تلگرام، از انتخابات تا رای اعتماد

قانون؛ اعظم پویان(روزنامه‌نگار): کنشگران اجتماعی در صنف‌ها و تشکل‌های مختلف، که دائم در حال خلق حوزه‌های نو برای گفت‌وگو پیرامون خود هستند، با تلگرامی شدن فضای جامعه، مجال بیشتری برای عرض اندام پیدا کرده‌اند. آنچه حضور فرهنگیان در فضای مجازی را از سایر صنف‌ها متمایز می‌کند، رفتارهای تشکل‌گرایانه است. اعضای هرکدام از گروه‌ها و کانال‌های منتسب به فرهنگیان، بیشتر در یک گروه یا تشکل فرهنگی فعالیت می‌کنند.
حضور و گاهی فعالیت گسترده نمایندگان مجلس در کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی باعث شده تا همواره این شائبه پیش بیاید که ممکن است نمایندگان مجلس تحت تاثیر هیاهوهای مجازی رأی بدهند.این روزها کانال‌های تلگرامی برای اعضای جامعه تولید فکر کرده و مسئولان اگر به مستندهای رسمی مراجعه نکنند، ممکن است در دام مجازها بیفتند. نتیجه رای‌اعتماد تلگرامی، جامعه‌ای مملو از شایعه‌ها می‌شود.

بدافزار جدید اندروید، سارق اطلاعات کارت‌های اعتباری

بیزنس اینسایدر: بدافزار جدید اندرویدی Faketoken که از طریق متن منتشر شده و گسترش می‌یابد، اطلاعات کارت‌های اعتباری کاربران را به‌سرقت می‌برد. این بدافزار همچنین قادر به جاسوسی از متون و تماس‌های تلفنی است.

رشد ۳ درصدی جرایم اجتماعی و اخلاقی

ایسنا؛ سرهنگ امین یادگارنژاد(رئیس پلیس فتا استان کرمان): امسال ۴۲ درصد جرائم فضای‌مجازی اقتصادی هستند که نسبت به سال قبل ۶ درصد کاهش یافته است. جرائم اجتماعی و اخلاقی روند افزایشی داشته است، به‌طوری‌که تا ۲۵ مردادماه، ۴۳ درصد جرایم فضای‌مجازی مسایل اجتماعی و اخلاقی بوده است.  ۲۷ درصد جرایم سایبری مربوط به برداشت‌های غیرمجاز اینترنتی هستند هم‌چنین مزاحمت‌های اینترنتی ۱۶‌درصد، کلاهبرداری ۱۵‌درصد، هتک حیثیت و نشر اکاذیب ۱۴ درصد جرائم سایبری را به خود اختصاص داده‌اند.

وضعیت مالیات بر درآمد رانندگان اسنپ و تپ‎سی مشخص شد

فارس؛ سیدکامل تقوی نژاد(رئیس کل سازمان امور مالیاتی): رانندگان دارای یک خودرو که در اسنپ و تپ‏سی فعال هستند، مانند دارندگان یک تاکسی، برای عملکرد سال ۱۳۹۵ از پرداخت مالیات بر‌ درآمد خودرو معاف هستند.

دیدگاه شما چیست؟