«لایک» مجلس پای وزارت آذری‎جهرمی
ایران: ارائه مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات، چشم‎پوشی از سود شرکت ارتباطات زیرساخت به‌نفع کاربران و کمک به کاهش تعرفه اینترنت، بخشی از عملکرد آذری‌جهرمی در این مدت عنوان شده است.
نمایشگاه الکامپ گیمز برگزار می‌شود
* ایلنا؛ ناصرعلی سعادت(رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور): نمایشگاه الکامپ گیمز یک واقعه مانند نمایشگاه الکامپ استارز است و به دنبال ایجاد تحریک مشتریان صنعت بازی هستیم که از ۱۹ تا ۲۵ شهریورماه با حضور بیش از سه هزار گیمر برگزار خواهیم کرد. در نمایشگاه الکامپ گیمز برای اولین بار بانوان نیز می‌توانند در بخش رقابت حضور پیدا کنند و از رویدادی بزرگ در صنعت گیم بهره‌مند شوند.
فارس: هک شدن حساب‌های پلی استیشن در شبکه‌های اجتماعی
دیستراکتوید: هک حساب‌های کاربری پلی‌استیشن در شبکه‌های گوناگون اجتماعی و به‌خصوص در توییتر توسط یک گروه هکری به نام Our mine صورت گرفته است.
عامل رکود تجارت الکترونیکی در ایران
ایسنا؛ حسین زینی‌وند(کارشناس حوزه تجارت الکترونیکی): ایران کشوری با بیش از ۵۰ میلیون کاربر فعال است که بیش از ۳۰ میلیون نفر از آنها از طریق موبایل کاربر اینترنت هستند اما مهارت و تخصص لازم را برای بهره‌برداری تجاری از این فضا ندارند.
فاوانیوز: هر باج‌افزار ۷۱۳ هزار دلار به سازمان خسارت می‌زند
سی‌ان‌بی‌سی: سیستم‌های رایانش ابری به فرآیندهای امنیتی سازمان کمک می‌کند تا با سرعت بیشتر در مقابل تهدیدها عکس‌العمل نشان دهند و به‌صورت ویژه روی خطرات سازمانی تمرکز کنند تا ایمن‌تر عمل کنند. تحقیقات انجام شده توسط مرکز امنیتی Kaspersky Lab نشان داد هر با‌ج‌افزار که به سازمان حمله می‌کند به طور میانگین ۷۱۳ هزار دلار خسارت ایجاد می‌کند.
ایده جدید گوگل برای حذف واترمارک‌ها
باشگاه خبرنگاران: گوگل با بررسی محل قرارگیری واترمارک‌ها در تصاویر مختلف به الگوریتمی دست یافته است که به‌وسیله آن می‌توان بدون استفاده از فوتوشاپ و یا هر نرم‌افزار ادیت دیگری، واترمارک را از روی تصاویر حذف کرد.
فارس: حمله هکرها برای سرقت اپل آی‌دی گوشی‌های آیفون
وی‌تری: هکرها با ارسال پیامک‌های فریبنده برای کاربران گوشی‌‌های آیفون در تلاش هستند تا شناسه‌های اختصاصی اپل آی‌دی آنها را سرقت کنند.
همشهری آنلاین: روبات‌های قاتل در راهند
سی‌ان‌ان؛ رایان گریپی(بنیانگذار شرکت کلیرپاث روباتیک): برخلاف دیگر قابلیت‌های هوش‌مصنوعی، که هنوز در قلمرو علمی تخیلی باقی مانده‌اند، سلاح‌های خودکار در آستانه تولید هستند و از توانایی حقیقی برای آسیب‌زدن به افراد بیگناه برخوردارند.  سلاح‌های خودکار درحال تبدیل شدن به سومین انقلاب جنگ‌افزاری هستند که مجوزی برای آغاز درگیری‌های مسلحانه در مقیاسی بزرگتر و سریعتر از آنچه انسان توان مقابله با آن را داشته باشد، خواهند بود. سال‌ها است که نسبت به خطرات هوش‌مصنوعی هشدار داده شده که از سلاح اتمی نیز خطرناک‌تر است و با بالاگرفتن تنش‌های دولت آمریکا با کره شمالی، این فناوری حتی از رژیم کیم جونگ‌اون نیز خطرناک‌تر است.
انتخاب: رواج مصرف «قرص ضد افسردگی» در بین مردم آمریکا
ان‌سی‌اچ‌اس؛ ست ماندل(مدیر روان‌پزشکی بیمارستان هانتینگتون نیویورک): مردم جامعه آمریکا بیش از بیش پراسترس و افسرده شده‌اند؛ رسانه‌های اجتماعی موجب انزوای افراد و عدم بروز درست احساسات آن‌ها شده‌اند.

دیدگاه شما چیست؟