اینستاگرام در پله نخست شبکه های اجتماعی در ایران

بولتن نیوز: بر اساس رتبه بندی سایت الکسا اینستاگرام در پله نخست شبکه های اجتماعی در ایران قرار دارد.

نگرانی نهادهای نظارتی اتحادیه اروپا از تنظیمات ویندوز ۱۰

بیزینس اینسایدر: نهادهای نظارتی و رگولاتوری کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌گویند هنوز در مورد تنظیمات مربوط به حریم شخصی ویندوز ۱۰ نگرانی‌هایی دارند و تغییرات روند نصب این ویندوز کماکان نگران کننده است.

همکاری مشترک آمریکا و اتحادیه اروپا برای مقابله با جرائم سایبر

ایوریپورتر: مقامات مرکز جرائم سایبری اروپا (یوروپل) و اتحادیه ملی آموزش و قوانین سایبری – NCFTA – تفاهم نامه ای در سان فرانسیسکو امضا کرده اند تا برای مقابله با جرائم سایبری با یکدیگر همکاری کنند.

آمازون ۵۰۰۰ شغل در انگلیس ایجاد می‌کند

رویترز: شبکه شرکت آمازون در انگلیس از ایجاد بیش از ۵۰۰۰ فرصت شغلی در این کشور خبر داده است. این فرصت های شغلی در سال ۲۰۱۷ در انگلیس ایجاد می شوند.

افتتاح فاز اول دولت الکترونیک شامل ۱۰ دستگاه پرکاربرد مردم تا پایان امسال

فارس؛ محمود واعظی(وزیر ارتباطات): فاز اول دولت الکترونیک شامل ۱۰ دستگاه دولتی پرکاربرد مردم مانند  وزارت بهداشت، ثبت اسناد، وزارت کشور و… تا پایان سال جاری توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

فروش عینک‌های آفتابی با قابلیت ضبط ویدئو آغاز شد

تک کرانچ: شرکت اسنپ از آغاز فروش عینک های آفتابی خود خبر داد که برای ضبط تصاویر ویدئویی نیز قابل استفاده هستند. قیمت این عینک ها ۱۳۰ دلار است.

چشم امید مایکروسافت به شرکت های نوپای هندی

کامپیوترورلد: مایکروسافت برای افزایش دامنه استفاده از خدمات کلود خود به شرکت‌های هندی امید بسته و در ۱۲ ماه گذشته بیش از ۲۰۰۰ مشتری از بین این شرکت ها را جذب خود کرده است.

تفتیش موبایل مسافران در مرز آمریکا منوط به حکم دادگاه می‌شود

زددی نت: از زمان روی کار آمدن ترامپ تاکنون جستجو و بررسی گوشی ها، تبلت ها و رایانه های کاربران در مرزهای آمریکا افزایش یافته است. سناتور ران ویدن از حزب دموکرات آمریکا با رد نظر دولت ترامپ، به دنبال تصویب قانون جدیدی است که نهادهای دولتی را مجبور به تسلیم حکم دادگاه برای جستجوی ابزار الکتریکی شخصی مسافران می کند.

کاهش قیمت موبایل در پی تغییر قانون مالیاتی

فارس؛ غلامحسین کریمی(رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی): با تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس برای اخذ هزینه مالیات بر ارزش افزوده از خریدار به جای وارد کننده، قیمت گوشی موبایل و اختلاف قیمت گوشی قاچاق و رسمی کاهش می یابد.

کاهش قیمت ترافیک داخلی تا ۱۵ اسفند

فارس؛ محمود واعظی(وزیر ارتباطات): مصوبه تفکیک قیمت اینترنت بین‌الملل از اینترانت در بستر شبکه ملی اطلاعات روز گذشته به اپراتورهای ارتباطی ابلاغ شد. این اپراتورها حداکثر تا ۱۵ اسفند ماه سال جاری برای اجرا مهلت دارند. محاسبه استفاده کاربران از اینترنت دستی نبوده و هوشمند است و به همین دلیل ما معتقد نیستیم که کم فروشی صورت می گیرد.

تپسی به کرج رسید

ایلنا: تاکسی‌های آنلاین به سرعت در حال گسترش هستند. شرکت تپسی با رشدی بسیار سریع اولین شرکت خدمات آنلاین تاکسی تهران است و یکشنه اول اسفند در کرج نیز فعالیت خود را اعلام کرد.

همکاری عربستان و اسراییل برای رصد تروریسم

میدل ایست مانیتور: عربستان قصد داشت به صورت محرمانه با یکی از شرکت‌های تحلیل اطلاعات اسراییل به نام IntuView برای رصد تروریسم همکاری کند. این شرکت، روزانه ۴ میلیون پست از فیس‌بوک و توییتر را اسکن می‌کند.

هک دوباره سایت ترامپ

سایبربان: برخی منابع آگاه، خبر از هک شدن سایت رئیس‌جمهور آمریکا دادند و این کار توسط هکرهای عراقی انجام‌ شده است. این بار دومی است که سایت ترامپ هک می‌شود.

خرید شرکت امنیتی متخصص شناسایی چهره توسط اپل

مک رومورز: اپل یک شرکت نوپا به نام ریل فیس را خریداری کرده که در زمینه امنیت سایبری و تولید محصولات مبتنی بر شناسایی چهره تخصص دارد. این شرکت از سال ۲۰۱۴، در سرزمین های اشغالی مشغول به فعالیت است.

اینترنت ۱۰۰ مگابیتی ماهواره‌ای به نقاط دورافتاده جنوب شرق آسیا می‌رسد

زددی نت: شرکت Kacific Broadband Satellites ارائه دهنده خدمات ماهواره‌ای قصد دارد سرویس‌های اینترنتی ماهواره‌ای با سرعت ۱۰۰ مگابیت در ثانیه در نواحی دورافتاده جنوب شرق آسیا ارائه کند.

ارائه اینترنت ۵۰ مگابیتی روی خط مسی

فارس: مخابرات منطقه تهران اعلام کرد: ارائه اینترنت با حداقل سرعت ۱۶ مگابیت و حداکثر سرعت ۵۰ مگابیت روی سیم مسی امکان‌پذیر شد.

رونمایی از اولین موتور-پهپاد در جهان

ایسنا: استارتاپ آمریکایی هاورسرف که در زمینه تولید دستگاه‌های حمل‌ونقل فعالیت می‌کند، یک موتور-پهپاد را تولید کرده است.

دیدگاه شما چیست؟