مطالب قدیمی

مرور رسانه ها، ۹ اسفند ۹۶

هشدار به شکستن بلور اعتماد

خبرآنلاین؛ نگار احمدی: درحالی‌که بانک مرکزی چند ماهی است که نسبت به درگاه‌های ناایمن پرداخت اینترنتی و موبایلی هشدار می‌دهد، بررسی‌ها نشان می‌دهد که برخی درگاه‌های پرداخت حالا شکل کلاهبرداری پیدا کرده است.

بیش از ۴هزار آقازاده در انگلیس تحصیل می‌کنند

ایلنا؛ علی‌اکبر ولی‌زاده(استادیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران): شبکه‌های اجتماعی بزرگترین عامل در گسترش بحران دی ماه بودند. هیجانی کردن جامعه، تحریک احساسات، انتشار اخبار غلط و جهت‌دار می‌تواند افراد را ترغیب به ورود به چنین صحنه‌هایی کند.

فشار به ترامپ برای انتقام جویی سایبری از روسیه

رجیستر؛ مایک راجرز(رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا): ترامپ به دنبال انتقام گیری از روسیه و حمله هکری و سایبری به انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور نیست. اقدامات غلط روسیه برای دخالت هکری در امور داخلی آمریکا متوقف نشده است. پوتین به این نتیجه رسیده است که بابت این دخالت‌ها بهای اندکی خواهد پرداخت و بنابراین می‌تواند به فعالیت‌های خود ادامه دهد. نیروهای سایبری آمریکا اقداماتی را به منظور مقابله با دخالت‌های کرملین آغاز کرده‌اند، اما انجام اقدامات تهاجمی بیشتر به دستور مستقیم رئیس جمهور بستگی دارد که تا به حال چنین دستوراتی صادر نشده است.

راه‌اندازی شبکه نسل چهارم تلفن همراه در ماه

یاهونیوز: شرکت وودافون قصد دارد تا در کره ماه شبکه تلفن همراه نسل چهارم نصب کند، این کار در سال آینده انجام می‌شود و نوکیا نیز برای اجرای طرح یادشده همکاری خواهد کرد. بسیاری از شرکت‌های فناوری در حال بررسی امکان تبدیل کره ماه به سکونتگاه های دائمی برای بشر هستند و راه‌اندازی شبکه‌های مخابراتی نسل چهارم می تواند اولین گام برای تحقق این هدف باشد.

گوشی‌های S9 و S9+سامسونگ مشمول رجیستری‌اند

فارس: دو مدل جدید گلکسی‌ S9 و S9+ از برند سامسونگ که ۶ اسفند در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۸ رونمایی شده‌اند، یک روز بعد در ایران مشمول رجیستری شدند.

ترامپ برای تبلیغات دیجیتال بیشتر از کلینتون پول خرج کرد

هیل: یکی از مقامات اجرایی برجسته فیس‌بوک می گوید در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، ستاد انتخاباتی ترامپ بیش از هیلاری کلینتون برای تبلیغات دیجیتال در فیس‌بوک پول خرج کرد. پاراسکیل، مدیر پیکار تبلیغات دیجیتالی ترامپ، قرار است در سال ۲۰۲۰ نیز مدیریت پیکار تبلیغاتی ترامپ را به طور کامل برای انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس جمهور آمریکا بر عهده داشته باشد.

وظیفه یگان ۸۲۰۰ ارتش اسرائیل درخصوص ایران چیست؟

رای‌الیوم: یگان اطلاعاتی نظامی اسرائیل موسوم به یگان ۸۲۰۰، ایران را مهم‌ترین رقیب و دشمن خود در جنگ سایبری و الکترونیکی می‌داند.وظایف اصلی یگان ۸۲۰۰، جمع‌آوری داده‌های مجازی، جاسوسی از ایمیل‌ها و اطلاعات اینترنتی در کنار رمزگشایی از کدها است. یگان اطلاعاتی ۸۲۰۰، اطلاعات زیادی از قاچاق سلاح پیشرفته از سوریه به حزب‌الله لبنان که ایران در آن نقش دارد جمع‌آوری کرده است و از نزدیک حضور نظامی ایران در سوریه را زیر نظر دارد. بسیاری از نیروهای یگان ۸۲۰۰، به زبان عربی و فارسی مسلط هستند و بیش از دو دهه گذشته به اسرائیل مهاجرت کرده‌اند و برخی از آن‌ها ایرانی‌الاصل هستند. امیر بوحبوط(تحلیلگر نظامی پایگاه خبری صهیونیستی واللا): ماموریت یگان ۸۲۰۰ جمع‌آوری اطلاعات از پروژه هسته‌ای ایران نیست، بلکه تلاش برای فهم راهبرد جمهوری اسلامی ایران و شناخت دقیق جزییات فعالیت ایران در خاورمیانه است. منابع مطلع در تل‌آویو گزارش دادند که یگان ۸۲۰۰ که توسط یک سرهنگ اداره می‌شود و سه ماموریت اصلی از جمله رصد، شنود، تصویربرداری و ارسال پارازیت را برعهده دارد. اسرائیل ابزار فناوری خود را برای توسعه عملیات شنود در اختیار یگان ۸۲۰۰ قرار داده است و کامپیوترهای این یگان قادر به رصد پیام‌های مهم اطلاعاتی از طریق شنود میلیون‌ها تماس و میلیاردها کلمه هستند. از زمان شروع بهار عربی، یگان ۸۲۰۰ اقدام به رصد و پیگیری شبکه‌های اجتماعی به خصوص فیس‌بوک و توییتر پرداخت تا تصویری از تحولاتی که ممکن است در کشورها روی دهد به دست آورد.

GCHQ به دنبال معاهده جهانی جنگ سایبری

سایبربان: باید معاهده‌ای بین‌المللی در مورد جنگ سایبری برای تعیین مرزهای مشخص در هک کردن زیرساخت‌های کامپیوتری در کشورها وجود داشته باشد. ما باید به دنبال کنترل تسلیحات در فضای سایبری باشیم.

هوشیاری مسئولان، هک اطلاعات بانکی

سایبربان: افشای اطلاعات کارت‌های بانکی مردم و انتشار آن در فضای وب، اتمام حجت با به ظاهر کارشناسانی بود که تا ماه گذشته اپلیکیشن‌های پرداخت موبایلی را امن می‌دانستند.اینکه سالیان دراز است گفته می‌شود کشور ما یکی از قدرت‌های سایبری است، باید در این رأی تشکیک کرد زیرا یک عملیات ساده فیشینگ باعث از دست رفتن اطلاعات بانکی قشر وسیعی از مردم شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا