مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۱۷ام آذر ماه

 

جنگ گوگل با دزدان دریایی خلیج!

 

1

به گزارش torrentfreak در راستای سیاست رسمی گوگل برای مقابله با نرم‌افزارها و برنامه‌هایی که به طور غیرقانونی کپی و یا تولید شده‌اند، گوگل تقریبا همه اپلیکیشن‌هایی را که به نحوی به وب‌سایت موسوم به دزدان دریایی خلیج Pirate Bay مرتبط بودند از فروشگاه گوگل پلی حذف کرد.سیاست برخورد با کپی غیر قانونی برنامه‌ها مدت زیادی است در دستور کار گوگل قرار گرفته است. می‌دانیم که هفته گذشته موتور جستجوی گوگل دسترسی به وب‌سایت‌های Pirate را بسیار دشوار کرد و اکنون در تازه‌ترین مرحله اجرای این سیاست، گوگل به برنامه نویسان و توسعه دهنده‌گان اپلیکیشن‌ها برای رعایت مفاد قانون کپی رایت هشدار داده است و خود نیز برخی برنامه‌هایی که متهم به نقض این قانون هستند را از فروشگاه گوگل پلی حذف و از دسترس خارج کرد.وب‌سایت موسوم به دزدان دریایی خلیج Pirate Bay سرویسی است که دسترسی به فایل‌ها، برنامه‌ها و لینک‌های مجانی را می‌دهد که عموما به طور غیرقانونی و با نقض قانون کپی رایت تکثیر و کپی شده‌اند. اکنون گوگل چند اپلیکیشن مرتبط با این وب‌سایت را به طور کامل از فروشگاه گوگل پلی حذف کرده است تا به مبارزه خود با کپی غیر قانونی محتوا در دنیای آن‌لاین وجه تازه‌ای ببخشد.

نسخه جدید Skype7 پاسخگوی شکایات کاربران

1

Skype روز جمعه جدیدترین به روزرسانی را برای سیستم‌عامل ویندوز به بازار عرضه کرد. این سایت در ماه اکتبر از ورژن ۷ برای ویندوز و همچنین یک نسخه جدید برای Mac پرده برداری کرده بود. به گزارش ITWorld، در نسخه جدید Skype7 تغییراتی در بخش چت (Chat) اعمال شده و آیکون emotion یا همان حالت‌های چهره (مثل خنده، غم، گریه و…) در صفحه چت بزرگ‌تر نشان داده شده‌اند. مایکروسافت اعلام کرده که بنا بر بازخوردهایی که از کاربران دریافت کرده تغییراتی در شکل ظاهری ورژن جدید Skype داده است. یکی از ویژگی‌های اسکایپ ۷ امکان لمسی آن است. شما اگر مانیتور لمسی دارید، می‌توانید با استفاده از ورژن جدید Skype به صورت لمسی استفاده کنید. کی دیگر از ویژگی‌های Skype7 مختص صاحبان و مدیران شرکت‌ها است. کمپانی Skype با همکاری شرکت Lync امکانی را به کاربران داده‌اند تا به صورت همزمان بتوانند از دو سرویس استفاده کرده و ارتباط برقرار کنند؛ یعنی از Skype بتوانند به Lync متصل شده یا بالعکس که مایکروسافت تاکید کرده، تلاش‌ها بسیاری شده تا این هماهنگی نرم‌افزاری بین دو شرکت برقرار شود. همینطور تاکید شده که در برقراری ارتباط بین Skype و Lync از پروتوکل‌های امن TLS و SRTP استفاده می‌شود که امکان استفاده ویدئو H.264 را ممکن می‌سازد؛ همچنین فراهم شدن امکان استفاده از سیستم صدای Silk Codec که در Lync به کار می‌رود.

 

جای کدام گجت یا اختراع در بازار تکنولوژی خالی است؟

1

اگر از شما بپرسند جای کدام گجت یا چه تکنولوژی‌ای را در زندگی روزمره خالی می‌بینید، چه جوابی می‌دهید؟ این سوالی است که از برخی کاربران شده است .
به گزارش nouvelobs نشریه نیویورک تایمز در ضمیمه آخر هفته خود بخشی را به تکنولوژی روز اختصاص داده و در این زمینه سوالاتی از کاربران پرسیده است. برای این سوال البته یکی دو نفر از افراد مشهور دنیای هنر را انتخاب کرده است. این نشریه برای این سوال که کاربران کمبود کدام گجت را احساس می‌کنند و دوست دارند به بازار بیاید «زا‌ها حدید» آرشیتکت معروف و صاحب یکی از استودیوهای مشهور معماری جهان را انتخاب کرده است. هرچند پاسخ مورد انتظار از سوی او احتمالا آیفون ۱۲ یا مثلا رباتی بود که هم بدود، هم آشپزی و کارهای خانه را به جای او انجام دهد اما پاسخی که از زا‌ها حدید شنیده شد از این‌ها جالب‌تر بود: ‌ «یک بخش دیگر از مجموعه جنگ ستارگان»
وی گفته که گجت ایده آل او ابزاری است که بتواند اشعه‌های نامرئی‌ای منتشر کند و وقتی افراد آن اشعه را کشف کنند، احساس کنند که بخشی از انسانیت هستند، بخشی از خداوند. وی همچنین در توضیح این آرزو به جمله‌ای از مارتین لوترکینگ اشاره کرده که «ما باید بیاموزیم با هم زندگی کنیم مثل برادر و با هم بمیریم، همچون دیوانگان» و در ادامه توضیح داده که «می‌توان به این جمله خندید اما می‌توانیم هم از خودمان سوال کنیم چطور می‌شود چنین اشعه نامرئی‌ای همه ما را به هم مرتبط کند. این چیزی بود که دزموند توتو، برنده نوبل صلح و از رهبران جنبش ضدآپارتاید هم می‌خواست بگوید». و در پاسخ به این سوال یک طراح مشهور سوئیسی به نام ایو برهار چنین گفته: «امکانی برای اتصال دائم به دنیای مجازی.» به گفته وی هرچند نمی‌توان به طور دائم از مردم برید و با آن‌ها رابطه مستقیم نداشت، اما کاش بشود یک ارتباط بی‌وقفه با دنیای مجازی در آینده نزدیک داشت. این طراح مشهور معتقد است که دنیای آینده به یک رابطه مستقیم و بی‌واسطه با دنیای مجازی احتیاج دارد.

گوگل محکوم به پس دادن پول به مشتریانش شد

1

شرکت گوگل شروع به برقراری ارتباط با کاربرانی کرده که از play store استفاده می‌کنند و به احتمال زیاد میلیون‌ها دلار بابت تصمیم کمیسیون تجارت آمریکا به مشتریانش پس بدهد.این کمیسیون FTC روز جمعه اعلام کرد که براساس تصمیمی که علیه گوگل گرفته شده، این شرکت باید در حدود ۱۹میلیون دلار به مشتریانش بازگراند.به گزارش ITnews، در ماه سپتامبر شکایتی علیه گوگل مطرح شد و کمیسیون تجارت آمریکا در پی شکایت‌های مختلف کاربران، گوگل را متهم کرد که به کودکان و بچه‌ها اجازه خرید از play store را داده است بدون اینکه از اولیاءشان کسب اجازه کنند.کمیسیون تجارت آمریکا، شرکت گوگل را مسئول دانسته و این شرکت را متعهد به برگشت خریدهای کودکان کرده است. گوگل باید با مشتریانش تا پایان ماه دسامبر جاری تماس گرفته و با آنها را تسویه کند.هر چند شکایت مطرح شده علیه گوگل از ۲۰۱۱به بعد است اما بنا بر تصمیم FTC هیچ گونه محدودیت زمانی برای مشتریان در نظر گرفته نشده و اگر قبل از این تاریخ هم موردی از خرید اینترنتی در play store وجود داشته باشد، گوگل باید پول‌ها را پس بدهد.

معرفی VeraCrypt برای قفل کردن فایل‌ها در ویندوز

1

به گزارش How-To Geek برنامه TrueCrypt یکی از بهترین نرم افزار‌ها برای قفل کردن فایل‌ها در ویندوز به شمار می‌رفت. اما متاسفانه چند ماه پیش ناگهان خدمات خود را قطع کرد. پس از قطع خدمات برنامه محبوب تروکریپت که بسیاری را شگفت زده کرد، برنامه‌های زیادی برای جایگزینی آن معرفی شده‌اند تا کاربران بتوانند فایل‌ها و فولدرهای مختلف خود را قفل کنند و از آن‌ها محافظت کنند. برنامه جایگزینی را در این مطلب برای شما در نظر گرفتیم:

پیش از هرچیز بد نیست بدانید که اگر از کاربران تروکریپت بودید، نسخه TrueCrypt 7.1a هم چنان قابل اتکا است و از آنجا که تروکریپت پروژه‌ای اوپن سورس بود، دیگران می‌توانند آن را ادامه دهند. فقط مراقب باشید که آن را از مکانی امن دانلود کنید. برنامه VeraCrypt بر پایه تروکریپت ساخته شده است. سازنده این برنامه ادعا می‌کند که تمام مشکلات و نقاط ضعف امنیتی و کارکردی تروکریپت را که تا کنون پیدا کرده، برطرف کرده است.باید بدانید که ورا کریپت نمی‌تواند فولدرهایی که با تروکریپت قفل شده‌اند را باز کند. برای استفاده از آن باید ابتدا قفل فایل‌ها را باز کرده و سپس با وراکریپت دوباره رمزگذاری کنید.یکی از روش‌های شکستن هر قفلی امتحان کردن احتمال‌های مختلف است. اگر این کار را در تعداد دفعات زیاد و با سرعت انجام دهند، به آن حمله brute-force می‌گویند. وراکریپت در برابر این نوع حملات مقاوم‌تر است اما اگر پسوردی که به کار برده‌اید ضعیف باشد، این برنامه کمکی به شما نمی‌کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا