بار مضاعفی که تلگرام به دوش کشید

اعتماد؛ جعفر محمدی(عضو هیات‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران): پیام‎رسان‌های داخلی واقعا توان ندارند که ۱۷ تا ۲۰ میلیون کاربر را ساپورت کنند. بنابراین باید تلگرام حداقل برای کوتاه‎مدت باز شود.

همبستگی اپل با چین

تیک: طبق تفاهم نامه‌ی منعقد شده بین اپل و کمپانی Guizhou، شرکت چینی در ازای کنترل داده‌های سرویس iCloud متعهد شده که بهره‌برداری از دیتاسنتری به ارزش ۱میلیارد دلار را در استان گوئیژو به راه اندازد.

تلگرام ارزخور هم می‌شود!

جوان: باز‌گشایی تلگرام موجب شده تا این پیام‌رسان یکبار دیگر به مجرایی برای نفوذ و پیاده کردن برنامه‌های اتاق‌های فکری آن سوی مرزهای کشور تبدیل شود. همان اتاق فکرهایی که پای داعش را به کشورمان باز کرد. این روزها بسیاری از کمپانی‌های بزرگ حوزه‌ فناوری امکان ارسال پول از طریق اپلیکیشن‌های پیام‌رسان خود را فراهم آورده‌اند، حال آنکه این موضوع توسط تلگرام با استفاده از پول رمزنگاری شده ممکن خواهد شد

درخواست نمایندگان برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی

تیک: ۱۷۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به روسای سه قوه خواستار حمایت از نرم افزارهای پیام‌رسان داخلی و ساماندهی فیلترشکن‌ها شدند.

نسل سوم تکنولوژی شبکه موبایل بالاخره به کرانه‌ باختری رسید

تیک؛ سلیمان الظهیری(معاون وزیر ارتباط تشکیلات خودگردان): سرویس‌های نسل سوم تکنولوژی شبکه موبایل (۳G) قرار نیست در اختیار ساکنین نوار غزه قرار گیرد. دو اپراتور‌ Wataniya و Jawwal تا به حال توانسته‌اند تنها سرویس‌های ۲G خود را به نوار غزه برسانند.

خیز جدید سوداگران موبایل برای زمین زدن طرح رجیستری

دانشجو: پاییز ۹۵ مجموعا ۹۶ میلیون دلار واردات داشته‌ایم، ولی در پاییز ۹۶ بیش از ۱۴۶ میلیون دلار واردات گوشی داشته‌ایم. با اجرایی شدن طرح رجیستری ۹۰ درصد گوشی‌ها از مبادی قانونی وارد شده‌اند.

دیدگاه شما چیست؟