ممنوعیت فروش گوشی آیفون ۶ در چین

نهاد مالکیت معنوی چین حکم داد که شرکت اپل در طراحی آیفون ۶ و آیفون ۶‌ پلاس، حق امتیاز طراحی شرکت شنژن بایلیِ چین را نقض کرده است و فروش این گوشی‌ها را در پکن ممنوع کرد.

منبع: کیهان نوین

سمینار تخصصی کاربرد کلان داده‌ها در سازمان‌های بزرگ

Kalan

سمینار تخصصی کاربرد کلان داده‌ها در سازمان‌های بزرگ. محل برگزاری: مرکز مطالعات بهره وری و منابع انسانی سازمان مدیریت صنعتی. زمان: چهارشنبه و پنجشنبه، ۳۰ و ۳۱ تیرماه ۱۳۹۵ هجری شمسی.

منبع: ایکو بیگ

تا سال ۲۰۲۰ نیمی از مردم جهان موبایل اینترنت دار خواهند داشت

2016_6_18_13_29_12.png

موسسه تحقیقاتی PwC: تا سال ۲۰۲۰ جمعیت جهان به ۷٫۴ میلیارد نفر می‌رسد که بیش از نیمی از آنها یعنی ۵۲ درصد جمعیت روی موبایل و یا تبلت خود اینترنت خواهند داشت. بیش از ۸۲ درصد از این کاربران از طریق دیتای موبایل ویدئو تماشا می‌کنند و جالب اینجاست که ۹۲ درصد از مشترکین سرویس اینترنت موبایل بیرون از آمریکا خواهند بود.

منبع: سلام خبر

کاهش محبوبیت ۳۳ درصدی اینستاگرام

1699443_932

موسسه تحقیقات شبکه‌های اجتماعی Quintly: بر اساس گزارش‌ها، آمار تعداد لایک‌ها و کامنت‌های اینستاگرام در یک سال گذشته ۳۳ درصد کاهش داشته است. کاربرانی که بیشتر از یک صد هزار دنبال کننده دارد میزان لایک و کامنت این کاربران تا میزان ۳۶ درصد در سال گذشته کاهش داشته است.

منبع: مشرق

۶ کتابی که باید در مورد اینترنت اشیاء بخوانید

photo_2016-06-23_12-41-57

شش کتابی که باید در مورد اینترنت اشیاء بخوانید:۱- دوران دوم ماشین: کار، پیشرفت و رفاه۲-شروع کار با اینترنت اشیاء ۳- هوش خاموش ۴- اختلالات اینترنت اشیاء۵- محصولات متا ۶- طراحی محصولات متصل

منبع: آنالیتیکز

گام های گوگل به سمت هوش مصنوعی

هوش مصنوعی

گوگل با راه اندازی یک مرکز تحقیقات تخصصی در اروپا فعالیت خود را در حوزه هوش مصنوعی توسعه می دهد. این دفتر فعالیت خود را بر سه حوزه آموزش ماشین، درک زبان طبیعی و درک رایانه ای متمرکز کرده است. آموزش ماشین ها اکنون به یکی از عملیات محرمانه گوگل در بسیاری از محصولات آن از جمله فیلترهای هرزنامه، ترجمه متن و محصولات جدیدی همچون دستیار مجازی گوگل و خودروهای بدون راننده، بدل شده است.  قرار است این مرکز تحقیقاتی که در زوریخ قرار دارد به بزرگترین مرکز تحقیقاتی گوگل در خارج از آمریکا بدل شود.

منبع: عصر ایران

رباتی برای کمک به پرستاران

resized_1699407_317

در بیمارستان‌های بلژیک ربات‌ها جای انسان‌ها را در بخش پذیرش گرفته‌اند؛ این ربات‌ها با ۲۰ زبان زنده دنیا آشنایی دارند. آن‌ها حتی می‌توانند تشخیص دهند که با یک زن و یا یک کودک صحبت می‌کنند.

منبع: مشرق

دسترسی یک هکر به ۳ هزار فیش حقوقی

4715202_104

سرهنگ علیزاده(سخنگوی مرکز بررسی جرایم سازمان‌یافتۀ سایبری سپاه پاسداران): فردی که اخیرا سایت های دولتی ایران را هک کرده به اطلاعات مربوط به بانک های اطلاعاتی دستگاه ها و ۳ هزار فیش حقوقی دسترسی داشته است. این هکر به ۳ هزار پایگاه اینترنتی نفوذ کرده که از این تعداد ۳۸ پایگاه به سازمان های دولتی با پسوند gov اختصاص دارد. این هکر توانسته به پایگاه اینترنتی سازمان ثبت اسناد، ادارۀ راه و شهرسازی ، گمرک ، سازمان صنایع و معادن و ۳۷۰ پایگاه اینترنتی دانشگاه ها نفود کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نجات جان انسان‌ها با تاتوی هوشمند

57305755

امیرحسن کاکایی(عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت): محققان دانشگاه ویسکانسین مدیسون تراشۀ بسیار ریزی با الهام از سیم تلفن ساختند که با قرار گرفتن به شکل تتو روی پوست می‌تواند اطلاعات بدن انسان را به صورت اتوماتیک از راه دور به پایگاه داده بفرستد.

منبع: ایسنا

 

دیدگاه شما چیست؟