ارز سایبری، الکترونیک یا مجازی؟!

مردم سالاری؛ بهروز پورسینا: استفاده نادرست از ترجمه خطای فضای مجازی[به‌جای فضای سایبر] نه تنها آسیب‌پذیری و آسیب‌رسانی را به شدت توسعه می‌دهد بلکه موجبات عدم اطلاع و خلاقیت را در این فضا و از این ابزار بی بدیل فراهم می‌کند.

بالا رفتن توقع از گارانتی گوشی با رجیستری

فارس: در گذشته ۹۰ درصد بازار گوشی از قاچاق تامین می‌شد، اما با اجرای رجیستری، گوشی‌ها از واردات رسمی تامین و با گارانتی ارائه خواهند شد و قطعا توقع عمومی از گارانتی گوشی افزایش می‌یابد.

شرکت Synaptics تولید انبوه حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر را آغاز کرد

دیجیتال‌ترند: شرکت سینپتیکس‌(Synaptics Inc) که یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های فعال در حوزه امنیت و احراز هویت بیومتریک به شمار می‌رود، تولید انبوه حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر به نام Clear ID را آغاز کرد.

چین در لینکدین جاسوسی می‎کند

بی‌بی‌سی: یکی از نهادهای امنیتی آلمان مدعی است که چین با هدف نفوذ به مراکز دولتی برلین، در شبکه اجتماعی لینکدین جاسوسی می‎کند.

شبکه‌های مجازی ارتباطات مدنی را نابود می‌کنند

ورج؛ چامات پالیهاپیتیا(مدیر سابق فیس‌بوک): چرخه بازخوردهایی که توسط شبکه‌های اجتماعی براساس دوپامین، هورمونی که مهم‌ترین نقش را در ایجاد لذت و پاداش دارد، هدایت می‌شوند، نحوه عملکرد جوامع را هدف قرار می‌دهند. شان پارکر(یکی از موسسین فیس‌بوک): بنیانگذاران فیس‌بوک از ابتدا می‌دانستند که این سایت می‌تواند با بهره‌گیری از برخی ضعف‌های روانشناختی انسان‌ها، به چیزی اعتیادآور تبدیل شود. آنتونیو گارسیا مارتینز(مدیر محصول کمپانی فیس‌بوک): فیس‌بوک در مورد قابلیت‌های خود دروغ می‌گوید تا بتواند با اطلاعاتی که از کاربران جمع‌آوری می‌کند، در میان افراد نفوذ کرده و بر آن‌ها تأثیر بگذارد.

امکان ارسال سلسله توییت رسما به اپلیکیشن توییتر اضافه شد

د‌نکست‌وب: توییتر در آخرین آپدیت اپلیکیشن خود گزینه‌ای اضافه کرده که در فیلد نوشتن توییت بتوانید مثل ایجاد یک نظرسنجی، تعداد توییت‌هایتان را هم مشخص کنید تا همگی به طور همزمان توییت شوند.

جاسوسی ۵۰۰ مدل لپ تاپ اچ پی از کاربران

مهر: با کشف نوعی برنامه کی‌لاگر در ۵۰۰ مدل از لپ‌تاپ‌های اچ پی، مشخص شده که تقریبا هر مطلب مهم تایپ شده توسط کاربران با استفاده از این لپ‌تاپ ها بدون اجازه آن‌ها ثبت و ذخیره شده است.

افزایش قیمت گوشی نتیجه رشد نرخ ارز است، به رجیستری ربطی ندارد

فناوران؛ محمود سفار(رییس هیات مدیره انجمن وارد کنندگان تلفن همراه): اجرای طرح رجیستری به هیچ عنوان تاثیری در قیمت‌ گوشی‌های تلفن همراه نخواهد داشت بلکه هر نوع تغییر قیمت، ناشی از تحول‌های بازار ارز است.

ابداع زبان برنامه‌ویسی ویژه رایانه‌های کوانتومی

آرس‌تکنیکا: مایکروسافت امروز نسخه پیش‌نمایش زبان برنامه‌نویسی تازه‌ای موسوم به Q# را برای استفاده در زمینه پردازش کوانتومی و مختص رایانه‌های کوانتومی ابداع کرد.

دیدگاه شما چیست؟