مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۱۲ دی ماه

1

سی نت: اگر سرعت اینترنت‌تان به طور غیرمعمول کم می‌شود یا به برنامه خاصی مشکوک هستید، بهتر است ترافیک اینترنت‌تان را چک کنید و ببینید چه برنامه‌هایی به اینترنت وصل هستند و آن‌هایی که نباید وصل باشند یا سرعت را کاهش می‌دهند، اتصال‌شان را قطع کنید. بهتر است هر از گاهی این کار را انجام دهید تا از سوء استفاده‌های احتمالی جلوگیری کنید.

2

اس سی مگزین: جهان برخلاف تبلیغاتی که می‌شود، هنوز به شدت در برابر دنیای جدید اینترنت و موضوعات مربوط به آن، ضعیف و ناامن است. به نظر می‌رسد بهترین راه بازگشت به موارد پایه‌ای و اساسی امنیت است. شرکت‌ها باید به دنبال راهی اساسی باشند تا رفتارهای مخرب تشخیص داده شوند و به سرعت در برابر آن‌ها عکس العمل لازم صورت بگیرد.

638676_720

العالم: بر اساس تحقیقی که در عربستان سعودی انجام شده است، گروه تروریستی داعش بیشترین اطلاعات اهداف مورد نظر خود را از فضای مجازی به دست می آورد. این تحقیق نشان می دهد که داعش ۸۰ درصد اطلاعات مربوط به تاسیسات و مراکزی که قصد حمله آنها را دارد از اینترنت به دست می آورد.

4

دیجیاتو: کره شمالی به قدری از دسترسی شهروندانش به اینترنت هراس دارد که حتی داشتن یک کامپیوتر شخصی در این کشور هم منوط به دریافت مجوز از مقامات دولت های محلی است و همه سیستم های کامپیوتری موجود در آن، درست مانند سلاح های گرم در اداره پلیس کره شمالی ثبت شده اند. مقامات این کشور امید دارند که خیل کثیر مخالفانشان در خارج از کره را هم با خود همراه کنند و با تبلیغات در فضای آنلاین از حجم تنش های بین المللی علیه خود بکاهند. اینترنت کره شمالی تنها قابلیت دسترسی از طریق مرورگرهای ساده و سرویس های ایمیلی اولیه را دارد که تنها تعداد انگشت شماری از سایت ها که از پیش سانسورهای لازم روی آنها اعمال شده است را می توان در آن مشاهده کرد. این شبکه تنها برای تعداد کمی از آزمایشگاه های کامپیوتر در ادارات مهم دولتی، دانشگاه ها، و برخی کافی نت های شهرهای مهم قابل دسترسی است. ارتباطات اینترنت کره شمالی همگی از طریق یک خط برقرار می شود که از پیونگ یانگ آغاز شده و با امتداد به سمت نواحی شمالی این کشور در چین خاتمه می یابد و از آنجا با استفاده از زیرساخت های سازمان مخابرات دولتی چین موسوم به یونیکام با جهان خارج ارتباط پیدا می کند.

2752043-playstationlogo2

پلی استیشن: پلی استیشن نتوورک طی هفته گذشته (تعطیلات سال نو) با مشکلات گسترده ای مواجه بود و کاربران از سراسر جهان قادر به اتصال به این شبکه نبودند. سونی برای عذرخواهی بابت این مسئله، به کاربران پلی استیشن نتوورک تخفیف ۱۰ درصدی روی یک خرید ارائه داده! همچنین تمامی حساب های کاربری پلی استیشن پلاس، ۵ روز به رایگان تمدید خواهند شد.

5

نیویورک تایمز: در نظرسنجی آنلاین جدیدی که از سوی مرکز تحقیقات Pew صورت گرفته، بیشتر پاسخ دهندگان ادعا کرده اند که اینترنت، ایمیل و تکنولوژی های مربوطه آنان را تبدیل به کارمندانی کاراتر نموده است. در حالی که فقط ۷ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی عکس این مطلب را ادعا کرده اند. ایمیل، کارایی خود را در محل کار به عنوان یک ابزار ضروری، روز به روز بیشتر به اثبات رسانده است. درحال حاضر دسترسی بیشتری به اینترنت در محل کار وجود دارد، اما کارفرمایان نیز قوانین بیشتری به منظور استفاده ی کاربردی یا محدودشده کارمندانشان از اینترنت وضع کرده اند.

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا