قابل مدیریت نیستند. این داده ها از آنجایی با اهمیت می شوند که با کمک آنها می توان به تحلیل بهتر و دقیق تر پرداخته و در علوم مختلفی از جمله پزشکی، مهندسی، بیوتکنولوژی، نانو و … از آنها بهره برد. این داده ها روند رو به رشدی به خود گرفته اند زیرا اطلاعات از مجموعه های بزرگ و متفاوتی مانند حسگرها، دوربین ها، اسمارت فون ها و …. جمع آوری شده اند.

* هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یکی دیگر از فناوری های است که در سال های اخیر توجهات بسیاری را به خود اختصاص داده و پیش بینی می شود هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۵ میلادی تا جایی پیشرفت کند که پایه و اساس موفقیت این علم درسال های آتی را پایه ریزی کند. اما همواره نگرانی هایی در رابطه با فناوری “هوش مصنوعی” وجود داشته زیرا روزی فرا خواهد رسید که روبات ها با کمک این تکنولوژی جایگزین انسان ها می شوند.

0

با ورود بیش از پیش این فناوری شاهد تغییرات چشمگیری در نرم افزارهای گوگل، ناسا، مایکروسافت یا حتی روبات ها خواهیم بود. هوش مصنوعی به سیستم هایی گفته می شود که می توانند واکنش هایی مشابه رفتارهای انسانی مانند درک، استدلال، پاسخ به یادگیری یا توانایی کسب دانش را داشته باشند.

* همکار شدن با روبات ها

در سال جاری باید مراقب باشید و صندلی هایتان را محکم نگه دارید زیرا احتمال جایگزینی شما با یک روبات وجود دارد! شاید روزی این جمله تنها یک جمله شعاری بود اما اکنون روزی فرا رسیده که می توان گفت این جمله نه یک شعار و ایده آل بلکه در حال تبدیل شدن به یک حقیقت است. روبات ها در سال ۲۰۱۴ میلادی در رستوران ها، فروشگاه های بزرگ، نگهبانی ساختمان ها، هم بازی شدن با کودکان و …. ظاهر شده بودند اما سال ۲۰۱۵ می تواند سالی برای ورود به جهان روبات ها باشد و در این سال روبات های متفاوتی که از هوش مصنوعی برخوردار هستند، متولد می شوند و تبدیل به جایگزینی برای انسان ها می شوند.

0

* ورود نانوتکنولوژی به علم پزشکی

در سال ۲۰۱۴ میلادی، شاهد وقوع اتفاقات مختلفی از جمله استفاده از نانوتکنولوژی برای هدف قرار دادن سلول های سرطانی یا سلول های بیمار بودیم یا استفاده از سنسورها برای درمان بیماران دیابتی و .. تنها بخشی از پیشرفت هایی بود که در سال ۲۰۱۴ میلادی حاصل شد. اما پیشرفت در عرصه نانوتکنولوژی و ورود مواد و وسایل هوشمند به قدری پیشرفت خواهد کرد که با کمک این تکنولوژی جدید قادر به درمان یا پیشگیری از بسیاری از بیماری ها خواهیم بود.

0

* صفحه نمایش های انعطاف پذیر

در سال  گذشته، کمپانی های مختلفی به ساخت و عرضه محصولاتی با صفحه نمایش های انعطاف پذیر روی آوردند که تحول عظیمی در این عرصه محسوب می شود. برخی از این صفحه نمایش ها تا ۴۵ درجه نیز خم شده و در محصولات مختلفی مانند تلویزیون، مانیتورها، موبایل، اسمارت فون ها و … دیده می شوند. محصولات جدید به نسبت محصولات سابق سبک تر بوده و از وزن کمتری نیز برخوردارند.

0

علت قابلیت انعطاف پذیری را می توان در ماده ای به نام «گرافن» دانست. گرافن ماده ایست منحصر به فرد برای دستگاه های الکترونیکی که تحرک الکترون‌های آن یکصد برابر سیلیکون است و همچنین هدایت کننده خوبی برای حرارت است. این ماده از فولاد مقاوم‌ تر بوده و به دلیل انعطاف پذیری می تواند در صفحه نمایشگرهای منعطف استفاده شود. پیش بینی می شود استفاده از صفحات نمایش انعطاف پذیر در بیشتر محصولات سال های آینده مانند گجت های پوشیدنی، اسمارت فون ها و … کاربرد چشمگیری داشته باشند.

 

ونگ فراتر از وایبر

ونگ فراتر از  وایبر

به گزارش ایتنا“ونگ” یک نام ایرانی است، و با اینکه برای نامگذاری یک نرم‌افزار ایرانی استفاده شده، اما “صدایی جهانی” خواهد داشت. امروزه کاربران اینترنتی از شبکه‌ها و نرم‌افزارهای اجتماعی، استفاده فراوانی می‌کنند، بگونه‌ای که بسیاری از نیازها و ارتباطات آنها از این طریق انجام می‌گردد. شبکه های معروف فعلی مانند وایبر و لاین و واتس‌اپ و… همگی خارجی و غالبا مشابه هم هستند. بزودی نرم‌افزار جدیدی ارائه خواهد شد که تمامی مشخصات نرم‌افزارهای اجتماعی رایج را داشته و با ارائه ویژگی‌هایی اختصاصی، توانایی رقابت با نمونه‌های موجود را دارد. این نرم‌افزار که “ونگ” نام دارد، بزودی به بازار کشور عرضه خواهد شد.

پولت را ایمیل کن

google walent

به گزارش ایستنا گوگل قصد دارد با ایجاد زمینه برای انتقال آنلاین پول،‌ به کاربرانش امکان دهد بدهی‌های خود را از طریق سرویس جی‌میل به یکدیگر بپردازند.براساس گزارش BBC، این سرویس جدید جی‌میل گوگل طی چند هفته آینده برای تمامی کاربران بالای ۱۸ سال در بریتانیا فعال خواهد‌شد.کاربران برای استفاده از این سرویس باید روی علامت پوند که به زودی در صفحه‌های ایمیل کاربران نمایان خواهد‌شد، کلیک کرده و سپس مقدار پولی که قصد انتقال آن را دارند،‌مشخص کنند و در نهایت روی کلید ارسال کلیک کنند.گوگل فعال‌سازی این سرویس را در خبری رسمی بر روی وبلاگش اعلام کرد. براساس این خبر، استفاده از این سرویس رایگان است و کاربران بریتانیایی جی‌میل می‌توانند در نهایت سرعت و امنیت در سرتاسر بریتانیا برای دوستان و اقوام خود پول ارسال کنند. کاربران همچنین می‌توانند از طریق جی‌میل از دیگران درخواست پول کنند. زمانی که کاربری از این طریق برای اولین بار پول دریافت می‌کند، باید با ایجاد کیف‌پولی به نام Google Wallet Balance و ایجاد ارتباط میان این کیف پول و کارتهای اعتباری و بانکی‌اش، مالکیت آن را به نام خود اعلام کند. پس از آن کاربر می‌تواند از این پول برای خرید در گوگل‌پلی استفاده کرده و یا آن را در کیف پول خود نگه‌دارد و یا حتی با سرعت آن را به حساب بانکی‌‌اش انتقال دهد.

راه‌اندازی یک موتور جستجوگر جدید ملی در آینده‌ای نزدیک

1

وزیر ارتباطات از راه‌اندازی یک موتور جستجوگر ملی و پس از یوم‌الله ۲۲ بهمن خبر داد.  محمود واعظی وزیر ارتباطات صبح دیروز (چهارشنبه) در راهپیمایی در جمع راهپیمایان ایرانی در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی یک موتور جستجوگر جدید ملی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 

بشتابید و از گوگل جایزه بگیرید

بشتابید و از گوگل جایزه بگیرید

به گزارش تریبون امپایر استیت گوگل تصمیم گرفته به مناسبت دوازدهمین سالگرد «روز امنیت اینترنت» جایزه بدهد. این جایزه عبارتست از دو گیگا بایت ذخیرۀ مجانی در گوگل درایو برای کسانی است که حساب‌های خود را در عرض این هفته (یعنی از ۱۰ تا ۱۷ فوریه یا از ۲۱ تا ۲۸ بهمن) چک امنیتی می‌کنند. کافی است یک چک امنیتی که دو دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد انجام دهید و تا آخر ماه فوریه، این دو گیگ به درایوتان اضافه شود. چک امنیتی هم ساده است اینجا کلیک کنید و گوگل به ترتیب از مراحل مختلف چک امنیتی را می‌گذراند که از جمله شامل تائید دو مرحله‌ای و بازبینی آخرین دسترسی‌ها به حسابتان است و چند دقیقه هم بیشتر طول نمی‌کشد. گوگل یکی از ده‌ها هزار سازمان در سراسر جهان است که در فعالیت‌های سالگروز امنیت اینترنتی شرکت کرده‌اند.

معرفی ابزاری رایگان برای حفظ امنیت آنلاین

معرفی ابزاری رایگان برای حفظ امنیت آنلاین

به گزارش crowdstrike یکی از بهترین ابزار‌ها برای اینکه بیشتر اطمینان حاصل کنید که بدافزاری روی سیستم شما در حال رد و بدل کردن اطلاعات در اینترنت است یا نه، استفاده از بازارهای رایگانی است که شرکت‌های مشهور و معتبر طراحی کرده‌اند.ابزار CrowdInspect یکی از این ابزار‌ها است که برای سیستم عامل ویندوز طراحی شده است و هدفش این است که اگر بدافزاری روی سیستم شما وجود دارد و در حال رد و بدل کردن اطلاعات از طریق اینترنت است، به شما هشدار بدهد. اطلاعاتی که این ابزار در اختیار شما می‌گذارد از منابع مشهوری همچون ویروس توتال، WOT و Malware Hash Registry گرفته و در اختیار گذاشته می‌شود. خوشبختانه سرعت این ابزار بالا است و می‌توانید‌‌ همان جا اگر بدافزاری وجود دارد آن را از دسترسی به اینترنت محروم کنید.با استفاده از این ابزار، در ستون‌های مختلف آن می‌توان نتایج تحلیل‌های منابع مشهوری که گفته شد را دید. علامت‌های رنگی مانند رنگ‌های خاکستری، سبز و قرمز نشانگر خطرناک یا سالم بودن یک پروسه هستند. واضح است که اگر در برابر پروسه‌ای رنگ قرمز دیده می‌شود باید نسبت به آن حساس بود.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا