ایجاد ۱۵۰هزار شغل در حوزه فضای مجازی در کشور

خبرگزاری صدا‌و‌سیما؛ محمدجواد آذری جهرمی: دولت از سال۱۳۹۳ در جهت توسعه زیرساخت های ارتباطی حرکت کرد و حاصل آن این بود که از ابتدای سال۹۵ تا شش ماهه نخست سال۹۶ در حوزه فضای مجازی ۱۵۰هزار شغل ایجاد شد.  برای ایجاد اکوسیستم باید گفتمان اقتصاد دیجیتال را در کشور‌ حاکم کنیم، اگر خودمان را از هم اکنون آماده کنیم و فعالانه با آن برخورد کنیم در پنج سال آینده حرفی برای گفتن داریم. سه ضلعی اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و داده های بزرگ سه ضلعی توسعه اقتصاد دیجیتال است.

ویروس‌ها به نرم‌افزار word هم رحم نکردند

ایسنا: محققان امنیتی دریافتند که یک کمپین بدافزاری جدید در جهان باتنتی پیشرفته را گسترش داده‌اند که از حداقل سه نقص آشکار شده Microsoft Office استفاده می‌کنند.

جاسوس افزار کنترل کننده رایانه‌های شخصی از کار افتاد

زددی نت: آژانس جرائم ملی انگلیس موفق به خنثی کردن یک تروجان خطرناک به نام LuminosityLink شده که در ۷۸ کشور جهان برای کنترل کامل رایانه‌های شخصی به کار گرفته شده است.

بانک‌های انگلیسی خرید بیت کوین با کارت اعتباری را ممنوع کردند

انگجت: پس از بانک‌های آمریکایی، بانک‌های انگلیسی نیز خرید بیت کوین را با استفاده از کارت اعتباری ممنوع کردند.

آگاه‌سازی کودکان از خطرات امنیت سایبری در استرالیا

زددی‌نت: وزارت اجرای قانون و امنیت سایبری استرالیا با همکاری پلیس فدرال این کشور قصد دارد کودکان را از خطر و تهدیدهای اینترنتی و سایبری آگاه سازد.

ویروس‌ها به نرم‌افزار word هم رحم نکردند

ایسنا: محققان امنیتی دریافتند که یک کمپین بدافزاری جدید در جهان باتنتی پیشرفته را گسترش داده‌اند که از حداقل سه نقص آشکار شده Microsoft Office استفاده می‌کنند.

رفع فیلترها همت همگانی می‌طلبد

ایسنا؛ محمدجواد آذری جهرمی: امیدواریم رفع فیلترینگ توییتر با ظرفیتی که شورای عالی فضای مجازی دارد، رخ دهد و با طرح دیدگاه‌های مختلف به یک جمع‌بندی برسیم. اینکه مردم همه انتظارات را از دولت و وزارت ارتباطات داشته باشند، کافی نیست. ما پاسخگوی نظرات و مطالبات مردم هستیم اما این مطالبه تک‌بعدی صرفا پاسخگو نیست و دستگاه‌های دیگر هم مسئولند.همانطور که دیدیم با فیلتر شدن یک پیام‌رسان خارجی، مردم چندان به پیام رسان های داخلی روی نیاورند و این به دلیل شرایط فنی یا مسائل دیگر از جمله درک اکوسیستم‌ها و ساختار پیام‌رسان‌های داخلی بود.اکنون مرکز ملی فضای مجازی باید مطالبه‌گر باشد و گزارش دستگاه‌ها را بگیرد تا مشخص شود مصوبه این شورا تا چه اندازه توسط دستگاه‌ها انجام شده است.وضعیت تلگرام صرفا به خاطر فیلتر سرویس‌های خارجی نیست، بلکه به دلیل بستن دست و پای داخلی‌هاست.

فضای مجازی یک فرصت خوب برای رشد و توسعه کشور است

قدس آنلاین؛ محمدجواد آذری جهرمی: مشکلاتی که درزمینه فضای مجازی با آن روبرو هستیم، این مشکلات نتیجه خواب و غفلت ۱۰ سال قبل ما می باشد و اگر امروز هم غفلت کنیم، ۱۰ سال آینده خسارت‌های آن را مشاهده می‌کنیم.

تامین امنیت المپیک زمستانی با هواپیمای چهره نگار و پهپاد

فارس: کره جنوبی برای تامین امنیت مسابقات المپیک زمستانی قصد دارد از پهپادهای گشت زن که به فناوری تشخیص چهره مجهز هستند استفاده کند و از این طریق با هرگونه تهدید تروریستی مقابله کند.

دسته‌بندی کانال‌ها و پرداخت‌های مالی از ویژگی‌های خاص سروش است

باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید جعفر خورشاد(مدیر پیام‌رسان سروش): نیمی از سهام سروش متعلق به صندوق بازنشستگی کارکنان صداوسیما و بقیه متعلق به بخش خصوصی، مدیران و کارکنان شرکت است. این شرکت کاملاً خصوصی و سهامی خاص است و هیچ ارتباطی با صداوسیما ندارند.