مطالب قدیمی

مرور رسانه ها، ۲۵ اسفند ۹۵

آمازون ابزار هوش مصنوعی جدیدی را برای تشخیص سن فرد از روی عکس ارائه کرد

دیجیاتو: آمازون به تازگی ابزاری مبتنی بر هوش مصنوعی معرفی کرده قادر است سن انسان را تخمین بزند. این سامانه در چارچوب پلتفرم Rekognition آمازون عمل می کند.

نتیجه انتخابات ایران را عوام تعیین می‌کند/ آینده کشور با هدایت عوام تضمین می‌شود

راه دانا؛ رضا قاسمیان(کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی): اکنون که شبکه‌های اجتماعی گسترش یافته هر یک از افراد جامعه خود تولید کننده محتوا هستند. در این حالت خواص عادت به مصرف تولیدات عوام خواهند کرد و به مرور زمان در کشور، عوام، خواص را هدایت خواهد کرد

درآمد توئیتر در سال ۲۰۱۶ چقدر بود؟

* تیک؛ جک دورسی(مدیر اجرایی توئیتر): توئیتر در سال ۲۰۱۶ حدود ۶۳۸ میلیون دلار درآمد کسب کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن، با کاهش ۱ درصدی روبرو شد؛ البته داستان‌های ترامپ به افزایش درآمد به صورت اندک کمک کرده است.

VOD‌ دربی را هم پخش کرد

جوان: روز گذشته یکی از اپراتورهای تلفن همراه، برای مشترکانش بازی دربی را به صورت رایگان از طریق نرم‌افزار VOD‌ پخش کرد. محمد صراف(رئیس صنف VOD و IPTV): پس از پایان سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر، صنف VOD و IPTV آمادگی پذیرش آثار کوتاه، مستند و داستانی راه یافته به بخش سودای سیمرغ و چشم‌انداز این دوره از جشنواره را برای انتشار در VOD و IPTV دارد. هرچقدر انتقاد‌ها از برنامه‌های تلویزیون افزایش یابد، شانس دیده شدن برنامه‌های اینترنتی بیشتر شده و این برنامه‌ها با اتکا به ممیزی کمتر و دست بازتر در پرداخت به موضوعات، بر محبوبیت خود می‌افزایند. کمرنگ شدن خطوط قرمز و ممیزی‌ها منجر به این شده است که برنامه‌های اینترنتی و رسانه های VOD غالباً با هیجان‌های کاذب همراه باشد.

ایران می‌تواند با «بیت کوین» از دلار عبور کند

کوین تلگراف: ایران می‌تواند بازار بزرگ بعدی بیت کوین جهان باشد. ولی‌الله سیف در مصاحبه‌ای در پاسخ به دستور اخیر ترامپ برای ممنوعیت ویزا، اعلام کرد که ایران دیگر در معاملات خود از دلار استفاده نخواهد کرد.

تشدید فعالیت‌های هکری برون مرزی اف بی آی

کامپیوترورلد: چند گروه مدافع حریم شخصی آمریکایی و انگلیسی هشدار داده‌اند که فعالیت‌های هکری اف‌بی‌آی به بهانه مقابله با هرزه‌نگاری کودکان غیرقانونی است و به نقض قوانین حقوقی بین‌المللی می‌انجامد. اف‌بی‌آی به بهانه مقابله با هرزه‌نگاری کودکان به ۸۷۰۰ رایانه در ۱۲۰ کشور جهان سرک کشیده و این کار را تنها بر مبنای یک حکم بازرسی انجام داده است. چند گروه مدافع حریم شخصی آمریکایی هشدار داده اند، اف بی آی به بهانه مقابله با هرزه نگاری کودکان به ۸۷۰۰ رایانه در ۱۲۰ کشور جهان سرک کشیده و این کار را تنها بر مبنای یک حکم بازرسی انجام داده است. چند گروه مدافع حریم شخصی آمریکایی و انگلیسی هشدار داده اند که فعالیت های هکری برون مرزی اف بی آی به بهانه مقابله با هرزه نگاری کودکان غیرقانونی است و به نقض قوانین حقوقی بین المللی می انجامد.

آزمایش خودروی خودران ژاپنی در آمریکا

لین نیوز: مقامات ایالت کالیفرنیا به مدیران شرکت خودروسازی ژاپنی سوبارو اجازه داده اند تا خودروهای خودران خود را در جاده ها و خیابان های عمومی این ایالت آزمایش کنند.

اخبار جعلی، ذهن مردم را از کار می‌اندازد

تلگراف: تیم کوک مدیرعامل اپل از دولت‌های جهان خواست تا پیکاری را برای ارتقای دانش عمومی و مقابله با گسترش دامنه انتشار اخبار جعلی و قلابی در اینترنت به راه بیندازند. یکی از عوامل گسترش اخبار جعلی، فعالیت شرکت هایی است که تلاش دارند به هر نحو ممکن بر تعداد مخاطبان خود بیفزایند و میلیون‌ها خواننده را جذب خود کنند. مهم ترین نتیجه این وضعیت، تخریب ذهن مردم است.

اسکنر چشم برای باز کردن قفل آیفون

اپل‌نیوز: احتمالا نسل بعدی آیفون(آیفون ۸ ) که انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شود، یک اسکنر عنبیه چشم برای تکمیل ID شناسایی اثر انگشت خواهد داشت.

امکان نصب تلگرام روی ساعت های هوشمند

باشگاه خبرنگاران: نرم افزار تلگرام با سیستم عامل اندروید ویر۲ سازگار شده، این بدین معنی است که کاربران از این پس می توانند این نسخه از تلگرام را بر روی ساعت هوشمند خود نصب کنند.

پنج چشم؛ خیره به اطلاعات کاربران اینترنت

باشگاه خبرنگاران: اسنودن(کارمند NSA) در سال ۲۰۱۳ با انتشار اسنادی تلاش گسترده آمریکا و انگلیس را با مجموعه پنج چشم (امریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا و نیوزلند) برای جاسوسی به خصوص از طریق فضای اینترنت را افشا کرد. به دلیل اینکه حجم عظیمی از زیرساخت های اینترنت جهان در ایالات متحده است، این امر شرایطی را فراهم کرده تا تحلیلگران جاسوسی اطلاعاتی آمریکا به راحتی به داده ها دسترسی داشته و آنها را شنود کنند. سید علیرضا آل داوود(کارشناس و پژوهشگر فضای مجازی): پروژه پریزم یکی دیگر از برنامه های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکاست که براساس آن نشان داده شده دیتابیس برخی از شرکت ها و غول های بزرگ فناوری در اختیار آژانس امنیت ملی آمریکاست. از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۳ هر ساله ۲۰ میلیون دلار برای اجرای پروژه جاسوسی پریزم هزینه شده است، مایکروسافت در سال ۲۰۰۷ اولین شرکتی بوده که به این پروژه پیوست. یاهو در سال ۲۰۰۸، گوگل و فیس بوک در ۲۰۰۹، پالتاک و یوتویوپ در ۲۰۱۰، AOL و اسکایپ در سال ۲۰۱۱ به پروژه پریزم پیوستند و اپل نیز به عنوان آخرین شرکت در سال ۲۰۱۲ به این پروژه ورود کرد. طبق اطلاعات گاردین، ایران کشوری است که بیشترین مقدار اطلاعات از آن جمع‌آوری شده است؛ به طوری که در پروژه خبرچین بیکران، تنها در ماه مارس۲۰۱۳، تعداد ۱۴ میلیارد گزارش از ایران جمع‌آوری شده است. در پروژه جاسوسی خبرچین بیکران، از کشورهای هم پیمان آمریکا مانند فرانسه و آلمان هم بسته های اطلاعاتی زیادی به سرقت رفت و این کشور ها پس از این اتفاق به سمت شبکه های ملی و گمرک اطلاعاتی حرکت کردند.

تنزل ۶پله ای ایران در توسعه دولت الکترونیک

مهر: ارزیابی روند توسعه کشورهای جهان در شاخص دولت الکترونیک که از سوی دپارتمان امور اقتصادی سازمان ملل اعلام شده است، از نزول ۶ پله ای ایران در جایگاه جهانی دولت الکترونیک حکایت دارد.

بیش از ۲۰ میلیارد ابزار به اینترنت وصل می شوند

آی تی پی: با پیشرفت فناوری های ارتباطی و همه گیرشدن پدیده اینترنت اشیا، تعداد ابزار متصل به شبکه های ارتباطی از ۸.۴ میلیارد وسیله در سال ۲۰۱۷ به ۲۰.۴ میلیارد وسیله در سال ۲۰۲۰ افزایش می یابد. براساس یافته های موسسه گارتنر، چین، آمریکای شمالی و اروپای غربی به مهد استفاده از اینترنت اشیا مبدل می شود و ۶۷ درصد از محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا در این بخش از جهان مورد استفاده قرار می گیرد. بزرگترین بخش اینترنت اشیا مربوط به محصولات مصرفی شهروندان عادی است که ۵.۲ میلیارد وسیله را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص میدهد. ۳.۱ میلیارد هم مربوط به صاحبان مشاغل خواهد بود. پیتر میدلتون(مدیر امور تحقیقاتی گارتنر): استفاده از خدمات اینترنت اشیا در سیستم های خودکار، تلویزیون های هوشمند، ست تاپ باکس ها، ابزار اندازه گیری، خودروها، لوازم خانگی، دوربین های امنیتی و… رشد پرشتابی خواهد داشت. پیش‌بینی میشود با گذشت زمان هزینه استفاده از اینترنت اشیا کاهش یابد و در نتیجه استفاده از آنها بیشتر و بیشتر خواهد شد. صرف هزینه در این حوزه در سال ۲۰۱۷ در حدود ۲۷۳ میلیارد دلار پیش بینی شده است.

بیمه سایبری در انگلستان، امریکا و آلمان

سایبربان: براساس مطالعه جدید شرکت بیمه Hiscox بیش از نیمی از کسب‌وکارها (معادل ۵۳ درصد) در بریتانیا، ایالات‌متحده و آلمان در مقابله با حملات سایبری، آمادگی لازم را ندارند. براساس مطالعه جدید شرکت بیمه Hiscox، چهل درصد شرکت‌ها در انگلستان، ایالات‌متحده و آلمان از بیمه سایبری استفاده می‌کنند.

نوجوان‌ها؛ نیروی پشتیبان سایبری انگلیس

سایبربان: مقامات انگلیسی قصد دارند با برگزاری برنامه‌ای به هزاران نفر از نوجوانان این کشور امنیت سایبری را آموزش بدهند تا در صورت لزوم از آن‌ها نیز برای دفاع در برابر تهدیدات استفاده کنند.

سایت آمازون تحت‌فشار ترامپ روابط خود با ایران را قطع می‌کند

خبرآنلاین: آمازون می‌گوید ممکن است به دلیل مراوده تجاری با اکانت های ایرانی بین ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ جریمه ‌شود، به همین دلیل تحت‌فشار مدیریت جدید کاخ سفید، رابطه تجاری با اکانت های ایرانی را قطع میکند.

 ۳۰ هزار تومان جریمه؛ سزای فعالیت در اسنپ و تپسی!

فردا؛ سردار تقی مهر(رییس پلیس راهور ناجا): فعالیت تاکسی‌های اینترنتی اسنپ و تپسی که فاقد مجوز از سوی تاکسیرانی ها و وزارت راه و شهرسازی است، ممنوع بوده و در صورت تردد به عنوان مسافربر شخصی ۳۰۰ هزار ریال جریمه می‌شوند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا