جهت‌یابی با حس لامسه محقق شد

محققان با طراحی دستگاه مبدل لمسی برای اولین ‌بار مسیریابی با حس لامسه را برای رانندگان امکان‌پذیر ساختنند. مسیریابی از طریق لامسه توسط جاسوسان حرفه‌ای جهت یافتن مسیر استفاده می شود.

منبع: بهار

کاهش سریع تیراژ فیلم‌ و موسیقی با افزایش سرعت اینترنت

بنا بر تازه‌ترین بررسی‌ها، افزایش سرعت و کاهش قیمت اینترنت با کاهش تیراژ فیلم‌ها و موسیقی‌های عرضه شده در شبکه خانگی نسبت معناداری یافته است. هرچه سرعت اینترنت برای کاربران عادی رو به فزونی می‌گذارد و قیمت تمام شده اینترنت در فضای رقابتی کاهش می‌یابد، کاربران اینترنت رغبت بیشتری برای دانلود غیرمجازی به جای خرید نسخه‌های مجاز می‌یابند.

منبع: تابناک

برگزاری دومین همایش «زیرساخت و شهر هوشمند»

دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند با مشارکت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یکم و دوم شهریورماه سال جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود.

منبع: آی تی آنالیز

 پیش‌بینی الگوریتمی حملات داعش!

فیزیکدانان دانشگاه میامی در آمریکا الگوریتمی را طراحی کرده‌اند که می‌تواند مطالب ارسالی داعش در رسانه‌های اجتماعی را اسکن کند. بر اساس یافته‌ها، افراد افراط گرا هرگز برای مدت طولانی بطور انفرادی عمل نمی‌کنند و سعی می‌کنند طی چند هفته به گروههای آنلاین بپیوندند.

منبع: ایسنا

تصاویر برهنه زنان، وثیقه ای برای دریافت وام!

به تازگی وام دهندگانِ وبسایت جی دی کپیتال در چین اعلام کردند دانشجویان زن برای دریافت وام اینترنتی موظفند تصاویر برهنه خود را به عنوان وثیقه در اختیار وام دهندگان قرار دهند.

منبع: تلگراف

خداحافظ شبکه های اجتماعی

محققان در شرکت تحلیل SimilarWeb به این نتیجه رسیده اند که کاربران خجالتی اینترنت در حال ترک فیس‌بوک و اینستاگرام برای اپلیکیشن‌های خصوصی‌تری مانند واتس‌اپ و تلگرام هستند. استفاده از تلگرام در کشور انگلستان از ۱۷ دقیقه در سال گذشته به ۲۴ دقیقه در سال جاری افزایش یافت، که رشدی ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

منبع: ایسنا

نگرانی مقامات برزیلی از کشف پیام هایی به زبان پرتغالی از داعش در تلگرام

دستگاه اطلاعاتی برزیل پیام هایی را به زبان پرتغالی در خصوص گروه تکفیری صهیونیستی داعش در شبکه پیام رسان تلگرام در فاصله زمانی دو ماه مانده به آغاز بازی های المپیک ریودوژانیرو کشف کرد.

منبع: صدا و سیما

یک‌سوم کاربران بعد از خرید ساعت هوشمند پشیمان می‌شوند

کارشانسان دریافتند صاحبان گوشی‌های هوشمند بیش از دیگر کاربران علاقمند به خرید فناوری پوشیدنی هستند و با این وجود افرادی که این دستگاه را خریده‌اند، از این اقدام پشیمان شده‌اند.

منبع: موبنا

فرهنگ خرید اینترنتی ما ایران‌ها چقدر است؟

آمارهای منتشرشده خبر از رشد ۶۰ درصدی خرید اینترنتی در ایران طی چند سال گذشته دارد، اکثر خریداران فروشگاه‌های اینترنتی در ایران جوانان هستند و مردان بیش از زنان از فروشگاه‌ها اینترنتی خرید میکنند. فروشگاه‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک از مرز ۹ هزار فروشگاه فراتر رفته است. طبق آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، از هر ۵ فروشگاه اینترنتی ۳ مورد از آن‌ها شکست می‌خورد.

منبع: برترین ها

افزایش حملات سایبری علیه اسرائیل

تنها در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۶ میلادی، ۲٫۲ میلیارد حمله سایبری در سطح جهان رخ داده که بخش عمده‌ای از آن به خاور میانه تعلق دارد. کارشناسان امنیتی اسرائیل بر این باورند که روزانه بالغ‌بر دو میلیون حمله روی زیرساخت‌های حساس این رژیم وارد می‌شود که هیچ‌کدام از حملات تأثیری بر زیرساخت‌ها ندارند.

منبع: سایبربان

فرهنگ خرید اینترنتی ما ایران‌ها چقدر است؟

آمار افراد شاغل در روزنامه‌های چاپی در ماه مارس به ۱۸۳ هزار و ۲۰۰ نفر کاهش پیدا کرده در حالی که در همین زمان تعداد افراد شاغل در رسانه‌های آنلاین ۱۹۷ هزارو ۸۰۰ نفر بوده است.

منبع: آی تی ایران

دیدگاه شما چیست؟