توسعه دهندگان IOS تا ۲۰۱۷ برای فعال سازی HTTPS وقت دارند

د رجیستر: اپل به توسعه دهندگان تا سال ۲۰۱۷ فرصت داده است که تمام اپ های ساخته شده خود چه برای موبایل و چه کامپیوتر را به HTTPS مجهز سازند.

شهر هوشمند با رستوران هوشمند

تک کرانچ: شرکت های Baidu و KFC در اقدامی برای جذب مشتری و هوشمند کردن رستوران ها سیستمی طراحی کرده اند که در آن با دیدن چهره مشتری میتوانند غذای مناسب آنها پیشنهاد کنند.

طراحی دست و بازوی مصنوعی پیشرفته به جانبازان توسط دارپا

انگجت: دارپا بعد از سالها تحقیقات پیشرفته در زمینه اندام مصنوعی اینبار نسخه جدید و بهبود یافته ای از بازو و دست مصنوعی خود را برای مصارف آسیب دیدگان جنگی ارائه کرده است.

شرکت IBM و رکورد ثبت اختراع

ونچربیت: امسال نیز همچون ۲۴ سال گذشته، شرکت IBM توانست رکورد بیشترین ثبت اختراع را به نام خود ثبت کند. این شرکت در سال ۲۰۱۵، ۷۳۵۵ اختراع، در سال ۲۰۱۴ ۷۵۳۴ اختراع و در سال ۲۰۱۶، ۷ هزار اختراع ثبت کرده است.

تروریست مقام روسی آیفون ۴S داشت

تک کرانچ: مقامات و مسئولین روسیه در تلاش هستند تا قفل آیفون ۴ اس تروریستی که مقام روسیه را ترور کرد را باز کنند و در این راه از اپل نیز درخواست کمک کرده اند.

توسعه عینکی هوشمند برای کمک به خوش خلقی شما

انگجت: شرکت Safilo Group کار خود را روی گجتی که می تواند به حفظ آرامش و خوش خلقی کاربر خود یاری برساند آغاز کرده است. عینک Safilo مجهز سنسورهایی برای دریافت امواج مغزی کاربر هستند.

زوج‌هایی که عکس‌های کمتری به اشتراک می‌گذارند شادترند

باشگاه خبرنگاران: تحقیقات محققان دانمارکی نشان می‌دهد همسرانی که عکس‌های بیشتری از خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند افسرده‌تر هستند. تحقیقات محققان دانمارکی نشان می‌دهد دوری از شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام، زندگی مشترک زوج‌ها را شادتر و بانشاط‌تر می‌کند.

یک خط دلخواه بکشید

۱پزشک: برنامه Land Lines می‌تواند به کاربر در پیدا کردن طرح‌ها و خطوط دلخواه روی زمین کمک کند. خط دلخواه خود را ترسیم کنید تا برنامه جایی را معرفی کند که بسیار شبیه خط ترسیمی شماست.

پلیس دبی جرم و جنایت را پیش بینی می کند

نیواطلس: پلیس دبی با پشتیبانی هوش مصنوعی نرم افزار پیش بینی جرم جدیدی را خلق کرده که SIME نام دارد. پلیس دبی اکنون برای حفظ امنیت  شهروندان علاوه بر ناوگان ابرخودرو، از این نرم افزار نیز استفاده می کند.

چالش‌ها و خطرات احتمالی استفاده از پهپادهای غیرنظامی در ایران

مشرق: با وجود اینکه پهپادهای غیرنظامی در ایران به راحتی در فروشگاه‌های اینترنتی به فروش می‌رسند، آیا در قوانین هوایی ایران به مانند دیگر کشورهای جهان، موضوع استفاده از این پهبادها، دیده شده است؟

سرایت مرگ با سلفی در ایران

آرمان: گروهی از متخصصان آسیب‌شناسی و روانشناسان در روسیه معتقدند که با بالا رفتن تب سِلفی، به زودی اعتیاد به این کار در گروه اختلالات روانی قرار خواهد گرفت.

مراقب باشید! هکرها در کمین اند

برترین ها: انواع فیلترشکن ها و سرویس های VPN که به صورت رایگان ارائه می شوند معمولا آلوده به بدافزارهای جاسوسی اند که با ایجاد یک درب پشتی (Back Door) می توانند به ضرر کاربر تمام شوند. طبق گزارش موسسه امنیت Sucuri در آمریکا بیش از ۶۰درصد از حملات به وب سایت ها از نوع درب پشتی و از طریق بارگذاری بدافزار در هسته مرکزی سایت ها انجام شده است. گزارش Government Technology با ارائه نموداری نشان می دهد که حملات به سمت وب سایت های آمریکایی در سال ۱۳۹۴/ ۲۰۱۵ بیشتر از طریق حملات شنود و رفع نشدن آسیب پذیری ها صورت گرفته است.

از بازی‌های خارجی عوارض نمی‌گیرند

صبح نو؛ حسین کریمی قدوسی(رئیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای): تقریباً یک سال است که همه جا گفته‌ایم باید از بازی‌های خارجی عوارض گرفته بشود و با نظارت صحیحی از بازی‌های ایرانی حمایت بشود ولی هیچ گونه اقدامی ندیدیم و حتی در لایحه بودجه ۹۶ نیز قرار نگرفته است.

دیدگاه شما چیست؟