مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۲۰ام اردیبهشت

 

 

Porsche-911-Police-Car-0

آسیب پذیری در سیستم پلیس ۹۱۱

به گزارش سایبربان وزارت امنیت داخلی آمریکا (DHS) اظهار داشت که مراکز تماس کشور آمریکا به حملات سایبری آسیب‌پذیر هستند، این حملات به‌صورت حملات منع سرویس (DoS) انجام می‌شوند و می‌توانند کد ۹۱۱ این مراکز را از کار بیاندازند. حملات منع سرویس نوعی از حملات هستند که خارج شدن ماشین و منابع شبکه از دسترس کاربران مجازش را در پی دارد.به گفته مقامات اجرای قانون آمریکا و نمایندگان آنها در واشنگتن، این آسیب‌پذیری، کد ۹۱۱ اپراتور آمریکا را تهدید کرده است.

 

 

 

 

Cyber-theft

تماس ۳٫۸میلیون دلاری

به گزارش سایبربان مدیریت مجموعه شرکت‌های منطقه‌ای آلاسکا در آمریکا در تلاش است تا ۳٫۸ میلیون دلاری را که از آنها سرقت شده و به حسابی در هنگ‌کنگ واریز شده است، از روش‌های قانونی بازیابی کنند و به این مجموعه برگردانند. مقامات دولتی این منطقه ادعا می‌کنند که این میزان پول در طی یک حمله سایبری از آنها به سرقت رفته است.
آنها می‌گویند که در طی این حمله، تعدادی از شرکت‌ها مورد یک حمله موفقیت‌آمیز سایبری قرار گرفتند و احتمال دارد که این حمله از یک کشور آسیایی و یا اروپای شرقی سازمان دهی شده باشد.

 

 

 

DGSE

افزایش توان سایبری فرانسه

به گزارش سایبربان به دنبال افزایش توانایی‌های کشورهای مختلف در عرصه حملات سایبری سازمان‌های اطلاعاتی فرانسه، در رأس آنها اداره کل امنیت خارجی فرانسه (General Directorate for External Security) در حال تلاش برای افزایش قدرت سایبری این کشور است.
اداره کل امنیت خارجی فرانسه (DGSE) سازمان اطلاعات خارجی فرانسه است، درواقع این سازمان مهم‌ترین سازمان اطلاعاتی فرانسه است. اداره کل امنیت خارجی فرانسه همانند دیگر سازمان‌های اطلاعاتی فرانسه زیر نظر وزارت دفاع فرانسه فعالیت می‌کند.
بر اساس اطلاعات منتشرشده از اسناد بودجه سالانه فرانسه، اداره اطلاعات نظامی فرانسه (DRM) به‌عنوان بخشی از توسعه و افزایش توانایی‌های سایبری این کشور در حال تلاش برای ساخت یک مرکز ذخیره داده است.
سازمان DRM یک سازمان اطلاعاتی فرانسوی است که وظیفه‌اش جمع‌آوری و متمرکز کردن اطلاعات برای نیروهای مسلح فرانسه و وزارت دفاع فرانسه است.

 

 

13930515000374_PhotoA

برنامه‌ای که با سلفی گرفتن از خواب بیدارتان می‌کند

اگر برخاستن از خواب در صبح زود برای رفتن به سرکار برایتان دشوار است می توانید برنامه همراه تازه ای به نام Snap Me Up را بر روی گوشی خود نصب کنید و از این مشکل خلاص شوید.

به گزارش  مشبل، زمانی که زنگ این برنامه به صدا درمی آید، به هیچ شیوه ای نخواهید توانست آن را قطع کنید، مگر اینکه از خودتان یک عکس سلفی بگیرید!

طراحان این برنامه می گویند با توجه به اینکه سلفی گرفتن مستلزم هشیاری و برخواستن از خواب است، بعید است که فرد مورد نظر بعد از این کار دوباره به رختخواب بازگردد.

13930325000571_PhotoA

۹۱ درصد ویدیوهای تبلیغاتی در سایت یوتیوب است

بر اساس بررسی های به عمل آمده توسط گوگل در حالی که ۹۱ درصد از ویدیوهای تبلیغاتی در سایت یوتیوب دیده می شوند این رقم در مورد دیگر سایت ها تنها ۵۴ درصد است.

به گزارش  وریتی، این بدان معناست که اگر تبلیغات ویدیویی بر روی سایتی به غیر از یوتیوب میزبانی شوند شانس دیده شدن آنها به نصف کاهش می یابد.

گوگل با تحلیل داده‌های پلاتفورم های عمده نمایش تبلیغات ویدیویی در ماه آوریل به این نتایج دست یافته است. بر این اساس ۷۶ درصد از آگهی‌های دیده نشده در زبانه پیش زمینه اجرا شده و باقی مانده آنها هم در مدت دو ثانیه توسط کاربر از معرض دید کنار رفته اند و این کار معمولا با حرکت دادن پنجره مرورگر به سمت پایین رخ داده است.

nextgov-medium

سرقت اطلاعات ۷۰میلیون آمریکایی

بر اساس یک گزارش تازه منتشرشده توسط مجله آمریکایی Consumer Reports در مورد حملات سایبری در آمریکا، بیش از ۷۰ میلیون آمریکایی گزارش داده‌اند که اطلاعات خصوصی آنها در سال ۲۰۱۴ مورد حملات سایبری قرارگرفته است.بر اساس  گزارش سایبربان ، به نظر می‌رسد که این تعداد قربانی به‌اندازه‌ای نبوده است که قربانیان را مجاب کند که رفتار خود را در فضای سایبری تغییر دهند. به‌طوری‌که نیمی از این قربانیان برای تغییر رفتار خود هیچ‌گونه اقدامی نکرده‌اند.
در گزارش منتشرشده توسط مجله آمریکایی Consumer Reports، بیان‌شده است که نسبت به سال ۲۰۱۳، بیست‌وهشت درصد رشد در حملات سایبری در کشور آمریکا وجود داشته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا