مطالب قدیمی

مرور رسانه های، ۴ اسفند ماه ۹۵

هرمی ها نه، اینترنتی ها!

شهروند؛ معصومه آقاپور(عضو کمیسیون اقتصادی مجلس): بازاریابی اینترنتی تقاضا را تحریک می‌کند. رسانه‌های مجازی به‌طور مستقیم با احساسات و نیازها، فرصت‌ها و تهدید‌های مردم در ارتباط بوده و آنها را منعکس می‌کنند. تصور کنید بازاریابی شبکه‌ای مجازی ما پیشرفت کرده و به بازاری مثل آمازون متصل شود. بازار فروش محصولات ما بین‌المللی و اهرم -تولید سهم بازار- قوی می‌شود. علی فاضلی(رئیس اتاق اصناف): درحال حاضر بیش از ٢٠٠‌هزار واحد صنفی بدون پروانه کسب درفضای مجازی فعالیت می‌کنند که هیچ نظارتی بر فعالیت آنها صورت نمی‌گیرد و در بسیاری ازمواقع برای مشترکان خود مشکل‌ساز شده‌اند. قربان‌علی تنگ‌شیر(کارشناس بازاریابی و مدرس دانشگاه علامه طباطبایی ): نباید کسب‌و‌کارهای آنلاین را وادار کرد که زیر نظر اصناف قرار گیرند زیرا جنس فعالیت آنها متفاوت است. تأکید دولت بر دریافت جواز کسب درحالی است که فعالان این کسب‌وکارها از نبود حمایت‌ها گله می‌کنند. علی ربیعی(وزیر کار و امور اجتماعی): مقررات کار درحوزه کسب‌وکارهای آنلاین وجود ندارد و ما درحوزه قوانین تأمین اجتماعی نیازمند مقررات برای کارگران دانشی هستیم. جهت‌گیری اقتصاد کشور نسبت به جمعیت مبلغ ۴۰‌میلیارد دلار است که تا الان فقط ۱۰‌میلیارد دلار آن در بخش ICT محقق شده است. لذا باید از بخش خصوصی و کسب‌وکارهای اینترنتی برای رسیدن به این هدف کمک گرفت. قربان‌علی تنگ‌شیر(کارشناس بازاریابی و مدرس دانشگاه علامه طباطبایی): شکل‌گیری بازارهای اینترنتی ضرورتی انکارناپذیر است. تعداد کاربران اینترنت از ‌سال ٢٠٠٢ تا ٢٠٠٨ از ۶‌میلیون به ٢۵‌میلیون نفر(۳۰۰درصد) رشد پیدا کرد و در ‌سال ٢٠١۵ به ۴۶‌میلیون نفر رسیده است. ضریب نفوذ اینترنت در ایران ۵٣‌درصد است. این ضریب در اروپا ٧۵درصد، درکشورهای عضو اتحادیه اروپا، ٧٧‌درصد و در ١٢ کشور توسعه‌یافته اروپایی ازجمله ایسلند، نروژ و دانمارک بیش از ٩٠‌درصد برآورد می‌شود.

ضریب نفوذ موبایل ۱۰۰ درصد را رد کرد

ایسنا: تا پایان آذرماه امسال در ایران بیش از ۱۵۱ میلیون و ۶۸۲ هزار سیم‌کارت واگذار شده که از میان این تعداد تنها ۸۰ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۸۴ شماره در حالت فعال قرار دارند. شرکت ارتباطات سیار ۴۷ میلیون و ۲۴۶ هزار و ۱۱۲ سیم‌کارت اعتباری وارد بازار کرده و مجموع خطوط دائمی و اعتباری واگذار شده از سوی این اپراتور به ۶۵ میلیون و ۸۶۵ هزار و ۶۹۷ شماره می‌رسد. در مجموع ۴۷ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۸۶۳ مشترک فعال برای اپراتور سوم ثبت شده و اینگونه اعلام شده است که ضریب نفوذ همراه اول ۵۹.۲۳ درصد است. اپراتور دوم یا ایرانسل تا پایان آذرماه سال جاری بالغ بر ۷۹۱ هزار و ۵۷۵ خط دائمی واگذار کرده است. خطوط واگذار شده اعتباری ایرانسل نیز حدود ۷۸ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۵۷۴ شماره اعلام شده است. در مجموع اپراتور دوم ۷۸ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۱۴۹ شماره دائمی و اعتباری وارد بازار کرده است که از این میان تعداد خط‌های دائمی فعال ایرانسل ۳۱۴ هزار و ۳۶۳ شماره اعلام شده است. در مجموع تعداد مشترکان فعال دائمی و اعتباری اپراتور دوم به ۳۱ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۲۹۸ مشترک می‌رسد و ضریب نفوذ ۳۹.۴۵ درصد برای این اپراتور اعلام شده است. تعداد مشترکان فعال دائمی رایتل ۴۷ هزار و ۸۱ مشترک اعلام شده و طبق آمارها اپراتور سوم یک میلیون و ۷۷۱ هزار و ۶۲۸ مشترک فعال اعتباری در ۱۶۰ هزار و ۲۱۴ مشترک فعال دیتا دارد. مجموع مشترکان فعال اپراتور به یک میلیون و ۹۷۸ هزار و ۹۲۳ نفر می‌رسد. همچنین طبق آمارهای اعلام شده ضریب نفوذ شماره‌های اپراتور سوم به ۲.۴۸ درصد رسیده است. طبق آخرین آمارهای ارائه شده، ضریب نفوذ تلفن همراه در ایران در حالی به ۱۰۱.۱۶ درصد می‌رسد که همچنان نیمی از سیم‌کارت‌ها در حالت غیرفعال و خاموش به سر می‌برند.

نشانه‌گیری جناح‌های سیاسی به نحوه فعالیت استارت‌آپ‌ها

تعادل؛ غلامعلی جعفرزاده(نماینده مجلس): با توجه به آنکه رهبری فرموده‌اند، مساله اصلی جنگ اقتصادی است و کارآفرینان اکوسیستم استارت‌آپی در خط مقدم این جنگ قرار دارند لذا در راستای فرمایشات ایشان باید از این مشاغل حمایت‌های اساسی شود.

واتساپ قابلیت استوریز مشابه اینستاگرام را به سرویس خود اضافه کرد

دی ورج: پس از اضافه شدن قابلیت Stories به اینستاگرام، فیسبوک مسنجر و فیسبوک، واتساپ نیز به‌عنوان عضوی از خانواده‌ی فیسبوک، این ویژگی کپی‌برداری شده از اسنپ را پیاده کرد.

استفاده ابزاری از واژه نفوذ، این بار برای تاکسی‌های اینترنتی

ایلنا؛ حسین سلاح‌ورزی(نایب رییس اتاق بازرگانی): استفاده ابزاری از واژه نفوذ به کسب و کارهای جدید اینترنتی از جمله تاکسی های آنلاین نیز راه یافته است. با جریان آزاد اقتصادی مخالفت وجود دارد.

 شیائومی تیزری برای معرفی امکانات جدید MIUI 8.2 منتشر کرد

گیزمو چین: در به‌روزرسانی رابط کاربری شیائومی، یک دستیار هوشمند جدید دسکتاپ به رابط کاربری مورد بحث اضافه می‌شود که با تحلیل داده‌های زیاد، می‌تواند سرویس‌های هوشمند بیشتری به کاربران ارائه دهد.

نشت تشعشعات هسته‌ای در سراسر اروپا با منبع نامشخص

ایندیپندنت: نشانه‌هایی از نشت مرموز پرتوهای هسته‌ای در سراسر اروپا یافت شده اما هنوز علت آن به درستی مشخص نیست. برخی دلیل آن را آزمایش یک موشک هسته‌ای روسیه و یا فعالیت‌های داروسازی مخفیانه می‌دانند.

چگونه گوشی خود را ماهواره‌ای کنیم؟

خبرآنلاین: کمپانی ثریا، برقرارکننده تماس تلفنی ماهواره‌ای با ایجاد ابزاری موسوم به SatSleeve مشکل برقراری تماس در اورست را با آیفون یا هر نوع گوشی اندرویدی با نقطه دیگری در جهان حل کرده است. از طریق قراردادن سَت اسلیو به‌صورت کاور روی موبایل قادر خواهید بود ضمن ایجاد تماس تلفنی و ارسال و دریافت پیامک، ایمیل خود را چک کرده و اینترنت را نیز در نقاط کور مرور کنید.

راه‌اندازی اپلیکیشن‌های تاکسی اینترنتی و سفارش غذا با حمایت وزارت ارتباطات

فارس؛ امیرحسین دوایی(معاون وزیر ارتباطات): راه اندازی اپلیکیشن ها و کسب و کارهای بیمیتو، فونقا ، وای بای، میس وان، سیمرغ و فراسیب با پرداخت وام وجوه اداره شده از طرف وزارت ارتباطات خبر داد.

سود ۱۰۰ هزار تومانی روی هر گوشی قاچاق

فارس: قرار نیست رجیستری هزینه‌ بر واردات اضافه کند در نتیجه به ضرر مردم نیست اما عده‌ محدودی که ۷۰% بازار گوشی را از قاچاق تامین می‌کنند و روی هر گوشی حدود ۱۰۰ هزار تومان سود می‌برند.

تجمع رانندگان تاکسی رم در اعتراض به تاکسی‌یاب‌های اینترنتی

لوکال: رانندگان تاکسی در رم پایتخت ایتالیا در اعتراض به ادامه فعالیت تاکسی یاب اینترنتی اوبر تجمع کردند.

اضافه شدن مبلغ خدمات محتوایی در قبوض موبایل

مهر: در پی اعتراض برخی مشترکان تلفن همراه مبنی بر درج عنوان جدیدی در قبوض موبایل همراه اول به نام خدمات مبتنی بر محتوا برغم عدم استفاده مشترکان، وزیر ارتباطات دستور پیگیری صادر کرد.

ایجاد ۵۰۰۰ شغل جدید در بازار کار

ایسنا؛ حسنعلی باغبانیان(مؤسس فروشگاه ۵۰۴۰): این مجموعه در چشم‌انداز بسیار نزدیک بیش از یک‌میلیون فرصت شغلی را از طریق اینترنت برای مخاطبان فراهم می‌کند.

بحران پیری نیروهای متخصص در انگلستان

سایبران: اکثر نیروهای سایبری انگلستان، سال‌ها پیش تربیت‌شده‌اند، لذا به‌مرورزمان به سن بازنشستگی نزدیک می‌شوند و به‌زودی انگلستان با بحران کمبود نیروها سایبری، با شدتی مضاعف مواجه خواهد شد. در عرصه جهانی، پیش‌بینی‌شده است که حدود ۱٫۸ میلیون متخصص رایانه‌ای تا سال ۲۰۲۲ موردنیاز است. مرکز ایمنی و آموزش سایبری انگلستان طی تحقیقی که از ۱۹هزار نفر متخصص امنیت سایبری انجام داده است به این نتیجه رسیده است که کمبود نیروهای متخصص در سه‌ساله اخیر در انگلستان بیش از ۲۰% رشد داشته است.

 فقدان معماری مشخص سایبری در دولت آمریکا

سایبربان: دیوان محاسبات آمریکا در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که دولت این کشور، حداقل ده سال است که با آسیب‌پذیری‌های گسترده رایانه‌ای مواجه است و نتوانسته است این آسیب‌پذیری‌ها را شناسایی و برطرف کند.

جنجالی ترین گفت و گوها درکامنت منتشر می شود

افکارنیوز: جنجالی ترین گفت و گو ها در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی و …. در قالب برنامه ای به نام کامنت در حال تولید است. این برنامه توسط شبکه اینترنتی نصرتی‌وی در حال تولید است.

مالک تاکسی اینترنتی اسنپ مشخص شد

روزنو: شرکت (ام تی ان) آفریقای جنوبی ۲۲ میلیون دلار در (گروه اینترنت ایران(آی آی جی)) سرمایه گذاری کرده است. بامیلو، زودفود و اسنپ متعلق به آی آی جی هستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا