مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۱۹ ام فروردین

 

 

 

facebook7b14d19439dc7f4a7ad5499c1fa7f92f_M

 

مرور رسانه های ۱۹ ام فروردین:

شکایت از فیس‌بوک در مورد نرم‌افزار شناسایی چهره کاربران

به گزارش فارس یکی از کاربران فیس بوک در ایالت ایلینویز آمریکا مدعی شده که فیس بوک قوانین این ایالت را از طریق جمع آوری داده‌های بیومتریک مورد استفاده در بخش پیشنهاد برچسب های خود نقض کرده است. به اعتقاد این کاربر فیس بوک به طور مخفیانه بزرگترین پایگاه داده حاوی اطلاعات بیومتریک شخصی کاربرانش را طراحی و ایجاد کرده است.

 

 

turkish_flag_facebook

ممنوعیت شبکه‌های اجتماعی در ترکیه در حال لغو است

در پی رعایت دستور دادگاه ترکیه از سوی شبکه‌های اجتماعی فیس بوک و توییتر، دسترسی به این دو شبکه در ترکیه از نو آغاز شده است.به گزارش بی بی سی دولت ترکیه پیش از محدود کردن شبکه‌های اجتماعی تلاش کرد مانع انتشار تصاویر این گروگانگیری در روزنامه‌های کشور شود.

 

 

pixel-block-chrome

چگونه در جیمیل ردیابی نشویم؟
به گزارش سینت بسیاری از شرکت‌ها و شاید افراد از ردیاب‌ها استفاده می‌کنند تا بدانند آیا شما ایمیل آن‌ها را باز کرده‌اید یا نه. یکی از روش‌های آن‌ها این است که عکسی را در ایمیل قرار می‌دهند که می‌توان از طریق آن ردیابی را انجام داد (اینکه آیا آن عکس روی سیستم شما لود شده است یا نه).افزونه PixelBlock را در کروم دانلود و نصب کنید. هر زمانی که شما ایمیلی را باز کنید که می‌خواهد شما را ردیابی کند، یک آیکون قرمز رنگ در سمت راست نام فرستنده دیده می‌شود.

 

 

Bitglass_Logo_300px_Transparent

نفوذ یک شرکت امنیتی به دنیای زیرزمینی هکرهای کارت‌های اعتباری

شرکت امنیتی BitGlass با ارسال مجموعه‌ای از اطلاعات کارت های اعتباری و شماره‌های تامین اجتماعی در فضای مجازی تلاش کرد نحوه استفاده هکرها از این اطلاعات را بررسی کند.

به گزارش گیزمودو در جریان این بررسی داده‌های جعلی منتقل شده به فضای مجازی علامت گذاری شدند تا با هر بار کلیک بر روی آنها کارشناسان امنیتی از موضوع مطلع شوند.

محققان امنیتی ابتدا این فایل‌های اکسل را در سایت‌های کمتر شناخته شده و برخی سایت‌های مشهور هکری آپلود کردند و سپس منتظر واکنش هکرها ماندند. این داده‌ها برای مدت حدود یک هفته جابجا نشده و چندان مورد توجه قرار نگرفتند، اما به محض اینکه توسط یک کاربر برداشته شدند به سرعت سفر خود به سراسر جهان را آغاز کردند.

 

 

 

واعظی

فاز سوم فیلترینگ هوشمند

محمود واعظی:  فاز نخست فیلترینگ هوشمند روی شبکه اجتماعی اینستاگرام انجام شد و در فاز دوم که از نیمه اسفندماه آغاز شده، این سیستم روی شبکه های اجتماعی اجرا نمی شود، بلکه «زیرساخت ها» را مورد هدف و بررسی قرار داده ایم و در مرحله سوم که از دوماه دیگر آغاز می شود، به گزارش ایستنا «کل شبکه اینترنت» تحت اجرای فیلترینگ هوشمند قرار می گیرد.

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا