دزدی اطلاعات بانکی مشتریان با حفره امنیتی در مایکروسافت ورد

دیلی میل: طبق تحقیقات شرکت (Proofprint)، ایمیل‌های فیشینگ که از سازمان‌های معتبر ارسال شده‌اند حاوی نرم افزار مخفی می‌باشد که از یک حفره امنیتی در مایکروسافت ورد برای دسترسی به اطلاعات فرد استفاده می کنند. ممکن است برخی فایل‌هایی که با نرم افزار ورد باز می شوند، کاربران را فریب دهد تا کدی را دانلود کند. مجرمان سایبری با این کد، رایانه افراد را آلود می‌کنند و اطلاعات بانکی او را سرقت می‌کنند.

 شهروندان آمریکا برای فرار از جاسوسی دولت به وی پی ان متوسل شدند

دیجیتال ترندز: با تصویب قانونی جدید در کنگره آمریکا که افشای اطلاعات کاربران اینترنت را توسط ISP ها مجاز دانسته، بسیاری از مردم آمریکا برای حفظ حریم شخصی خود به استفاده از وی پی ان روی آورده‌اند.

 همکاری آمریکا و اروپا برای مقابله با حملات سایبری

زددی نت: کشورهای اروپایی و آمریکا قصد دارند به طور جدی با انتشار اخبار جعلی در فضای مجازی مقابله کنند و برای مبارزه با حملات سایبری بیشتر با یکدیگر هماهنگ شوند.

انتخاب اقلام خرید از میان عکس‌های جستجوشده در گوگل ممکن شد

دیجیتال ترندز: از این پس می توانید پس از جستجوی عکس‌های مختلف در گوگل، محتوای نمایش داده شده در این عکس ها را انتخاب و به طور آنلاین خریداری کنید.

حمله‌ی سایبری به شبکه‌ی برق آمریکا

سایبربان: از دید کارشناسان، دیجیتال‌سازی سیستم برق‌رسانی آمریکا، کمبود سرمایه‌گذاری این بخش در امنیت سایبری و فقدان مرجع قانون‌گذاری کارآمد، از عوامل اصلی بروز آسیب‌پذیری در زیر ساخت‌های آمریکا هستند.

عرضه پهپاد ارزان قیمت با قابلیت پخش زنده ویدئو

سایبربان: از این پس با پرداخت ۴۹۹ دلار می توانید پهپادی خریداری کنید که می تواند در حین پرواز تصاویر زنده ویدئویی تهیه و پخش کند و به طور آنی بر روی فیس بوک و یوتیوب قابل پخش و به اشتراک گذاری است.

تقلید دوباره اینستاگرام از اسنپ چت

کلیک: اینستاگرام در ادامه کپی برداری از اسنپ چت این بار ویژگی ناپدید شدن پیام‌ها را تقلید کرد.

فیلترینگ‌های انتخاباتی در راه است؟

مهر: با توجه به نزدیک شدن به دو انتخابات پیش رو در یک ماه آینده، دادستان کل کشور از تشدید نظارت‌ها و رصدهای انتخاباتی در فضای مجازی خبر داده است.

پین‌کد گوشی قابل هک‌شدن است

مهر: گروهی از محققان ازجمله دکتر سیامک شاهان دشتی، محقق ایرانی، راهی برای هک کردن پین‌کد گوشی‌های هوشمند و نفوذ به آنها با استفاده از داده‌های حسگرهای گوشی‌ها یافته‌اند.

قانون جدید چین درباره کنترل امنیتی داده‌های اینترنتی

رویترز: چین پیش‌نویس قانونی را منتشر کرده است که بر اساس آن شرکت‌هایی که با بیش از هزار گیگابایت داده و یا بیش از ۵۰۰ هزار نفر کاربر سروکار دارند، سال به سال تحت ارزیابی‌های امنیتی قرار خواهند گرفت.

دیدگاه شما چیست؟