ویکی لیکس کد نرم افزاری ابزارهای هک سیا را منتشر می کند

واشنگتن پست؛ جولیان آسانژ(موسس وب سایت ویکی لیکس): در آینده کد نرم افزاری ابزارهای هکی که سازمان سیا برای جاسوسی در تلفن‌ها و دستگاه‌های هوشمند به کارگرفته‌ایم را منتشر خواهیم کرد.

سیا ممکن است گوشی های هوشمند را هک کرده باشد

ویکی‌لیکس: اطلاعاتی مبنی بر هک شدن تلگرام وجود دارد که سازمان CIA چندین روش برای هک آن داشته است.

پشتیبانی رسمی گوگل از افزونه‌های حرفه‌ای برای جیمیل

فارس: جیمیل قبلا قابلیت‌هایی را افزوده بود که تعامل آن با دیگر خدمات گوگل مانند گوگل درایو را تسهیل می کرد، این شرکت حالا اعلام کرده که جیمیل از افزونه های اصلی خود این شرکت پشتیبانی می کند.

 اپلیکیشن تشخیص بیماری توسط یک ایرانی ساخته شد

دیلی میل: یک کارآفرین ایرانی اپلیکیشن موبایلی طراحی کرده که طی دو دقیقه تشخیص می دهد بیمار نیازمند خدمات درمانی اورژانسی است یا خیر. این اپلیکیشن (تشخیص بیماری) علایم بیماری را از افراد سوال می کند و پس از پاسخ کاربر سوالات بیشتری از آنها می پرسد تا وضعیت بیمار را ارزیابی کند.

۶ پیش‌بینی سایبری برای سال ۲۰۱۷

سایبربان: بسیاری از متخصصان امنیت سایبری معتقدند، سال ۲۰۱۷، به واسطه ی فضای متشنج روابط بین‌الملل و تحولات بدیع قواعد فضای مجازی و تهدیدات موجود، با حوادثی بی‌سابقه، رو‌به‌رو خواهد بود. نگرانی‌های موجود، در مورد امنیت سایبری اطلاعات، از سوی کسب و کارها و شهروندان، معطوف قوانین عمومی حفاظت داده (GDPR)، خواهد شد و حتی می‌تواند به بازنگری در این قانون، ختم شود. در سال ۲۰۱۷ دفاع سایبری، از سوی موسسات دفاعی، بیشتر به بخش خصوصی و شرکت‌های تجاری، واگذار خواهد شد. در سال ۲۰۱۷ سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در حوزه‌ی بیمه‌ی سایبری، افزایشی بی‌سابقه خواهد یافت و همین امر، رشد سازمان‌های ارائه دهنده‌ی خدمات بیمه‌ی سایبری را سبب می شود.

کره‌ی جنوبی؛ در وضعیت هشدار حمله‌ی سایبری

سایبربان: طبق اخبار رسانه‌های محلی کره‌ی جنوبی، این کشور، به منظور تقویت دفاع سایبری و دفع حملات احتمالی کره‌ی شمالی، وارد وضعیت هشدار وقوع حمله ی سایبری شده است.

 

دیدگاه شما چیست؟