استفاده از بیت‌کوین برای پرداخت‌های عمده کاهش یافت

اسلش‌گیر: برخی شرکت‌هایی که از بیت کوین برای پرداخت‌های مالی خود استفاده می‌کردند مانند شرکت Stripe در سال ۲۰۱۸، استفاده از این ارز دیجیتال را کنار گذاشته‌اند. محدودیت‌های اعمال شده توسط برخی دولت‌ها برای استفاده از بیت‌کوین و همین‌طور نگرانی‌هایی برای پولشویی از این طریق نیز در تصمیم برای کنار گذاشتن پول دیجیتال بیت‌کوین موثر بوده است.

شبکه آنلاین پلی استیشن از کار افتاد

اسلش‌گیر: برخی کاربران از اختلال در شبکه آنلاین پلی‌استیشن سونی خبر داده‌اند. همین مشکل باعث شده تا هزاران نفر از اجرای بازی های ویدئویی خود به طور آنلاین محروم شوند.

درز اطلاعات شخصی بیش ۲۲۰ هزار مالزیایی در فضای مجازی

لوئیت: اطلاعات شخصی بیش از ۲۲۰ هزار نفر مالزیایی که در یک تارنمای دولتی اهدای عضو ثبت‌نام کرده بودند، در فضای مجازی درز پیدا کرده است.

آنچه نگفت و باید ‌می‌گفت

شرق؛ غلامحسین کرباسچی(دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی): رئیس‌جمهور و مسئولان باید بتوانند با استفاده فضاهای مجازی مثل توییتر یا دیگر شبکه‌های مجازی به سؤالات روزمره مردم شفاف پاسخ بدهند.

جاسوس‌افزاری ایتالیایی زبان برای گوشی‌های اندروید

تیک: جاسوس‌افزار Skygofree‌ با نصب بر روی دستگاه قربانی، کنترل کامل دستگاه را در دست می‌گیرد، و می تواند طوری تنطیم شود که در هنگامی که تلفن همراه اندرویدی به مکان خاصی رسید، صداهای محیط را ضبط نماید

استفاده ۸۲ درصد دانشجویان از تلگرام

فارس؛ محمدصادق افراسیابی(مدیرعامل انجمن سواد رسانه‌ای ایران): طی پیمایشی در سطح ۷ دانشگاه مادر تهران، ۸۲ درصد دانشجویان در بین تمام شبکه‌های اجتماعی از تلگرام استفاده می‌کنند.طی پیمایشی در سطح ۷ دانشگاه مادر تهران، ۵۷ درصد دانشجویان اظهار کردند که اگر فقط نیم ساعت برای استفاده از اینترنت فرصت داشته باشند تنها در این زمان محدود از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. رفته رفته مردم تنها چیزی که از اینترنت می‌دانند استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان است. قبل از فیلتر تلگرام گزینه‌های زیادی روی میز داشتیم که به آن توجه نکردیم، جدی‌ترین گزینه ما تقویت پیام‌رسان داخلی بود. گزینه بعدی تقویت سواد رسانه‌ای و اجرای طرح شامد بود. الان هم حرف‌هایی به گوش می‌رسد که هنوز گزینه فیلتر تلگرام روی میز اعضای شورای عالی فضای مجازی کشور قرار دارد و این گزینه حذف نشده است. متأسفانه ما برای پیام‌رسان داخلی فضای اجتماعی و اقتصادی ایجاد نمی‌کنیم و گاهی فقط در زمینه ضرورت حمایت سخن می‌گوییم. برای موفقیت پیام‌رسان‌های داخلی ابتدا باید اسم پیام‌رسان داخلی را از آن‌ها گرفت و نگاه بین‌المللی داشت و برای تبلیغ آن‌ها به هیچ عنوان از تلویزیون استفاده نکرد. خود تلگرام بهترین فضا برای تبلیغ پیام‌رسان‌های داخلی است البته نه با اسم داخلی. فیلتر تلگرام فایده خاصی نداشت. فقط به کسب‌وکارهای کوچک که امکان تبلیغات در تلویزیون را نداشتند و از این فضا کسب درآمد می‌کردند و شغلشان را تبلیغ می‌کردند، ضربه زد. ما در حوزه پیام‌رسان‌ها نه دانش فنی داریم و نه محصول مناسب داریم و معتقدم هیچ جایگزینی نداریم که اگر قرار است فلان پیام‌رسان فیلتر شود، فلان جایگزین را داشته باشیم. ما هر روز شاهد تعارض دیدگاه‌های برخی مسئولین و سیاست‌گذاران عمومی کشور در سطح رسانه‌های جمعی هستیم و این تشتت آرا بدترین چیز است.

دیدگاه شما چیست؟