برگزاری نشست اینترنت در چین و توجه به فرصت ناشی از توسعه داده‌های بزرگ

داده‌های بزرگ

در نشست اینترنت چین سال ۲۰۱۶ با موضوع شکوفا ساختن اقتصاد اینترنتی و ساخت کشور نیرومند سایبری برخی نمایندگان، توسعه داده های بزرگ را فرصت راهبردی برای توسعه کشور می دانند.

منبع: رادیو چین

جدیدترین اخبار از اینترانت ملی ایران

633dacf73b8d87118f9c23ecd5c2b96d53fda77d

در ابتدای دولت ۱۰ درصد مردم از ترافیک داخلی و ۹۰ درصد از ترافیک بین‌المللی استفاده می‌کردند اما امروز ۴۰ درصد مردم از ترافیک داخلی و ۶۰ درصد از ترافیک بین‌المللی استفاده می‌کنند.

منبع: ایسنا

شبکه ملی اطلاعات دقیقا چگونه عمل می کند؟

اینترنت-2-210x140

وقتی محتوایی را از طریق اینترنت برای دوستان خود می فرستید اطلاعات شما در ۳ نقطه در داخل کشور و سیزده نقطه در خارج از کشور ذخیره می شود!

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چرا تلگرام به معضلی برای بورس تبدیل شد؟

news_23849

محمدرضا صادقی مقدم (کارشناس بازار سهام): نهاد ناظر و متولیان بازار بایست تدابیری جدی در زمینه سیگنال‌فروشی در فضای مجازی بیندیشند؛ و البته نباید فقط به تلگرام و شبکه‌های مجازی فکر کنند بلکه باید به بررسی‌های فراتر از این موارد بپردازند.

منبع: نرخ باکس

حملات سایبری اخیر بیشتر جنجال تبلیغاتی بود

sdfex

ابوالحسن فیروزآبادی(دبیر شورای عالی فضای مجازی): اوضاع سایبری کشور کاملا تحت کنترل است زیرا در حملات اخیر هیچ گونه ضربه ای به سایت ها وارد نشده و اطلاعاتی به سرقت نرفته و فقط در این حملات صفحه اول دو یا سه سایت دسته چندم تغییر کرده است .

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

بدافزاری که ۱۰ میلیون گوشی اندرویدی را آلوده کرده

jhggh

بدافزار موسوم به HummingBad بیش از ۱۰ میلیون گوشی اندرویدی را آلوده کرده و از راه تبلیغات غیرقانونی ماهانه ۳۰۰ هزار دلار پول به جیب سازنده فرستاده است.

منبع: خبرآنلاین

استفاده از ملخ‌ها برای شناسایی مواد منفجره

602575_706

دانشمندان در حال تحقیق در مورد یک فناوری جدید هستند که با استفاده از آن می‌توان از حس بویایی ملخ‌ها برای شناسایی مواد منفجره استفاده کرد.

منبع: ایسنا

خطرات سایبری جدی در کمین ۷۵ درصد سازمان های جهانی

9206ede8dd324da48fbacefa23ef74c6

حدود ۷۵ درصد سازمان های جهانی در زمینه امنیت سایبری با خطرات بسیار جدی مواجه هستند.

منبع: ایتنا

فن آوری‌های هوشمند بلای جان کودکان تان است

4793956_916

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که فناوری‌های نوین مجهز به صفحه‌های نمایشگر هوشمند می‌تواند در رشد اندام‌های فوقانی کودکان مانند ماهیچه‌ها و نیز استخوان‌ها اختلال ایجاد کند و مانع از رشد کافی آنها شود.

منبع: سلامت آنلاین

 

دیدگاه شما چیست؟