مطالب قدیمی

مرور رسانه ها، ۸ فروردین ۱۳۹۵

خطر اسباب‌بازی‌های الکترونیک برای توسعه زبانی بچه‌ها

 1

کاسیت: پژوهشگران در پژوهشی دریافتند زمانی که کودکان با اسباب‌بازی‌های الکترونیک بازی می‌کنند در مقایسه با بازی با اسباب‌بازی‌های سنتی، تعداد به کار بردن کلمات با محتوای خاص، کلمات بزرگسالانه‌تر و همچنین تقابل کلامی فرزند و والدین کمتر می‌شود. علاوه بر این مشخص شد که والدین تعداد کلمات کمتری در زمان بازی با اسباب‌بازی‌های سنتی در مقایسه با زمان بازی با کتاب به کار می‌برند.به گفته محققان این که کودکان از وسایل دیجیتالی استفاده کنند منعی ندارد، اما اینکه این نوع وسایل کودک را از تعامل با دنیای واقعی دور کند، آسیب‌ زاست.

اسنودن: حملات بروکسل با ابزارهای معمول دستگاه های اطلاعاتی قابل پیشگیری بود

1

باشگاه خبرنگاران: ادوارد اسنودن، کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا اعلام کرد حملات اخیر در بروکسل که بیش از سی کشته و صدها زخمی بر جا گذاشت، از طریق ابزارهای معمول دستگاه های اطلاعاتی و نه جاسوسی فراگیر الکترونیکی، قابل پیشگیری بود. به اسنودن که شب گذشته از طریق برقراری ارتباط ویدیویی از راه دور از مکانی نامعلوم در روسیه در کنفرانسی در شهر توسان در ایالت آریزونا سخن می گفت ، با بیان این مطلب تاکید کرد: حملات تروریستی در بروکسل با توسل به همان ابزارهای اطلاعاتی قدیمی قابل پیشگیری بود.

هشدار محققان به والدین درباره استفاده کودکان از گوشی های هوشمند

 1

آریا: محققان درباره استفاده بیش از اندازه کودکان و خردسالان از ابزارهای الکترونیکی از جمله تبلت و گوشی های هوشمند هشدار می دهند. به گزارش خبرگزاری آریا ، تحقیقات مرکز مطالعات کودکان در آمریکا روی ۳۵۰ کودک پنج ساله نشان داد ۷۵ درصد آنان از تجهیزات موبایل استفاده می کنند و هیچ نظارتی نیز روی آنها نیست.تحقیقات این مرکز نشان می دهد یک چهارم از والدین اجازه می دهند کودکانشان حتی در رختخواب نیز با وسیله الکترونیکی بازی و زمان زیادی را صرف خواندن پیام های متفرقه کنند.

دریدکس؛ خطرناک‌ترین تروجان بانکی سال ۲۰۱۵

1

سایبربان: شرکت امنیت سایبری سیمنتک، گزارش سالانه خود در مورد حملات سایبری به بانک‌ها و مؤسسات بزرگ مالی در سال ۲۰۱۵ را منتشر کرد که نشان می‌دهد، استفاده از تروجان‌های بانکی نسبت به سال پیش از آن، ۷۳ درصد کاهش داشته است. اما این آمار نشانه مثبتی نیست، زیرا با وجود کاهش چشمگیر تروجان‌های بانکی، پیچیدگی آنها بسیار بیشتر شده است و هکرهای پشت پرده این تروجان‌ها، تکنیک‌های مهندسی اجتماعی قدرتمندتری را برای فریب دادن قربانیان استفاده می‌کنند. مهم‌ترین روش انتشار تروجان‌‌های بانکی، فایل‌های مایکروسافت ورد است که از طریق ایمیل آلوده ارسال می‌شوند.

ادعای مدیر گوگل درباره هوش ابری

1

سایبربان: اریک اشمیت مدیر اجرایی آلفابت: تا یکسال آینده با استفاده از سیستم یادگیری ماشین کارهای بسیار خوبی را می‌بینیم که حتی انسانها هم تاکنون نتوانسته‌اند انجام دهند. شما حتما کار جدیدی انجام می‌دهید. مطمئنا چیزهای جدیدی کشف خواهید کرداو اعتقاد دارد که این اکتشافات باعث تغییر و تحول در سیستمهای پردازش ابری می‌شود و موجب قوت گرفتن IPO های بسیار موفقی می‌شود که بیشترین استفاده را از آخرین و جدیدترین فناوری ابری می‌برند.

سایه سنگین هکرهای دولتی بر سر گوگل

1

سایببان: گوگل اعلام کرد درصورتی‌که هکرهای موردحمایت دولت تلاش کنند به اطلاعات کاربری این شرکت دست پیدا کنند، گوگل یک صفحه اخطار به کاربران نشان خواهد داد. این تحرکات امنیتی از زمانی آغازشده که شرکت گوگل در مناقشه رمزگشایی گوشی آیفون از شرکت اپل حمایت کرد. گوگل هشدارهای خود را نسبت به حملات حمایت‌شده از طرف دولت، به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای افزایش داده است.

طرح جاسوسی اینترنتی تازه آژانس امنیت ملی آمریکا غیرقانونی است

1

نماینده: تدلیو و بلیک فارنتولد که عضو کمیته نظارت کنگره آمریکا هستند با ارسال نامه‌ای در تاریخ ۲۱ مارس به مایکل راجرز رییس آژانس امنیت ملی آمریکا تصریح کرده‌اند که طرح مذکور ناقض قوانین ایالات متحده در زمینه احترام به حریم شخصی است و جمع آوری داده‌های کاربران بدون حکم دادگاه وجاهت قانونی ندارد. بر اساس گزارش ماه قبل رسانه های آمریکایی آژانس امنیت ملی آمریکا به دنبال به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی حاصل از جاسوسی از کاربران اینترنت با دیگر نهادهای اطلاعاتی این کشور است، بدون آنکه بخواهد به هیچ یک از روش های حفاظت از حریم شخصی کاربران اینترنت و قوانین موجود در این زمینه متعهد باشد.

هشدارهای حدادعادل درباره استفاده از فضای مجازی

1

نو اندیش: رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: «فضای مجازی» تبدیل به یک مسابقه برد و باخت شده است،‌ باید بدانیم که برنده شدن ما در این فضا بسیار اهمیت دارد. غلامعلی حدادعادل در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره استفاده صحیح یا ناصحیح از فضای مجازی عنوان کرد: فضای مجازی به خودی خود و به منزله یک ابزار خودش نه خوب و نه بد است، بنابراین مثبت یا منفی بودن آن بستگی به نوع استفاده افراد دارد. وی در ادامه افزود: امروز در قم شاهد هستیم که دسترسی به منابع ۱۴۰۰ سال پیش در حوزه اسلامی به برکت همین فضای مجازی آسان شده و طلبه‌ها و اساتید به راحتی این منابع را مورد مطالعه قرار می‌دهند، پژوهشگران نیز مجبور نیستند مثل قدیم به دنبال منابع بدوند و ازاین کتابخانه به آن کتابخانه و تازه به منابع قدیمی هم دسترسی پیدا نکنند!

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا