مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۱۳ام آذر ماه

هوش مصنوعی شاید انسان را نابود کند
استیفن هاکینگ فیزیکدان نامدار انگلیسی هشدار داد پیشرفت هوش مصنوعی می‌تواند تهدیدی بزرگ برای بشریت باشد. وی گفت پیشرفت هوش مصنوعی کامل می‌تواند باعث انقراض نسل بشر شود. به گزارش فاکس نیوز، هاکینگ این اظهار نظر را در پاسخ به پرسشی درباره سامانه جدید صوتی که از آن استفاده می‌کند، گفت. وی که دچار نوعی بیماری عصبی به نام لو گریگ است، از یک دستگاه صداساز برای برقرار کردن ارتباط استفاده می کند. به نقل از رسانه ساعت ۲۴اخیرا وی از دستگاه جدیدی استفاده می‌کند که به هوش مصنوعی متکی است. این دستگاه به چگونگی فکر کردن هاکینگ پی می‌برد و کلماتی را پیشنهاد می‌کند که ممکن است هاکینگ در جملات بعدی از آن استفاده کند. بیم از دستگاه‌های هوشمند چیز تازه‌ای نیست. کامپیوتری به نام هال در فیلم “۲۰۰۱: یک ادیسه فضایی” به کارگردانی استنلی کوبریک و شخصیت ترمیناتور که آرنولد شوارتزنگر در یک رشته فیلم بازی کرد، نمونه‌ای از این نگرانی است. ری کورتزویل مدیر بخش مهندسی گوگل معتقد است ممکن است تا سال ۲۰۴۵، هوش مصنوعی از قدرت مغز انسان فراتر رود. برخی دیگر معتقدند تا این مقطع فاصله زیادی باقی است. هوش مصنوعی به طور بالقوه خطرناک‌تر از بمب هسته‌ای است.

لایک های بی‌خاصیت در فیس بوک …
لایک های بی‌خاصیت در فیس بوک …
به نقل از فور فردا اگر فکر می‌کنید که لایک های شما در فیس‌بوک به افرادی که گرفتار بلایای طبیعی و غیر طبیعی شده‌اند کمک می‌کند بهتر است طرز فکر خود را تغییر دهید. لایک کردن یک عکس، تصویر یا پست در فیس‌بوک نمی‌تواند موجب اتمام جنگ، بیماری، بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و رهایی از تبعات این اتفاقات ناگوار شود. تصاویر دل‌خراشی که در ادامه‌ی این مقاله مشاهده می‌کنید به خوبی گویای این مطلب است که اگر می‌خواهید به افراد گرفتار در بند این بلایا کمک کنید، تصاویر آن‌ها را لایک نکنید، کاری انجام دهید. می‌توانید داوطلب شوید و به مناطق زلزله‌زده بروید و از نزدیک به این افراد کمک کنید یا خون اهدا کنید. نام این کمپین « Liking Isn’t Helping » است. لایک کردن چند تصویر در فیس‌بوک به انسان‌های مظلومی که در تصاویر زیر نشان داده شده‌اند هیچ کمکی نخواهد کرد.

ایران در رنکینگ جهانی سرعت اینترنت؛ خوب یا بد؟
شرکت NetIndex که زیر مجموعه شرکت OOkla ٬ (سازنده برنامه معروف و محبوب Speed Test) می باشد٬هرماه یک میانگین از سرعت اینترنت کشور های جهان می گیرد٬که اطلاعات زیادی مانند رتبه کشور٬میانگین اپلود و دانلود شهر ها٬ برترین ISP ها و… در اختیار کاربر قرار می دهد. با اطلاعات به دست آمده توسط این سرویس سنگاپور با میانگین سرعت ۹۸ مگابیت٬هونگ کونگ با ۹۷ مگابیت ٬رومانی با ۶۳ مگابیت سرعت در رتبه های اول تا سوم قرار دارند. و اما گامبیا با ۱.۵ مگابیت سرعت٬گینه با ۱.۶ مگابیت و بنین با ۱.۷ مگابیت در رتبه های آخر قرار دارند. و تنها ۴ کشور در دنیا به اینترنت دسترسی ندارند. کره شمالی یکی از آن هاست و اطلاعات دیگری از ۳ کشور باقی در دسترس نیست. اما کشورمان ایران با میانگین سرعت ۴.۴ مگابیت در مقام ۱۵۵ قرار دارد و ۳۷ کشور میانگین سرعت پایین تری نسبت به ایران دارند. از طرفی سال گذشته در این ماه میانگین سرعت ایران ۲.۴۱ مگابیت بود که رشدی نزدیک ۲ برابر را شاهد هستیم.

فرزند شما به شدت در خطر است
فرزند شما به شدت در خطر است
تصور نکنید چون کودکان و فرزندان شما تسلطی بر اینترنت ندارند پس خطر خاصی نیز آن‌ها را تهدید نمی‌کند. اگر اینطور فکر می‌کنید سخت در اشتباهید. کودکان دنیای امروز با کودکی شما در سال‌ها پیش بسیار متفاوت هستند. نکد سکیوریتی بیان کرده که اگر در کودکی به شما درباره دنیای واقعی توصیه می‌شد، کودکان امروز نیازمند توصیه درباره دنیای مجازی نیز هستند. این کودکان همزمان با دو دنیای واقعی و مجازی آشنا می‌شوند و باید خطرات هر دو جهان را بشناسند و در برابر آن عکس‌العمل مناسب داشته باشند. متاسفانه تحقیقات نشان داده است که اکثر مردم هشدارهای امنیتی را جدی نمی‌گیرند و ممکن است شما خواننده عزیز هم یکی از‌‌ همان اکثریت باشید اما شک ندارم که اگر نسبت به امنیت خود بی‌خیال هستید (که امری کاملا اشتباه است و فقط شما مورد هدف قرار نمی‌گیرید بلکه دیگران را نیز به خطر می‌اندازید) نسبت به امنیت فرزندتان به هیچ وجه بی‌خیال نیستید.

برچسب‌های مکانی اسنپ‌های خود را طراحی کنید!

به نقل از دیلی دات کاربران می‌توانند تصاویر و نمادهای مورد نظر خود را به بانک ذخیره تصاویر کارتونی برای مکان‌های جغرافیایی Geofilters در اسنپ‌چت بیفزایند. انجام این کار بسیار آسان است. کاربران فعال اسنپ‌چت می‌دانند که اگر دسترسی این اپ به موقعیت جغرافیایی خود را باز کنند، با هر عکسی که می‌گیرند اسنپ‌چت یک طرح کارتونی متناسب با ان لوکیشن به عکس می‌افزاید. این فیلتر جغرافیایی عکس Geofilter که معرف آن مکان خاص است می‌تواند شامل نام آن مکان، تصویری از یکی از نمادهای معروف آن شهر خاص (مثلا برج ایفل برای پاریس) یا طرح‌هایی متناسب با آن‌جا باشد (مثلا طرح‌های روی شن برای عکسی که در یک ساحل از خود می‌گیرید) اما اسنپ‌چت اکنون به کاربرانش امکان می‌دهد که نمادها و تصاویر خاص برای معرفی مکان‌هایی که به آنجا می‌روند را به بانک Geofilter خود بیفزایند. اسنپ‌چت روز سه‌شنبه همین هفته اعلام کرد که وب‌سایت جدید انجمن فیلتر جغرافیایی Community Geofilter را درست کرده است تا کاربران این اپلیکیشن بتوانند فیلترهای مورد نظر خود را برای مکان‌های مورد علاقه‌شان بسازند و آن‌ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

ارز دیجیتال و انقلاب مالی
ارز دیجیتال و انقلاب مالی
ارز دیجیتال یک فرم غیر متمرکز از پول را ارائه می‌دهد، که به مراتب امن‌تر است، و قابلیت مبادله‌ی بالاتری دارد، همچنین دارای کارکرد بهتری نسبت به هر آنچه تا به حال شاهد آن بوده‌ایم نیز می‌باشد.  Marc Andreessen در مقاله‌ای در نیویورک تایمز به موضوع بیت کوین پرداخته است و اشاره کرده است که «بیت کوین، اولین راه حل عملی برای یکی از مشکلات دیرینه‌ در علوم کامپیوتر است که آن را مشکلِ ژنرال‌های بیزانس می‌نامند». استفاده از امضای غیر قابل جعل که فناوری دیجیتال آن را امکان پذیر کرده است، این جابه‌جایی را بسیار امن کرده است. همچنین این امضاها که قابل تعمیم هستند، وسیله‌ای ایده‌آل برای جایگزینی پول بدون پشتوانه نیز هستند. این نوع از ارزها را ارز نهفته (cryptographic currencies) می‌خوانند، که یکی از معروف‌ترین آن‌ها بیت کوین است. ارز دیجیتال نقطه‌ی شروع یک انقلاب دموکراتیک در عرصه‌ی صنعت مالی است، و شاید هنوز خیلی زود باشد تا آینده‌ی آن را به روشنی تخمین زد. اما آنچه مسلم است این است که صنعتِ مالیِ جهان نیازمند یک دگرگونیِ بنیادی است و می‌توان ساز و کار ارز دیجیتال را نقطه‌ی آغازی برای تغییرات دانست. سؤال اساسی این است که آیا این انقلاب و دگرگونی، توانایی تغییر در نهادهای این صنعت عظیم را نیز دارد و توانایی آن را خواهد داشت تا آن را به سمت دموکراتیک شدن سوق دهد؟

این خال‌کوبی ویژه، پوست شما را هک می‌کند

این خال‌کوبی ویژه، پوست شما را هک می‌کند
مرکز حس‌گرهای پوشیدنی در دانشگاه کالیفرنیا-سن‌دیه‌گو، سنسورهایی را آزمایش می‌کنند که با خالکوبی‌های موقتی به پوست می‌چسبند و بدون اینکه به آن نفوذ کنند، اطلاعاتی را درباره بدن شما به یک دستگاه مانند تلفن همراه یا تبلت، بلوتوث می‌کنند. دکتر جوزف وانگ مدیر مرکز حس‌گرهای پوشیدنی به تازگی نمونه‌هایی از کارهای آزمایشگاهی مربوط به این طرح را که از سال ۲۰۱۱ آغاز شده، در نشست اخیر تی-سنسورز ارائه کرد. این حس‌گرها طوری طراحی شده‌اند که میزان لاکتات تولید شده در بدن را اندازه‌گیری کنند. همین لاکتات است که سیگنال الکتریکی لازم برای کارآیی دستگاه را تولید می‌کند. تیم تحقیقاتی در حال کار بر روی ساختن تتوهایی هستند که بتواند میزان گلوکز خون را به طور مستمر اندازه‌ بگیرد. چنین حس‌گری می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای بیماران دیابتی و پزشکان باشد. دانشمندان مرکز حس‌گرهای پوشیدنی امیدوارند که بتوانند به زودی محصول چند سال تحقیق و آزمایش خود را به تولید انبوه برسانند.

تکنولوژی جدید بلوتوث، دستگاه‌ها می‌توانند مستقیم به اینترنت متصل شوند

تکنولوژی جدید بلوتوث، دستگاه‌ها می‌توانند مستقیم به اینترنت متصل شوند
بسیاری از دستگاه‌های مجهز به بلوتوث که آن‌ها را در حوزه اینترنت اشیاء قرار می‌دهیم، تاکنون نتوانسته‌اند کامل اینترنت را درک کنند و در واقع برای آنلاین شدن بر وای‌فای (یا تکنولوژی‌های درونی گجت‌ها) تکیه دارند. اما با تکنولوژی جدید در بلوتوث نسخه ۴.۲، قرار است در این زمینه تغییراتی بنیادی رخ دهد. به نقل از اینگجت اگر سنسور‌های درون لامپ‌های هوشمند یا دیگر دستگاه‌های با مصرف کم انرژی بتوانند از تکنولوژی جدید پشتیبانی کنند، این محصولات قادر خواهند بود به صورت مستقیم و بدون هیچ واسطه‌ای به اینترنت متصل شوند. با اتصال مستقیم اینترنت به اشیاء، شما می‌توانید از هر جای دنیا به آن‌ها متصل شوید و فرمان‌هایی را صادر کنید (برای مثال از هر جای دنیا می‌توانید لامپ یکی از اتاق‌های خانه خود را خاموش/روشن کنید). این تکنولوژی پتانسیل رونق دادن به اتوماسیون‌های خانگی را دارد یا حتی شاید در حوزه‌ی خانه‌ی هوشمند باعث یک انقلاب شود. موضوعی که در اینجا مطرح می‌شود، بحث حفاظت از حریم شخصی است. در تکنولوژی بلوتوث نسخه ۴.۲ برای این موضوع نیز فکر شده و ردیابی دستگاه‌ها با این تکنولوژی بدون اجازه مستقیم شما امکان پذیر نخواهد بود. تکنولوژی جدید بدون سیم نیز می‌تواند تا ۲.۵ برابر سریع‌تر باشد و هم مصرف بهینه و هم درجه اطمینان بیشتر را به دستگاه‌های هوشمند بیاورد.

اینتل "رمز عبور" را از دنیای فناوری حذف می‌کند

اینتل “رمز عبور” را از دنیای فناوری حذف می‌کند 

به نقل از رسانه عصر ایران شرکت تولیدکننده ابزارهای امنیتی McAfee از زیرمجموعه‌های شرکت اینتل از فناوری بیومتریک برای شناسایی کاربران استفاده می‌کند و اعلام کرده است که پایان سال ۲۰۱۴ میلادی این قابلیت را در اختیار مشتریان می‌گذارد تا از این طریق بتوانند امنیت بیشتری برای خود برقرار سازند. به‌زودی می‌توان فرآیند تایپ کردن رمزعبور را به طور کامل کنار گذاشت. زیرا شرکت اینتل با فناوری‌های جدید از شما می‌خواهد از ویژگی‌های منحصر به‌فرد بدن خود برای ورود به پست الکترونیکی یا حساب آنلاین بانکی استفاده کنید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا